Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyit eszik 1 év koruli...

Mennyit eszik 1 év koruli babátok?

Figyelt kérdés
Az egész nap erdekel,mikor mit, kb. az is hogy mennyit. Ill. valtozott ez mostanában? Foleg az egy evet betoltott babákra vagyok kiváncsi, mert egy éves kor elott a lányom kis zabagép volt, most 13 hósan meg lassan ott tartunk, hogy nincs meg még a 4 étkezés sem.
2012. dec. 17. 13:56
 1/8 anonim ***** válasza:
44%

Először is fontos tudnod hogy az én 1 évesem 83 cm, 12,5 kiló,tehát lehet eltérés a nagy méretei miatt:

Reggel 150 ml tápszer

kb 1 óra múlva 120 vaniliás ha pép

fél 11 felé 1 üveg gyümölcs, vagy 1 banán 1 almával turmixolva

Ebéd 1 felé, egy üveg főzelék(nem a korának megfelelő,tehát nem a nagy üvegesek)

fél4 felé egy üveg gyümi

6felé még egy főtelék

este 150 tápszer


plusz,amiket a nagyobb eszik, abból is eszik:zsömle,kölesgolyó, kekszek,burgonyaszirom,ropi,rudi..

2012. dec. 17. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Kisfiam 13 hónapos, 78 cm és 11,7 kg

Reggel 6 200 ml tápszer

reggel 8 reggeli, pl egy szelet kenyér belseje, valami feltéttel, vagy 1 kifli 1 joghurt

Ebéd 12-kor leves plusz második. Mennyiségileg nem mérem amennyi jól esik neki, de tud enni rendesen.

Du uzsonna 15-15:30 körül pl 1 alma + 1 banán

18 körül vacsi, ugyanaz mint a reggeli

19-20 között 180 ml tápszer

De hogy megnyugtassalak mostanában az én fiam is kevesebbet eszik, mikor milyen napja van. Tegnap pl nem kellett neki az uzsonna. 1 hónapja indult el és állandóan megy meg nem áll, szerintem ez a ludas a dologban, de mivel a fiam jó súlyban van nem idegesítem magam rajta.

2012. dec. 17. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Az én kicsim sosem volt jó evő, 76 cm, és 8,5 kg.

Reggel, ébredéskor 180ml babatej

9 körül szétmaszatol egy szendvicset, és megeszik egy pohár joghurtot.

ebédig gyümit ehet.

Ebédre azt eszi, amit mi, nem hajlandó megenni a pépes dolgokat. Ha fogára való a menü (szereti a főzelékeket), akkor szépen betermel, egyébként az étel fele a tálcán, a haján, illetve a ruháján köt ki. Azt nem hagyja, hogy etessem. Ezután gyümölcs, Majd 100ml babatej

Uzsonnára valami tejes desszertet szokott kapni.

Vacsorára virslit, szendvicset, vagy főtt ételt kap, ahogy sikerül, majd desszert.

Lefekvéskor 180ml babatej.

Nem írtam mennyiségeket, mert részint elég rapszodikus az étvágya, másrészt a szilárd ételt így már nehéz mérni.

Sokszor eszik keveset, és próbálok arra figyelni, hogy mit.

2012. dec. 17. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Az én kisfiam 15 hónapos, 85 cm és kb. 12 kg.

Ébredéskor (7) iszik 250 ml tejet/kakaót/maci kàvét. 8-9 között egy szelet kenyér feltéttel, tojàssal, zöldséggel,vagy egy tànyér tejberizs/gríz, kalàcs. 12-kor ebéd: amit mi eszünk, kivétel a goma.

Uzsi 1-2 doboz Jogobella, gyümölcs. Vacsi 6-7 között főtt étel vagy kenyér valamivel. Elalvàs előtt 250 ml tej.

2012. dec. 17. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Szia!

Az én kislányom 14hónapos múlt kb.78cm.

Eddig ő is egy kis "zabagép" volt, de egy pár napja a főétkezéseknél alig-alig eszik. Van hogy 2falatot eszik reggelire és olyan is hogy 2-3kanál ebédet/vacsorát eszik csak. Én is nagyon furcsállom, hogy hirtelen ennyire visszaesett a mennyiség.

Nálunk ilyen egy nap:

ébredéskor szopizik, aztán kb.1óra múlva eszik általában ezek közül valamit:májkrémes, vajkrémes kenyeret vagy pirítóst, virslit, párizsit, néha tejbegrízt vagy tejpépet. A sajt az elmaradhatatlan reggelinél.

Mi kb. 10-11között szoktunk lemenni sétálni így a tízórai kimarad, illetve helyettesítjük a babakocsiban kapott kukival, kölesgolyóval, banánnal. Ebédre főtt kaja leves vagy második. 4-5között szokott enni gyümölcsöt, joghurtot, túrórudit.

6:15-6:30körül szokott vacsizni, ez is főtt kaja szokott lenni, ha délben levest evett, akkor ilyenkor második a vacsi vagy fordítva.

Nálunk az édességevés még csak most Mikuláskor kezdődött el, akkorra kapott először Túrórudit is, de csokiból csak 85%-os étcsokit kap és ezeket is nagyon-nagyon ritkán.

Nem tudom miért de nálunk most elég nagy változáson ment keresztül az utóbbi pár napban, amit eddig imádott arra elkezdte húzgálni a száját, viszont a gyümölcs az bármennyi mennyiségben jöhet neki. Annyit viszont észrevettem, hogy szeretne néha egyedül kanalazni, eddig csak a kézzel evést űzte profi szinten, de mostmár ügyesen használja a kanalat is, pedig eddig nem érdekelte.

2012. dec. 17. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Bocsi utolsó vagyok! lemaradt, hogy a lányom 10,8kg.
2012. dec. 17. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Ismét 5ös vagyok, az is lemaradt, hogy este elalváskor is szopizik. :)
2012. dec. 17. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

az en lanyom 13hos, 9kg, 75cm

a mai menuje

hajnali 4kor 180ml tap

reggel 9kor fel kifli belseje egy fel kocka haromszogsajtal

13kor leves 5kanal, masikfele 100g uveges kaja, de ma extra sokat evett

16kor 100g joghurt 50g gyumivel

vacsora egy tojas sargaja egy kifli belsejevel

lefekves elott meg megevett 80ml tapot

Tulajdonkeppen egy honappal ezelott valtozott meg minden, akkor kapott oltast, atallt egyszeri alvasra, es elutasitotta a cicit. Igy most nem tudom mitol egyik ennyire keveset. Esetleg nincs valakinek tapasztlata, hogy a tap laktassaot ennyire? Etkezesek kozott semmilyen gyumolcsot nem ehet, mert akkor nem eszik utanna

2012. dec. 17. 21:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!