Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 4,5 hónapos kislányom nem...

4,5 hónapos kislányom nem nagyon hízik, szerintem nem elég a tejem. Kezdjem el a hozzátáplálást vagy tápszer?

Figyelt kérdés
2012. dec. 24. 14:03
 1/10 anonim ***** válasza:
Ha nem lenne elég, valószínűleg jelezné a pici (evés után 1-2 órával, vagy akár közvetlenül evés után). Ha mégis így lenne, szerintem már kezdhetsz neki adni korának megfelelő természetes ételeket.
2012. dec. 24. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
igen jelzi, mert szívná a cicim de sír mert nem jön tejcsi :(
2012. dec. 24. 14:10
 3/10 anonim ***** válasza:
0%
Akkor jöhetnek a gyümölcspépek és társaik. :-)
2012. dec. 24. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
rendeben, mert akkor nem szívesen adok neki tápot
2012. dec. 24. 14:14
 5/10 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem tejpép, napi egyszer. Könnyebben emészthető, mint a gyümi.
2012. dec. 24. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
0%

Mit értesz azon, hogy "nem nagyon hízik"?

A hozzátáplálást elkezdheted, de ahhoz idő kell, hogy egy teljes adag tápláló gyümölcsöt megegyen. A gyümölcs amúgy is gyorsan emésztődik, nem fogja hosszan elverni az éhséget. Amíg elértek a kalóriadúsabb (babakeksszel, tejpéppel, gabonapéppel dúsított) gyümölcsig, vagy tartalmas főzelékig, addig éhes maradhat a kicsi.

Én inkább tejpéppel vagy tápszerrel egészíteném ki az étkezéseket.

2012. dec. 24. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 xStefix ***** válasza:
100%
Ebben az életkorban élettanilag lelassul vagy megáll a hízás. Emiatt nem kell elkezdeni se pótolni, pláne hozzátáplálni.
2012. dec. 24. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
úgy értem hogy voltunk mérésen és 2 hét alatt semmit sem hízott
2012. dec. 25. 09:36
 9/10 anonim ***** válasza:
29%

Az enyém 4 hós. Nagyon lassan hízik, viszont nő, mint a gomba.

Én már nem adnék neki tápot, inkább hozzátáplálnék a helyedben.

2012. dec. 25. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 xStefix ***** válasza:
100%

Az enyém anno két hónapig nem hízott semmit, de nem kezdtem el adni neki mást, továbbra is szopizott. Viszont közben 5 centit nőtt és a mozgása is beindult.


Kérdező, ne csak a hízását nézd, abból önmagában semmi fontosat nem fogsz megtudni. Ebben az életkorban annyi minden történik, hogy már nemcsak a súlynövelésre fog fordítódni a bevitt energia, sőt. Ha továbbra is úgy hízna, mint az elején, hamarosan kismalac lenne...

6 hónapos korig, ha sehogy sincs elegendő tejed, tápszert érdemesebb adni, ugyanis az felel meg inkább a baba igényeinek és emésztőrendszerének, nem a szilárd táplálék.

2012. dec. 25. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!