Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mi ez gyors mozgásfejlődés?...

Mi ez gyors mozgásfejlődés? Tényleg csak ügyes, erős baba?

Figyelt kérdés

Második baba és msot eljesen tancástalan vagyok, az első is jóval hamarabb csinált mindent. De msot a lányom, hát..


3 hónaposan hasról hátra fordult

3,5 hónaposan vissza(ez volt 4 napja),erre ma mit csinál, a térdait a fenek alá húzza, és kinyomja a fenekét, kutyázik. Mondjuk ilyenkor még a kezeivel nem támaszt éppen ki.


Én vagyok,csak paramami, tudom más amiatt aggódik,hogy nem csinálja időben. a gyerekdoki szerinte erős, ügyes baba. Közel 4 kg-val született,most 6 kg és 60 cm


2012. dec. 19. 13:29
 1/7 anonim ***** válasza:

Ügyes, de szerencsére semmi kórosat nem csinál.

Amire egyedül hallottam, hogy baj, ha korán csinálja az a járás, de másra nem. (A járásnál az a gond, hogy megterheli az ízületeit. Túl korainak az számít, ha 10 hónapos kora előtt kezdi)

2012. dec. 19. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Èn is így vagyok mint te.

Elsö lányom mindent legátlagosabban csinálta, pontban ahogy a tankönyvek írják. Örültem is neki, mert akkor tuti nincs baja.


Most a második lányom is elörébb van. 5 hós és már begurulja, bekússza a szobát. Másik lányom (és a könyvekben is az átlag így van) 6-7 hósan csinálta ezt.

èn is kicsit izgulok, mert másban maradhat le. Pl elsö lányom ekkor már rikoltozott ö meg még csak éppen hogy gagyorászik.

2012. dec. 19. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Az én kisfiam 8 hónaposan elindult önállóan.Most 10 hós és szalad,mint akit kergetnek (ezen kívül már mindent csinál).Voltunk pár napja az ortopédián (ellenőrzésen) és megdicsérte a dr.nő.Ezt csak azért írom,hogy nem baj egyáltalán,ha a társaihoz képes hamarabb jönnek a mozgásformák.Nem hinném,hogy megterhelő volna nekik,mert amennyiben igen,úgysem forogna,ülne,állna egy baba.Ők érzik,hogy "mi fér bele" nekik. :) Ha nem direktbe van ültetve és állítgatják szerencsétleneket,ami valóban megterhelő a gerincnek,ízületknek,stb. akkor nincs ezzel gond.

Szerintem örülj neki és ne aggód túl!

2012. dec. 19. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
* egy valamit felejtettem még el: még azt is szokták mondani, hogy ne maradjon ki a mászás. Ha egyáltalán nem mászik, vagy csak rövid ideig csinálja,(minimum egy hónapig kell,hogy másszon) az később okozhat diszlexiát. (Nekem pl. a védőnő emlékszem, hogy többször is rákérdezett a mászásra,hogy csinálja-e már. Nem baj ha nem, de ugye nem állt még fel? Egy kicsit be is stresszelt vele, hogy ennyit kérdezgeti)
2012. dec. 19. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Nanana.. nem a mászás kimaradása okozza a diszlexiát!!! Erre kell genetikai hajlam is, az csak egyelőre feltevés, hogy a szimmetrikus kúszó, vagy mászó mozgás kihagyása az erre hajlamos gyerekeknél okozhat tanulási és magatartási zavart.

Ha csak kúszik, de azt szimmetrikusan, váltott végtagokkal teszi, az is megfelelő. Ha teljesen kimarad, akkor sem biztos egyáltalán, hogy bármi lesz.

Kérdező! A babáddal gond nincs, hagyj mindent, ahogyan a maga ütemében csinálja. A gyermekek nem egyformák, a fejlődésnek számos része van, ezek pedig minden babánál más ütemben mennek végbe. Aztán a végén beérik egymást:)

Ahogyan az első válaszoló írta, hogy egyedül a járást ne siettessétek és ne vezetgessétek a babát. Egészséges babának nincsen szüksége semmilyen fejlesztésre. Jó babázást neked!

2012. dec. 19. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Nem direktbe okozza, elnézést ha így írtam, rosszul fogalmaztam. De hajlamosít rá, mert olyan agyi területeket aktivál ez a fajta összetett mozgás ami később az olvasásához, íráshoz kell. Ha pedig nincs az a terület stimulálva, akkor nagyobb az esély az ilyenfajta tanulási zavarra.

Ezért szokták, ha kimaradt, akár mesterségesen is erőltetni a mászást

2012. dec. 19. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Ez a ketteskékre "jellemző", tanulnak a nagytól, pláne, ha kicsi a korkülönbség/életükért küzdenek:D/

Kicsi lányom most lesz kétéves, és a tesójához képest mindent jóval előbb csinált, 4,5 hónaposan felült, 5 hónaposan mászott, 9 hónapos "szülinapján" felállt a szoba közepén és faképnél hagyott, próbáltatok már igazi hótaposót venni 19-es méretben?

16 hónaposan 80 szóig írtam a használt szavait, nyáron szobatiszta lett, ágytiszta is. Míg a tesóval ezeknél "küzdeni" kellett, addig a kicsi ezeket teljesen természetesen csinálta.

2012. dec. 19. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!