Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szerintetek jó választás az...

Szerintetek jó választás az alábbi babakocsi?

Figyelt kérdés

Mindenképpen multifunkciósat szeretnénk és az ár jó lenne, ha 70 ezer alatt maradna? Van valakinek esetleg ilyen? Mi a tapasztalata?

[link]



#babakocsi #babakocsi diszkont
2012. dec. 24. 20:42
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
41%
Szerintem nagyon jó kis kocsi. Egy biztos: sokáig tudjátok majd használni. Az ára sem vészes, láttam már drágábbakat, és fele ilyen jók nem voltak.
2012. dec. 24. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
78%

Nekünk hasonló volt (RafPol Twist)...hát mennyire vegyem el a kedved? :( Én alig vártam,hogy túladjak rajta.Kisfiam 4 hónapos koráig gyűrtük,de addig totál megutáltam.Megmondom őszintén jót ne is nagyon tudok mondani róla.Tipikus:olcsó húsnak híg a leve.

És mielőtt még azt hinnéd,hogy nekem/nekünk voltak hatalmas igényeink:olvass utána,akár itt a GYIK-en is hány ember nem volt megelégedve a lengyel babakocsikkal (mert hogy ez is az).

Néhány "apró" hiba:kifakul hamar; nem lehet a huzatát levenni és kimosni (ami elég csúnyán tud kinézni egy 5-6 hónapos esetében,mikor már rágcsál mindenfélét); az alkatrészek,illesztések nevetségesen hamar kikopnak-sorra hagytuk el a csavarokat; a kereke olyan szinten kilazult és kikopott; hogy azon imádkoztam,nehogy elhagyjuk valahol út közben; a hatalmas bevásárlókosár jó dolog,de az már kevésbé,hogy olyan silány minőségű anyagból van maga a váz,hogy egyszerűen kitört az ezt rögzítő rúd; képtelenség irányítani mert egyszerűen semmit nem segít a bolygókerék sem (ami egyébként is értelmét veszti,ha megfordítod a tolókart); alapvetően ISZONYAT nehéz és HATALMAS maga a kocsi (mi az 540l-es csomagtartónkba alig tudtuk beimádkozni)...Most hirtelen ennyi jutott eszembe.

Ha mindenképpen multifunkciósat keresel és 70e Ft körül szeretnéd kihozni,akkor csak használtat javaslok,ami viszont nagyon jó minőségű (pl. Peg Perego,CAM,stb.).Nagyon jókat lehet találni használtan 45-50e ft-ért,komplett szetteket.És hidd el azok ki fognak szolgálni akár 3 gyereket is,míg egy ilyen egyet sem nagyon.Sajnos tapasztalat.

És egyébként mi még az a kategóriás család vagyunk,aki nagyon vigyáz a dolgaira,nem harcolunk le semmit.Akkor el tudod képzelni mekkora csalódás volt ez nekem?!

tényleg olvass utána itt,nem akarlak átverni.Szinte mindenki csak rosszat mondott róla. :(

2012. dec. 24. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

Utolsó vagyok!Csatolok egy linket,érdemes elolvasnod,hogy nem a levegőbe beszéltem. :(

http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__egyeb-..

2012. dec. 24. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk Peg Perego babakocsink volt, ami újonnan valóban nem ugyanez az árkategória, de jó minőségű, és nagyon jó állapotú, valóban alig használt darabokat lehet kifogni a neten keresgélve.
2012. dec. 24. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Totál igaza van a 2. hozzászólónak!!

Mi is lengyel babakocsit vettünk, (na mondjuk nem ezt a fajtát), de alig vártam, hogy lecseréljük. Sportkocsiként használhatatlan volt, így kénytelenek voltunk azt is venni. Azzal már nem akartam megszívni, így csak a sportot vettük annyiért, mint a lengyelből a szettet.

Tudom, hogy első babának szinte mindenből az új lenne a legjobb, mi is így voltunk vele.

Most már viszont amellett vagyok, hogy inkább legyen használt, de az tutira jó, márkás, nem pedig egy gagyi.

Én is a Peg P-t nézegetem mostanában, azok tetszenek, és biztosan jobbak még használtan is, mint ezek a lengyel kocsik újonnan. Szerintem gondold meg!

2012. dec. 24. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
80 e ft-ért már Espiro Vector szettet is kapsz újonnan.
2012. dec. 24. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Nekünk ilyen van,örököltük és még így is tökéletes állapotban van. Imádom. Bár nagyon nehéz így tömegközlekedés vele kilőve. Ajánlani tudom.

