Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 14 hónapos babának mennyi...

14 hónapos babának mennyi folyadék kellene meginnia egy nap? Még szoptatom és még elég sokat cicizik.

Figyelt kérdés

2012. dec. 19. 14:14
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
0%
14 honaposnak mar nem kell anyatej!!lassan spagettit ehet es tejet ihat bogrebol.Ilyenkor a mell egy erzelmi dolog nem tapanyag minnel elobb szoktasd le mert nincs ra szugsege.
2012. dec. 19. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Már iszik tejet is, de más szilárd ételt nem nagyon akar enni, talán egy joghurtot, megrágcsálja a kenyér sarkát és ennyi. Tudom, azt mondják, h egyszerűen ne adjak neki cicit, de ez nem megy... Nem akarom éheztetni sem, és amúgy is olyan sok anyuka van aki 3 éves korig is szoptat, jó mondjuk én addig nem akarok, max 2 éves koráig....
2012. dec. 19. 14:22
 3/12 anonim ***** válasza:

Vigyázz előző, mert mindjárt támad az lll liga!:)

Egyébként azt szokták mondani, hogy a baba folyadékigénye 100ml/testsúly kg 1 éves kor fölött. Tehát egy 10 kg-os babának napi 1 liter

2012. dec. 19. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Úristen, az én fiam nem iszik annyit :/ Akkor erre is nagyon rá kell állnom. Köszi
2012. dec. 19. 14:29
 5/12 anonim ***** válasza:

Azt honnan tudod, hogy kevés folyadékot vesz így magához? Tudod mennyit szopizik? Én nem is a folyadékot látom problémásnak, az lehet, hogy megvan akár 1 liter is, hiszen szoptatod.

Szerintem sokkal nagyobb probléma, hogy ha jól értem gyakorlatilag semmit nem eszik.

2012. dec. 19. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Igen jól érted, h nem eszik. Az összes pürét kipróbáltam, a boltitól kezdve amit házilag kell készíteni. A darabos kaját, mindent. De még meg se akar kóstolni semmit se. Összeszorítja a száját és elfordul és, ha véletlenül sikerül is egy falatot is a szájába tennem, egyből elkezd öklendzi és kiköpi vagy a kis kezével kiszedi. Sok anyukánk van evés zavaros babája és már nagyon sok mindent kipróbáltam, de eddig semmi :(
2012. dec. 19. 15:10
 7/12 anonim ***** válasza:

Elhiszem, hogy sok mindent megpróbáltál, de addig kell csinálni, amíg nem sikerül. Orvossal, védőnővel beszéltél? Mit mondanak erről?

Lehet, hogy szopizik a szilárd étkezés helyett is és jóllakik? Tudod, hogy kb. mennyi anyatejet iszik?

A súlya rendben van? Ha az rendben is van, akkor is lehet bizonyos tápanyagokból hiánya. Pl. húst is nagyon kellene már ennie.

2012. dec. 19. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
59%
Ne aggódj, valószínűleg a sok anyatej fedezi a szükségletei nagy részét. A többit megeszi-megissza. Pontos adatot nem tudok mondani hogy mennyit ,,kéne" innia, de ha nem lenne elég azt jelezné. Egyáltalán nem szoptatsz kiugróan hosszú ideig, mikor nem lesz már rá szüksége magától abba fogja hagyni, de ez 2 éves kor előtt ritkán történik.
2012. dec. 19. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Orvos azt mondta, h ez így jó. A védőnőmmel nem beszélek túl sűrűn, nem is akarom vele tartani nagyon a kapcsolatot, mert szerintem ő nagyon buta... (Csúnyább szót nem akartam itt írni) A lényeg, h ő csak a munkájának a negyedét végzi el mint védőnő... A súlyával nincs gond. Pedig régebben sok mindent megevett, meg múlt héten is volt 2 nap amikor sok mindent megkóstolt, de ennyi. Köszönöm a válaszokat.
2012. dec. 19. 15:54
 10/12 anonim ***** válasza:
40%

"nem lesz már rá szüksége magától abba fogja hagyni,"


na ez az, ami nagyon sokszor nem így van! Miért hagyná abba?

2012. dec. 19. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!