Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nem akar inni folyadékot...

Nem akar inni folyadékot (vizet) a 8 hónapos babám. Mit csináljak?

Figyelt kérdés
Sem itatópohárból, sem pohárból nem kéri. Evés után meg főleg nem. Így két étkezés közbe szoktam kínálgatni, de csak pár korty megy le ilyenkor is. Félek, hogy keveset iszik. Vizet adok neki, nem akarom, hogy hozzászokjon a gyömülcslevekhez.

2012. dec. 18. 17:56
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Eszik szilárdat is?

Minden kisbaba más és más. Ha nem akarja meginni a vizet, akkor úgysem tudsz mit tenni. Viszont a folyadékra szüksége van! Nem azt mondom, hogy rögtön rostos, agyoncukrozott gyümölcslevet adj neki.

A kisfiam a kezdetektől elfogadta a vizet, így sokáig nem is adtam más folyadékot neki, viszont a kislányom nem hajlandó meginni. Próbálkoztam 2 hétig, utána feladtam, így ő teát iszik, hol granulátumosat, hol filtereset. A granulátumból keveset rakok a vízbe, hogy azért legyen íze, filteres teát pedig a DM-ben kaphatót adok neki, ami 9 hónapos kortól adható.

2012. dec. 18. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Elfelejtettem írni, hogy a gyógyszertárban veszek fruktózt, és azzal szoktam ízesíteni az innivalóját, ez valamivel egészségesebb, mint a sima cukor.
2012. dec. 18. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod. Hát akkor megpróbálok mást adni neki. Egyébként már 3x eszik szilárdat és 2x tápot kap egy nap.
2012. dec. 18. 19:17
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Első vagyok. Szerintem nyugodtan adhatsz neki pl. Mecsek baby teát, vegyél fruktózt a gyógyszertárban, én másfél-két deci teához szoktam egy teáskanálnyit rakni, attól éppen lesz egy pici édes íze a teának! Ne félj, nem fog rászokni a cukros löttyökre! :)
2012. dec. 18. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm mégegyszer! :)
2012. dec. 18. 20:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!