Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kíváncsi lennék, hogy második...

Kíváncsi lennék, hogy második gyermekként született fiú babátoknak/gyermeketeknek (ha az első szülött kislány), milyen a természete?

Figyelt kérdés
Nálunk: a kislányom egy angyal, babaként és kisgyermekként is az volt. A kisfiam pont az ellentéte. Mindent kirámol, mindent megeszik (krémet, papírt...) üt, vág, harap, hangoskodik, amit nem szabad azt mosolyogva csinálja, hiába mondom el milliószor, például konnektor, a fogzást iszonyúan megszenvedi, aludni nem alszik éjjel, a hasa iszonyúan fájt az első hónapokban, refluxos volt, szóval feladja a leckét, de IMÁDOM így, ezzel a végtelen elevenségével együtt. Mozgásfejlődésben viszont nagyon ügyes, és végtelen mosolygós 1 éves fiúcska. Nálatok?
2012. dec. 18. 21:15
 1/6 anonim ***** válasza:

Nekem az elsö (lány) nagyon nyugodt baba és kis gyerek volt.

A második (lány) igen mozgékony, zajos, szaladgálós volt.

A harmadik (fiú) borzasztó nyügös, szófogadatlan, kiváncsi baba/gyerek volt.

A negyedik (fiú) élénk, szófogadó, érdeklödö volt, viszont igen hasfájós, beteges.

2012. dec. 18. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nálunk a lányom (elsőszülött 6 éves) jó alvó, jól evő, nem beteges, a fogzást nem vette észre, nem volt hasfájós. Nagyon kíváncsi, minden érdekli, be nem áll a szája, nagyon nagy a mozgásigénye, idegenekkel szemben félénk, nem a társaság középpontja. A második fiú, szinte ugyanez, csak 4,5 évvel fiatalabb kiadásban. :) Annyi, hogy ő nem visszahúzódó a társaságban sem, könnyen ismerkedik. Bár ilyen idősen még a lányom is ilyen volt.
2012. dec. 18. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
A kislányom egy angyal, ahogy a tiéd is. :))) Nyugodt baba volt, kiegyensúlyozott, vidám. Se hasfájás, se fogzás, se nyűgösség, semmi. A kisfiam...pont az ellentéte: nagyon sírós volt a kezdetektől, hasfájás, fogzási fájdalom, alvás nélküli éjjelek, és minden, amit el lehet képzelni. De sokkal elevenebb, mozgékonyabb is valóban, mint a kislány. Szöges ellentéte! Ahogy a férjem szokta mondani: amit a lánynál elkerültünk, azt dupla dózisban bepótoltuk a fiúnál! :))
2012. dec. 19. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen!

Kedves Utolsó! Akkor kezet foghatunk. Most értékelem valójában a nagylányom első babaévét. Pedig akkor vele is nehéznek éreztem a helyzetet, de azóta hát, hogy is mondjam,...... átértékeltem. :-))

Nekem egy éves a fiam, és ott tartunk, hogy éjszaka 5 és 10 alkalommal kelek hozzá. Kicsit már fáradt vagyok....

2012. dec. 19. 21:10
 5/6 anonim ***** válasza:

Tarts ki, az én kisfiam 23 hónapos, és sokat javult a helyzet! :) Igazából 1 éves kora után kezdődött, és szinte hónapról hónapra kiegyensúlyozottabb lett. Most már szinte mindig mosolyog, de persze ha valami nem úgy történik, ahogyan szeretné, akkor meneküljön mindenki, mert az akaratossága megmaradt. :))) Úgy látom, nagyon határozott személyiség, mai napig ragaszkodik a pontos napirendhez, tehát ha időben kap enni, és a megszokott sorrendben követik egymást a nap eseményei, akkor hawai minden! :) Ha bal lábbal kel fel, akkor azon semmi sem változtathat, csak a következő alvás! :) És persze soha nem áll meg, mindig van valami fontos dolga, csak akkor kell reszketni, ha nagy a csend a szobája felől, mert biztos, hogy újabb felfedezni valót talált, amit eddig nem vettünk észre! :) Nagyon sokat beszél, 4-5 szavas mondatokban, pedig 13-14 hónapos koráig egy szót sem mondott.

Szóval van remény! És most már azt mondom, hogy ő lesz az, aki majd kézen fogja a nővérkéjét, és minden veszedelemtől megvédi! :)))

Minden jót, és boldog karácsonyt!

Utolsó voltam ismét

2012. dec. 20. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Ez a nap jó híre! Köszönöm! :-))))
2012. dec. 20. 10:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!