Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikor vágtátok/vágattátok le...

Mikor vágtátok/vágattátok le elsőnek babátok haját?

Figyelt kérdés

Kisfiamnak elég "szegényes" a hajkoronája,bár az elmúlt pár hónapban magához képest megtáltosodott a növésben.Viszont csak a tarkójánál és a feje búbjánál.Elől meg stagnál.Édes így nagyon,de arra gondoltunk apával,hogy lehet kicsit ösztönözni kellene a haját a növekedésre egy nyírással.Olyan kis vagány frizurára gondoltunk, nem teljesen picire letúrni az egészet. :)

Szerintetek?Korai egy 10 hós fiúcskának?

Aki hasonló megfontolásból vágatta le gyermeke haját hasonló korban,ért el vele valamit?


2012. dec. 24. 07:04
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Nekunk ugyanigy nott ahogy nektek, de gondorodott! Ugyhogy meg mindig nem vagtuk le, pedig elmult 2 eves. A Lelkipaszorunk kisfianak a hajat is kb 10 honaposan vagtak le eloszor, mert belelogott a szemebe. Hihetelen egy soreny no a fejen szogegyenesen.
2012. dec. 24. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
16 hónaposan vágtuk le a kislányunk haját, mert neki is igen szegényes volt. 2 évesen elvittük fodrászhoz és a fodrász szerint annyi haja van, amennyi egy 2 évesnek kell.
2012. dec. 24. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Nem korai egyáltalán.
2012. dec. 24. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Kisfiam most 15 hónapos, az első hajvágást pont a születésnapján vittük véghez. Neki csak kis pihe volt a fejecskéjén haj helyett, de érdekes módon a homlokától kezdve a feje búbjáig erősebben nött a haja, szinte kis sőrénye volt már:)) Azóta már erősödött a haja, és sötétebb is lett egy picit.
2012. dec. 24. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
74%
Két hónaposan, mert töménytelen mennyiségű hajjal született!
2012. dec. 24. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

A lányom is nagy hajjal született, nem hullott neki, így 6 hónaposan belelógott a szemébe, meg nyár volt, és ahogy izzadt szegény, tapadt rá a fejére. Így akkor elvittem fodrászhoz, vágott belőle mindenhol, hogy kicsit rövidebb legyen. Azóta viszont csak a frufruját vágattam. Meg egyszer a végét, mert mondta a fodrász, hogy néha kell, hogy felfrissüljenek a hajvégek.

Ma 22 hónapos, hatalmas, sűrű hajkoronája van. :)

2012. dec. 24. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Semmi köze a hajvágáshoz, genetika az egész! Fodrász mondta nekem is! Mindkét gyerekem szinte kopaszon született, majd 2 éves korukra sűrű göndör gyönyörű hajuk lett! :) Sosem vágtuk/vágattuk előtte nekik.
2012. dec. 24. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
kb. 11- 10 hónapos volt mikor levágtunk neki de neki nagy haja volt és a szemébe lógott, én a te helyedben várnék tavaszig a hajvágással...
2012. dec. 24. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

A gyerekeim 2 évesek. A lányoknak csak elöl vágtuk le a fufrut, mert bebelógott a szemükbe, eddig 3x kellett vágni, első alkalommal 14 hónaposan.

A kisfiúnak már többször vágtam a haját, mert így jobban tetszik, valahogy fiúsabb, a hosszú hajával úgy nézett ki, mint egy kislány és nyáron csak megizzadt még jobban. Elég jól tűri, szereti a hajvágást, fodrsznál nem voltunk még.

2012. dec. 24. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Én olyan 10 hónaposan nyírtam meg először a kislányom frufruját. Akkor belelógott a szemébe és azóta is csak azt a részt vágom amikor már belelóg. Most 15 hónapos. Neki sem volt túl sok haja, sokáig csak néhány szálat kapartam össze a fejéről, hogy egy masnit beletehessek:) Aztán kicsit dúsabb lett elég hamar. Már azért van hajkoronája, de nem olyan dús még most sem. Már ha nagyon akarom lófarokba is összefogom neki, de valamiért azt kicibálja. tehát marad a feje búbján fél csuri:) Én nem szívesen vágtam volna le. Persze kifiúknak könyebb az ilyen döntés:) De nem hiszem, hogy ha akarna ne nőne meg. Ráadásul most télen sapiban megy mindenhová... Szerintem várd meg a tavaszt legalább és ha még mindig ,,ösztönöznéd" akkor próbáld ki.
2012. dec. 25. 04:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!