Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mivel kenjem az arcát és a...

Mivel kenjem az arcát és a könyökét?

Figyelt kérdés

Anyatejes a kislányom, most 6 hónapos. Csak gyógyszertári mosdókenőcsöt használunk fürdetéshez, a hajára meg koszmó elleni sampont. Pár hetes volt, amikor az arcán kiütések lettek. A gyerekorvos azt mondta erős a tejem. Utána meg hogy ekcéma gyanús. Anyatejjel kenegettem neki, és attól egy időre elmúlt. Meg a popsikenőcsével kentem neki, ha kiszáradt. 4 hónapos oltáson jeleztem a dokinak, hogy száraz foltos a könyökénél. Írt fel testápolót, ami nem igazán vált be. A hozzátáplálás előtt jelentkezett már neki a probléma, tehát nem az alma és barackpürétől, amit egy-két kiskanállal kapott eddig. Egy hete megint piros foltos lett, nagyon csúnyának, kitüremkedőnek tűnt. 3 napig sudokrémmal kentem 3x egy nap, majd amikor kiszáradt a gyulladt bőr felület, akkor Bepantennel 3x, 4x három napig. Most sokkal szebb, a körvonala még látszik a könyökeinél, puhább a bőr. Vettem még Neogranormon babatestápolót, amit a lábaira kenek neki. Mit ajánlanátok még a bőrápolásra? Valami olyan krém, arckrém kellene, amit gyógyszertárban is lehet venni.

Előre is köszönöm!


2012. dec. 18. 12:42
 1/6 anonim ***** válasza:

Hú pont rosszul tetted.


Az arcán egyszerü fehérje kiütés volt neki, ez az ici piciknél normális. Nem kell kenni max nagyon könnyü krémmel, és max a mellkasig lehet ilyen. ez 2-3 hét alatt elmúlik. (tápszeres babáknak is ugyan úgy van)


A kezés viszont az ekcéma tünetei vannak (kisbabáknál könyök térd) vagy is extrém száraz bör. ez megelözhetö vagy csökkenthetö és el is tünhet. elöször is mi okozza? A víz. vagy is minél kevesebbet fürdeted annál jobban eltünik. nekünk az orvos heti 1x fürdetést javasolt és 2 hét után nyoma veszett. Azóta 2 naponta fürdetjük, nem is jött elö. A másik hogy nagyon könnyü testápolóval kell kenni. pl nálunk a lanolinos bejött. napi 3x kentem neki + nem fürdettük. szuperül megszünt.

Sajnos a nem fürdetést sok szülö nem tudja betartani és áztatják a szerencsétlen baba börét, pedig anyáinkat is csak heti 1x fürdették, a hét többi napján meg csak lemosták.

2012. dec. 18. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Elsö vagyok.

A popsikrémek hámosítanak, az az ilyen börra még rossz is. Azt csak kipirosodott , kicsipett börre szabad.

2012. dec. 18. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Valóban többet ártottál,mint használtál.Én ugyan így jártam,onnét tudom.Én is azt hittem majd hű de jót teszek és kentem Sudocrem-mel az iylen piros,száradt foltjait,aztán a végén már majdnem eleven,véres volt neki,annyira kiszárította még jobban.

Elmentünk a gyerekorvoshoz és ő mondta,hogy atópiás a bőre,ekcémára hajlamos.Senkinek nem volt ilyen a családban,teljesen meglepődtünk.Lényeg,hogy pont az ellenkezőjét kell tenni:minnél jobban olajozni,zsírozni.Nekünk külön fürdőolajat kellett venni+spec. fürdetőt ami hidratál és védőréteget képez a bőrén.Picit jobb lett,de nem az igazi.Nem soká viszem gyermek bőrgyógyászhoz,aki remélhetőleg majd ír fel olyan kencét,ami kimondottan az ilyen bőrre van.

2012. dec. 18. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Max. 2 percig fürdetem a babám, de minden nap. Akkor megpróbáljuk a kétnaponta fürdést, a többi napon meg lemosást. A Neogranomon testápoló jó szerintetek a hidratálásra?

2012. dec. 18. 13:28
 5/6 anonim ***** válasza:
Kisfiam sajnos ekcémás és a könyökén jön ki először,nekünk egyedül a shea vaj vált be és natúr szappannal fürdik már 8 hónapja most 11 hónapos,imád fürdeni úgyhogy mindennap fürdik de csak pár percet.A shea vaj azért is jó mert természetes anyag így pl.ha az arcát kenem nem kell félni ha véletlen a szájába kerül akár a kezéről is.Naponta többször bekenem amikor előjön mint most ebben az időben.
2012. dec. 18. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Szerintem a Neogranormon egy jó hidratáló babatestápoló, én is azt használom. A tubusos Neogranormon kenőcs pedig a gyulladt bőrre is jó. Ha továbbra is probléma van a bőrével, ne a dokihoz fordulj, talán egy gyermekbőrgyógyász jobban ért hozzá.
2012. dec. 19. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!