Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Agresszív, neveletlen meg...

Agresszív, neveletlen meg sorolhatnám lesz a gyerek nagy korára ha most pici gyerekként kiabalunk vele?

Figyelt kérdés
Meg amikor rossz rá ütünk a kezére mert a szép szóból nem ért????
2012. dec. 22. 21:22
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
42%
Igen!
2012. dec. 22. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Nem feltétlenül,de mindenképpen a magyarázatra és az ok-okozati összefüggésekre kellene a hangsúlyt fektetni.Néha gondolom "könnyebb" odacsapni,de abból nem tanul.

Magyarázni kell egy gyereknek,nem kiabálni ész nélkül.

2012. dec. 22. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
86%

Szia!


Az én lányom most 15 hónapos. Én egyáltalán nem vagyok híve a verésnek, de a kisebb kézre csapásnak nem vagyok ellene! Én úgy gondolom NÉHA, ha tényleg muszáj, rá lehet kiabálni a gyerekre ha a szép szóból nem ért, esetleg csak nevet a szülőn, illetve a kezére rá lehet csapni egy picit, hogy megértse rosszat csinál. Én már csak a legvégső esetben kiabálok vagy ütök a kezére, ha látom, hogy semmibe veszi azt amit mondok, de nálunk eddig bevált.


Például eddig mániája volt a konnektorba nyúlkálni, hiába mondtuk Neki szépen, hogy miért nem szabad, hiába szóltunk, nem értett belőle, csak nevetett és tovább csinálta. Na ilyenkor ráütöttem a kezére, ezután sírt egy picit de megértette. Vagy ha nagyon hisztizik és tudom, hogy csak hiszti és nem sírás, akkor is rá szoktam szólni, hogy elég legyen de olyankor sosem bántom (nem ütök a kezére) mert ez azért arra nem ad okot!


Minden egyéb tettlegességnek totálisan ellene vagyok. Sosem pofoznám, ütném, cibálnám meg ... Sem egy ilyen pici, sem pedig nagyobb gyereket!

2012. dec. 22. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
50%
nem nem lesz az,ha néha a kezére fenekére csapsz,vagy rá kiabálsz.a fontos,hogy tudja miért kapja,és az a végső megoldás legyen.
2012. dec. 22. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
71%
Egy kis kézre csapástól semmi baja nem lesz, az ordibálástól viszont igen. Persze olyan mindenkivel előfordul, hogy ijedtében rákiált a gyerekre, vagy időnként felemeli a hangját, de ha sokszor, hosszan üvöltenek a gyerekkel, attól igenis sérül. Jobban, mint egy kézre vagy popsira csapástól.
2012. dec. 22. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Attól függ, milyen okból és milyen gyakran alkalmazol ilyesmit, na és elsősorban hogy milyen idős gyereknél.

De mivel a babák témakörben tetted fel a kérdést, gyanítom, hogy rájuk vonatkozik.

Ez esetben igen, valószínűleg maradandó pszichés sérüléseket okozol, ha kiabálsz vele, vagy megütsz egy babát.

2012. dec. 22. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Sajat tapasztalat, 32 eves vagyok. Kisebb koromban en is kaptam egy egy pofont, verest. Nem lettem agressziv, meg semmi ilyesmi. Ez szerintem mentalitas fuggo, ki milyen lesz. A szuleimmel tok jo a kapcsolatom. Nalam nem lett negativ hatasa. Ettol fuggetlenul en a kislanyomat nem utom meg.
2012. dec. 23. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat de ahogy elnézem eljutottunk a "verés " szóhoz !!!!


Én soha nem ütném , pofoznàm ,verném meg a saját gyerekemet .

Én a KÉZ RÁVERÉSRE. ES A HANGOS KIABALLASRA kérdeztem rá

2012. dec. 23. 08:17
 9/12 anonim ***** válasza:
55%
látom megint megjelent pár a gyereket nem szabad nevelni csak mondhatjuk hogy ejnye-bejnye és elbeszélgethetünk vele szülő.....
2012. dec. 23. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
72%

Ha ilyen kérdés van- rögtön az jön, hogy anyuci üti-vágja a gyerekét.

Ha ütnéd, vágnád pofoznád és egész nap emelett üvöltenél vele, biztos, hogy egy agresszív, embergyűlölő, rossz lelkű stb. ember lenne a gyereked felnőttkorában.

De ha nevelő szándékkal NÉHA a kezére csapsz, és NÉHA hangosabban beszélsz vele, és felállítod neki a korlátokat, amire szüksége van- attól még teljesen normális felnőtt lesz a gyermekedből!

2012. dec. 23. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!