Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mi vár kancsal kisbabámra?

Mi vár kancsal kisbabámra?

Figyelt kérdés

Édesanyám bal szeme befele kancsalít, 4 unokatesójából 3 szintén!

Kislányom most 2 hónapos és nemrég elkezdett a bal szeme befele kancsalítani! Nem csak néha néha hanem állandóan ;(

Mi vár rá? Jól fog majd látni? Szemüveges lesz?

Akinek van ilyen tapasztalata kérem meséljen, illetve jó szemész javaslatnak is örülnék. Köszönöm!



2012. dec. 19. 12:46
 1/5 anonim ***** válasza:
74%
Ilyenkor vigyázni kell, hogy ne nézzen túl közelre, vagy látókörön kívül, vagyis ne nézzen olyan dolgokra, amik nem előtte vannak.
2012. dec. 19. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Pont ez a pár hetes, pár hónapos kor az amikor minden baba kancsal. Ez, lehet mondani, hogy élettani sajátosság.

Ettől függetlenül orvosnak megmutathatod, a családi előzményekre is érdemes felhívni a figyelmet. Nálunk is volt halmozódva mindenféle szembetegség és 4 hónapos kora körül el is vittem a kisfiam szemészetre. Ugyanúgy meg tudta vizsgálni ennyi idősen,mint a nagyobb gyerekeket, úgyhogy emiatt nem kell aggódni.

2012. dec. 19. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Ha erős kancsalsag, megmutik. Ha enyhébb, tapasszal, szemüveggel korrigálják.
2012. dec. 19. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Gyönyörűséges ***** válasza:
100%

Debrecenben a szemészeti klinikán van egy nagyon jó dr.nő. Amikor mi ott voltunk, akkor volt ott egy anyuka a koraszülött babájával 200 km-ről jöttek, kifejezettem ehhez a dr.nőhöz.


Érdekel az elérhetőségei?

2012. dec. 19. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
6 hónapos korig ez előfordul. Utána menny el egy jó szemészhez. Bp-en tudok mondani akihez mi járunk. Kicsinek a fiamnak is gyakran beofordul és mival nekem műteni kell 6 évesen emiatt a szemem egyből mentem vele. Szerencsére 6-7 hónapos korára elmúlt és azóta sincs gond de dél évente megyünk kontrollra. Ha netán gond lesz akkor szemtakarással próbálják először kezelni ha az nem megy akkor műtét majd.
2012. dec. 19. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!