Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Pelenkában vérfoltok?

Pelenkában vérfoltok?

Figyelt kérdés
A pelenkában láttam egymás után 3 szor pici vér foltot a pisi részen kb fél cent átmérőjű, aztán 1 napig semmi majd még egyszer 1 már csak halvány rózsaszín pötty ugyanott.. azóta semmi? Járt már így valaki ? Mi volt az ok?
2012. dec. 20. 20:50
 1/6 anonim ***** válasza:
76%
Mennyi idős és a neme?
2012. dec. 20. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
90%
Az esetenként előforduló vérpötty a baba pelenkájában nem ad okot aggodalomra. Ennek sok lehetséges oka van. Nyelhetett le vért a berepedt mellbimbóból is etetés során (ezt nehéz lehet megtalálni, beletelhet némi időbe) Ez nem árt a babának, így folytathatod a szoptatást, amint a seb begyógyult. A vér származhat a baba végbelén lévő repedésből vagy horzsolásból, ha száraz, kemény vagy sok volt a széklete, de ez ritkán fordul elő csecsemőknél, hiszen még nem esznek szilárd táplálékot, így a székrekedés esélye is igen kicsi. Segíthetsz rajta, ha bekened valamilyen fertőtlenítő hatású kenőccsel, amennyiben a seb a végbél külső felületén található. A kislányoknak ürülhet némi véres váladék a vaginájából, ennek oka az anya hormonjainak a hiánya születés után. Ez általában megszűnik, ahogy a hormonszintek visszaállnak. A kisfiúk vérezhetnek egy kicsit körülmetélés után. A pelenka által okozott irritáció is okozhat vérzést. A pelenkában talált vér csak akkor jelent problémát, ha jelentős a mennyisége és sokáig fennáll, vagy a baba betegnek tűnik, lázas, vagy könnyen keletkeznek rajta véraláfutások. Amennyiben vért találsz a babád pelenkájában, azért említsd meg az orvosnak, biztos, ami biztos.
2012. dec. 20. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

kisfiú , 12 hetes, kifejezetten a pisi részen a fütyikéjénél... amúgy nem este volt hanem 16:00 órakkor, 18 órakkor és éjjel 2 kor aztán 1 nap semmi majd a következő napon reggel...


Amúgy nem repedezett be a bimbóm...

Kíváncsi vagyok hogy valaki járt-e már így és ha igen mit mondtak a dokik és mi lett?

2012. dec. 20. 21:40
 4/6 anonim ***** válasza:
Szerintem inkább az orvosnál érdeklődj, ne itt!
2012. dec. 21. 05:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Nem szoktad húzogatni a fütyijét? :-))

Mert attól is lehet, hogy berepedt egy kicsit a bőr.

Az én kisfiamnak is volt egyszer, miután a doktornéni megnézte neki és visszahúzta a bőrt, másnap éjszaka kétszer is vérpötty volt a pelusban.

2012. dec. 21. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Nem szoktam huzogatni a fütyijét mert a doktornéni azt mondta hogy még nem kell- habár most ebben a kérdésben is teljesen elbizonytalanodtam -,


és amúgy csak azért érdeklődök itt mert már 2 napra be is feküdtünk a kórházba teljesen kivizsgálták, hallottam kb 5 féle opciót de tényekkel semmit sem tudtak alátámasztani. Mindenesetre elméletileg rendben van csak kíváncsi lettem volna hogy hasonló estben másnak miket mondtak...


Még azt is mondták hogy Pampers Pelenkák néha csak úgy magától elszokott színeződni.. szerintem ez nagyon nagy butaság... persze és pont háromszor egymás után és pont ugyan ott és pont csak egy pötty...

2012. dec. 21. 21:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!