Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mi van, ha a gyerekorvos nem...

Mi van, ha a gyerekorvos nem hajlandó felírni nekem az általam kért receptet?

Figyelt kérdés

Már sokadjára szerettem volna kisfiamnak kiíratni Germicid-C kúpot,mert sok jót hallottam róla.Sosem lehet tudni alapon,én nyugodt vagyok ha van itthon mindig minden féle gyógyszer "vészhelyzet" esetére.

Erre a gyerekorvosunk kerek perec kijelentette,hogy ő csak sima Germicidet fog felírni,mert a C tele van nyugtatóval,ami felesleges egy ennyi idős gyereknek (most 10 hós).Én nem is vitatkozom ezzel,mert nyilván ő tudja hisz ő az orvos.Csak bosszant,hogy sehogy nem tudom kiíratni.

Ezt lehet amúgy neki?Vagy ragaszkodjak foggal-körömmel az általam kért kúphoz?

Volt már valaki ilyen helyzetben; ha igen hogy oldotta meg?



2012. dec. 23. 11:52
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
90%

Tudom, hogy nem ezt kérdezted, de érdekes, mert nekem a babám újszülött korában már a Germicid-C-t írta fel. Próbáld meg a saját háziorvosoddal feliratni (már ha felírhatja) vagy menj el, amikor helyettesíti a gyerekorvosodat másik gyerekorvos és irasd fel ott.

Talán most az ünnepek után nem mindig lesz a saját gyerekorvosotok és el lehetne intézni a helyettesítővel.

2012. dec. 23. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

Már próbáltam helyettesítő gyerekorvossal is,de az asszisztens ugyan az és ő természetesen beleszólt,hogy nem lehet (mert ők nem szokták)!

Amúgy jó gyerekorvos,nincs vele problémánk,de ezzel kiakaszt.Tudom én,hogy nem kívánságműsor, de hát nem is napi szintem akarom tömni a gyermekemet vele.Ő is ismer már ennyire,ezért nem is értem.

2012. dec. 23. 12:02
 3/15 anonim ***** válasza:
Kérd meg egy kisgyerekes ismerősödet, hogy irasson és váltsa ki, Te meg kifizeted.
2012. dec. 23. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
59%
Nem kell feleslegesen gyógyszert felhalmozni otthon, lejár, megromlik. A receptfelírás pedig nem igény szerint megy, ezt fogadd el.
2012. dec. 23. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
70%

"Én nem is vitatkozom ezzel,mert nyilván ő tudja hisz ő az orvos.Csak bosszant,hogy sehogy nem tudom kiíratni."


Leírtad magad a választ. Ő az orvos, jobban tudja. Ne csinálj presztizskérdést abból, hogy nem a te akaratod érvényesül. Ha a sima germicid nem lesz elég, akkor nagyobb a baj, és úgyis viszed orvoshoz, még netán ügyeletre kell is ,menni. Remélhetőleg nem lesz ilyen, és elég lesz a sima kúp is.

2012. dec. 23. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

Ha lejár,maximum kidobom. De én nyugodtabban alszom,hogy ha ne adj' Isten bármi gond van itthon,akkor nem kell ész nélkül kapkodni pl. egy lázcsillapítóért,stb.Főleg az éjszaka közepén.

Egyébként olyan helyen lakunk ahol az ügyelet "hagy némi kívánnivalót maga után"= kb. semmit nem ér (kisváros).Egy tetanuszt nem tudtak beadni nekem,mikor terhes voltam és hétvégén szükség volt rá.

Köszönöm a válaszokat!

2012. dec. 23. 12:33
 7/15 anonim ***** válasza:
25%
A germicid is lázcsillapitó most neked nem mindegy h germicid -c? vagy sima? mind2 ugyanúgy hat!
2012. dec. 23. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

Kedves Utolsó!

Valóban mind a kettő lázra van,de nem egyforma a kettő!Olvass utána!!!!

2012. dec. 23. 13:18
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Ha sos lázcsillapítás kell,arra van itthon recept nélkül kapható.ha nagy a baj,és tényleg menni kell mondjuk ügyeletre,ott és akkor biztos adnak "erősebbet" amire szüksége lesz a babádnak,de hogyj a dokidnak,csak azért nem iratnék ilyet mert mások sok jót mondanak róla...(lassan ez is divat lesz?) ha a nurofen megteszi hatását,akkor jo ha az van itthon.
2012. dec. 23. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
91%
A gyógyszerrendelés nem úgy megy, hogy én megmondom mit akarok, az orvos meg kiírja...
2012. dec. 23. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!