Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A Humana Baby Fit tápszert...

A Humana Baby Fit tápszert úgy készítitek el, ahogy az útmutatójában van?

Figyelt kérdés
Kicsit besokalltam. Tegnap váltottunk erre a tápszerre és az útmutatója szerint 70 fokos vízbe kell tenni a port, majd visszahűteni a kész tápszert. Nekem ez így kb. 20 perc mire elkészül. Amúgy is egy régi típusú melegítőm van, ami alig bírja 70 fokra felmelegíteni a vizet, de azt még meg is tudom oldani. De hogy még utána hűtögetni is kell. Az előző tápszerhez a vizet 40 fokra kellett melegíteni, beletettem a port és gyakorlatilag ehető hőmérsékletű volt. Max. 5 perc alatt megvoltam vele.
2012. dec. 19. 15:17
 1/9 anonim ***** válasza:

El sem olvastam, hogy kell készíteni.

Langyos vízbe rakom, összekeverem villával, aztán kész.

Villával jobb keverni mint kanállal, nekem kanállal mindig csomós lesz.

Olyan hőmérsékletű vízbe rakom, ahogy már egyből lehet fogyasztani is.

Nekem már nagyobb a gyerekem, így sima csapvíz, amilyen melegen kijön onnan.

2012. dec. 19. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Az én lányom 4 hónapos. Őszintén szólva én nem szívesen térek el általában a leírásoktól (nemcsak tápszer esetében), de ez már a 4. fajta tápszer, amit kipróbálunk és eddig egyik sem volt ilyen bonyolult. Nem tudom van-e a magasabb hőmérsékletnek jelentősége.
2012. dec. 19. 15:25
 3/9 anonim ***** válasza:

Szerintem az a magas hőmérséklet jelentősége, hogy jobban elkeveredjen a por, mert ez jóval sűrűbb tápszer mint a többi.

De biztosan állíthatom neked, hogy alacsonyabb hőmérsékleten is elkeveredik a por, ha elég rendesen kevered a villával.

Én azért nem foglalkoztam a leírással, mert 10 hós múlt a babám, mikor ezt a tápszert kezdte inni, neki meg már mindegy volt ilyen szempontból a kora miatt.

De a 4 hónapos babának sem lenne semmi baja, ha normális hőmérsékleten kevernéd a tápszert és nem 70 fokon. Neki csak az a lényeg, hogy forralt-kihűtött vizet kapjon.

2012. dec. 19. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Eddig is egy sűrű, AR-es tápszert használtunk, de azt 40 fokon kellett bekeverni és mégis jobban elkeveredett, mint ez az új. Amúgy babavizet használok a készítéshez.
2012. dec. 19. 15:36
 5/9 anonim ***** válasza:
Soha nem méricskéltem a hőfokot, mindig annyira melegítettem fel a vizet, hogy feloldódjon benne a tápszer és fogyasztható hőfokú legyen, mikor a fiamnak adom. És ez vonatkozott a mi esetünkben a Humana Baby Fit tápszerre is. És mi is babvizet használtunk hozzá.
2012. dec. 19. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Mi egyszer használtunk Humanás tápszert de el sem fogyott az egész, kidobtam úgy ahogy volt. Legelőször el sem olvastam hogyan kell csinálni és sima, iható vízbe tettem. Hát önthettem is ki... Ugyanis azért fontos a 70 fokos víz, hogy feltudjon oldódni. Amikor a sima vízbe tettem olyan volt mintha egy pohár hideg vízben elkéne kevernem egy kanál zsírt...

Szerintem ha tudod hogy éhes lesz a picid, kezd el készíteni. 2 órát elvan szobahőmérsékleten. De annyi idő alatt úgyis elfogy.


4 hós kisfiú anyukája

2012. dec. 19. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Én soha nem melegítettem iylen melegre. Berakom a mikróba megmelegítem ihatóra és bekeverem.
2012. dec. 19. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Régóta ezt a tápszert issza a lányom, és én mindig úgy csinálom, hogy iható hőmérsékletűre melegítem a vizet, villával összekeverem a port és a vizet, majd a cumisüvegbe töltve átszűröm. Így ha marad benne egy pici csomó, az nem megy az üvegbe. Soha, semmi baja nem volt a lányomnak tőle! Próbáld ki így! ;)
2012. dec. 19. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.
2012. dec. 20. 08:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!