Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Utaztatok már MÁV-val a...

Utaztatok már MÁV-val a babátokkal? Tapasztalatok?

Figyelt kérdés

Elsősorban IC-re gondoltam.

Kisfiam 10,5 hónapos és úgy fest,hogy karácsonykor kettőnknek kell leutaznunk a mamáékhoz MÁV-val,apa nélkül; majd 200km-t.

Alapvetően nagyon izgága,folyton mozgásban van,rohangál,stb...kizárt,hogy 2 percet egy helyben megüljön.Ezért is zártam ki egyből a Volánt.

Aki utazott már egy hasonló korú babával,mik voltak a tapasztalatai (pl. mennyire segítőkészek az emberek a le-fel szálláskor,mennyire toleránsak ha mondjuk sír és nyűgös,csomagokkal mennyire lehet elférni,stb.)?



2012. dec. 19. 20:13
1 2 3 4 5
 1/43 anonim ***** válasza:
83%
A le-föl szállásnál még segítenek. De a gyerek viselkedését nehezen tolerálják.
2012. dec. 19. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/43 anonim ***** válasza:
50%
Most jön a lepontozás, de én egyáltalán nem tolerálom IC-n a síró, nyűgős babát. Fizetek egy plusz szolgáltatást, ahol általában nincs kisbaba sem. Pont ezért szeretem.
2012. dec. 19. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/43 anonim ***** válasza:
54%

Ahogy az #1 írja!

Ha esetleg rájön az ötperc, akkor vidd ki a budiba, amíg lenyugszik. Az utasoknak is jobb, és te sem égsz.

2012. dec. 19. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/43 anonim ***** válasza:
57%
Én rühellem a cigifüstöt, de azért kérem a jegyemet a dohányzó osztályra, mert ott nincs kisgyerek.
2012. dec. 19. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/43 anonim ***** válasza:
74%

Én utaztam már gyerekkel így ő 1,5 éves volt, ő is elég izgága volt sajnos. Én nekem nem a saját gyerekem a barátnőmé akit ugye terhesen otthagyott a volt párja és én jóval később jöttem vele össze. Hát nekünk aránylag jó volt a gyereket letudtuk foglalni azzal hogy nézzen ki az ablakon nézze a tájat, 3 órás út volt szerencsére 1,5- 2 órát nyugodtan végig ült az utolsó 1 órában már nyűgösebb volt, de szerencsére nem volt veszélyes. Az emberek szerencsére sokat segítettek én sajnos nem tudtam mert alapból mozgás sérült vagyok, tudok járni csak sánta vagyok, születési rendellenesség miatt, tehát a segítségükre is számítani lehetett az embereknél. Nekünk annyi előnyünk volt hogy cuccokból sokat nem kellett vinnünk, csak a gyerek cuccait, én vittem magammal váltóruhát, egyébként mi is rokonokhoz mentünk de csak 2 napra, barátnőmnek meg voltak ott ruhái. tehát egy nagy sporttáska meg a babakocsi elegendő volt mindenre.

Hát ő ha teheted valami kísérőt próbálj meg magad mellé keríteni bár elhiszem hogy lehetetlen. A gyerek sírását tolerálják a legkevésbé de még mindig jobb mint busszal mert azért vonaton ha szerencsétek van azért lesz hely, csak lehetőleg vagy korán reggel induljatok el, vagy olyan kora délután olyan 1-2 óra fele. 9-12 ig általában veszélyes utazni akkor tömeg van, hisztisebb emberek vannak többnyire, délután este meg már mégrosszabb mert akkor bulizó fiatalok lehetnek részegek vagy idióták akkor munkából hazafelé tartó emberek is lehetnek. Ha karácsony előtt mentek akkor lesz a legnagyobb probléma, 24-én még talán jól jártok. De ha teheted lehetőleg akkor menjetek amikor még sok járat van ne várjatok 24 ig mert akkor már halál.

2012. dec. 19. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/43 A kérdező kommentje:

:/

Kedves 2-es hozzászóló!Köszönöm,hogy te is írtál és nem pontozlak le.Részben megértelek,de akkor had kérdezzek vissza:kisgyerekkel miért kényszerüljön egy szülő a koszos,retkes,teli kisebbségivel a sima vonatra?Talán engem is meg lehet érteni,hogy nem sok humorom van ilyen körülmények közé vinni a gyermekemet.Ahogy te is,én is fizetek érte; tehát nekem is "jár" az amit, az IC nyújt; én így gondolom.

És nem vagyok biztos benne,hogy 10-20 percet jó volna egy vonat mosdójában dekkolnunk,csak azért,mert mondjuk egy ennyi idős gyereknek nem tudom megmagyarázni,hogy legyen picit türelmesebb.

Hát eléggé megdöbbentem,hogy ennyire siralmas a a helyzet vonat téren /is és ennyire nem toleránsak az emberek. :( Rég nem utaztunk így,gyerekkel meg még sosem-viszont apának kell a kocsi a 2 ünnep között a munkájához.

Azért reménykedem,hátha vannak jó tapasztalatok is.

Köszönöm az eddigi válaszokat!

2012. dec. 19. 20:37
 7/43 anonim ***** válasza:
88%
Hát ez gyönyörű !Itt van egy édesanya, aki utazni szeretne, megveszi ő is a szolgáltatást - kifizeti az IC-jegyet, szerintem joga van utazni akár sír a baba, akár nem!!Én imádom a gyerekeket, a felnőtt fogadja el, hogy a baba sír, ez természetes. Nyugodtan engem is le lehet pontozni, én egy percet sem gondolkodnék és rágódnék azon ki mit szól, utaznék ha kéne - ha vonattal, vonattal!
2012. dec. 19. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/43 A kérdező kommentje:

Kedves Utolsó!Nagyon köszönöm a kimerítő válaszod! :)

26-án reggel mennénk és remélhetőleg délben érkeznénk meg.Így is 2 átszállást nem tudok elkerülni,nincs közvetlen járat. :( Szinte biztosra veszem,hogy dugig lesz minden,de ha másért nem is, a karácsony miatt picit toleránsabbak lesznek az emberek. :/

2012. dec. 19. 20:42
 9/43 anonim ***** válasza:
54%
Egy szóval nem írtam, hogy ő nem jöhet IC-vel, azt írtam, hogy IC-n általában nincs gyerek. Látom mindenből a legrosszabbat hozzátok ki -.-'
2012. dec. 19. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/43 A kérdező kommentje:

Utolsó előtt már! :)

Köszönöm az utolsónak,remélem több ilyen emberbe fogunk botlani! :)

2012. dec. 19. 20:43
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!