Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit csináljak a hányós vírussal?

Mit csináljak a hányós vírussal?

Figyelt kérdés
9 hónapos kisfiam tegnapelőtt délben hányt, de azt hittem csak a hasát nyomhatta meg, mert aztán már semmi jele nem volt a hányásnak hasmenésnek, azonban tegnap este ismét kijött belőle egy egész adag. Este már ment is kicsit a hasa és egész nap olyanokat pukizott, hogy a felnőttek is megirigyelnék. Tuti valami vírus, mert éjszaka már nekem is fájt a hasam és hánytam is. Egyébként napközben meg bújós, és sírdogál ha már leteszem, ez is 3 napja tart, eddig nem volt ilyen. Éjszaka is álmában sír sokat és úgy nyugszik meg (vagy néha úgysem) ha magamra veszem. Ügyeletre nem viszem, mert 1x már megjártuk, hogy nagyobb gyerekeknek/felnőtteknek való orvosságokat írtak fel neki, ami nem is neki való, a kórház pedig csak beutalóval fogad. Mit csináljak?
2012. dec. 22. 11:48
 1/4 anonim ***** válasza:
Itasd, hogy ki ne száradjon, nálunk volt láz is, ha kell csillapítsd, nekünk 3-4 nap volt aztán vége, talán már túl is vagytok rajta. Mindent jól csináltál, a babád vissza fog térni a normális kerékvágásba :)!
2012. dec. 22. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Itatni, itatni.Ha úgy látod, az sem marad majd meg benne, akkor 10 percenként hidegebb tea, vagy víz, de csak egy korty.Ha az benne marad, emelni kell az adagot.Ha enni nem eszik semmit, az nem gond, csak igyon.Ha azt látod, hogy bátyadt, nincs pisis pelus, vagy emelkedik a hője, azonnal ügyelet.Különben van kiszáradás elleni lötyi, de az csak vényre kapható.Kúp hányásra nincs otthon?Esetleg Smecta hasmenésre?Na, azt vény nélkül is adnak, csak rossz az íze.

Nálunk benne volt 4 hete az egész család, beleértve a 10 hónaposomat, és a 3 évesemet is.A nagyobbikat annyira elérte, hogy egy délután eljutott a kiszáradás határáig.Infúzión voltunk:(

2012. dec. 22. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Itatni kortyonként, ahogy előttem is írták, az evést lehet hanyagolni. Ha kijön belőle a folyadék is, akkor egy-egy korty hidegen, az én fiamnak az ízesített jégkocka szopogatása segített. Kapjon Normaflort, jó lenne a hányás elleni kúp is, de azt csak orvos írja fel. A hányinger leküzdésére jók a B6 vitamin tartalmú élelmiszerek, pl. keksz, banán. Sajnos mi is voltunk egyszer kórházban, rotavírus volt, amire a hányás és erős hasmenés is jellemző, és gyorsan elkapta a család összes tagja. Emiatt én azt mondom, elvinném az ügyeletre is azért, és kifejezetten kérném, hogy írjanak fel neki Daodelanotta kúpot, az csak gyerekeknek van. És azért az orvos jobban meg tudja állapítani a gyerekről, nincs-e nagyon kiszáradva!

Gyógyulást!

2012. dec. 22. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Hogy van a kisfiad?Én is elvinném az ügyeletre.A 2,5 éves kisfiam igaz 2x hányt,de én elvittem ügyeletre,mert nem akart inni sem.Szerencsére hamar meggyógyult.Igaz utána a hasa ment neki.
2012. dec. 22. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!