[link]

2012. dec. 24. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok. Ebben a színben van nekünk és nagyon jó árban van szerintem. Én bármilyen terepen könnyedén tudok vele menni.
2012. dec. 24. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
73%

Én szintén egy gyönyörű Lengyel babakocsit vettem annak idején. Tako Jumper X márkát. Ez akkor 120 ezer ft volt hordozóval együtt amit külön kellett hozzá megvenni, de végül is multifunkciós volt. Szörnyű volt!


Pedig egy gyönyörű egyedi rózsaszín kocsi volt és amíg csak simán a mózes kellett (2 hónap mivel utána bejött a tél és tavaly volt a rekord mínuszok... később meg kinőtte) addig nem is volt akkora gond. Persze nem volt épp a legideálisabb tolni és baromi nehéz volt.

Aztán mikor cserélni kellett a sportra... Jézusom! Egy vacak tákolmány volt! Még a vas rudak is rozsdásak voltak amik KILÁTSZOTTAK a hátulján + nyikorgott, becsípte az újabb ha leengedtem a háttámlát,a felső rész olyan nehéz volt, hogy csak apuka tudta cserélni, hiába hajtottad össze akkor is sok helyet foglalt. Mindössze a kupolán baromi ronda megoldással folytatólagosan egy kis textília borította tovább lógva ott a vasnál, de alapvetően látszódott. A hordozót szempillantás alatt kinőttük, később láttam, mennyire pici a többihez képest. A MÓZES PARAFA TÁBLÁBÓL VOLT KIVÁGVA ami a matrac alatt egyből látszódott is!!! Aztán bejött a jó idő és kapott a kicsim egy Quinny Zapp kocsit meg egy Triciklit (Ez dönthető volt és fél éves kortól lehet használni. Most is megvan, mert alapvetően szuper. Csak jó idő kell hozzá! Egyébként ez ár-érték arányát tekintve nem volt a legjobb választás, mert 50e ft volt, de ez volt az egyedüli ami a korának megfelelt fél évesen. Bár ha tényleg elkezd majd tekerni akkor majd másképpen fogom gondolni biztosan.) Tehát a 60e ft-os quinny meg az 50e ft-os smart tricke cangát használtuk.(Csak, hogy mennyit dobtunk ki járgányra FELESLEGESEN...)


DE! Bejött újra a rossz idő mire a kislányom 1 éves lett. Hamar beláttam, hogy a tricikli nem véd a széltől, a Quinny pedig nem volt dönthető, és ráadásul úgy ül benne a gyerek, hogy nincs a hátánál és a fenekénél alátámasztás. Tehát miután fél ár alatt adtam el a takkot és újabb pénzeket fizettem ki járgányra egyszerűen úgy voltam vele, hogy szeretnék egy komolyan jó babakocsit, mert kínlódás volt minden.

Végül megvettem a stokke babakocsinkat és rettentően bánom, hogy nem ezzel kezdtem! Először is marha nagy, és KÖNNYŰ! Először mikor megláttam csalódott is voltam, hogy ilyen hatalmas mert nem erre számítottam és féltem, hogy ez is egy monstrum lesz, de aztán hozzá szoktam hamar. Fele akkora a súlya, de mégis biztonságos. Fél kézzel tolom és fél kézzel lehet irányítani is. Tehát mész az utcán és csak bedőlíted picit a csuklódat és már fordul is mivel az egész egy rúdra van felfüggesztve.

Bevallom a külseje nem annyira tetszett. Később már ezzel is megbarátkoztam. Ami jó, hogy apukának gerinc sérve van ami időről időre jön elő, én pedig a terhességem óta olyan derékfájós vagyok, hogy néha csillagokat látok... Viszont ebben a kocsiban nem kell lehajolni a babádhoz folyamatosan, csak kinyújtod a karodat. Egyébként először nem igazán bíztam benne. tehát először vaterán vettem egy használtat, beleszerettem és utána (CSAK MERT SZERETNÉNK EGY KISTESTVÉRT IS!) befektettünk egy új evo fajtába. Amihez viszont kiegészítőket szintén vaterán szereztem be fél áron. A kocsira pedig 3 év gari van ami bőven bele fog nyúlni a tesó idejében is ahogyan elterveztük mivel mire jövőre leteszi a babakocsit a lányom a kistesó már úton is lesz. De egyébként meg kell mondanom, hogy a régebbi verzió is milliószor felül múlja azt a rémes lengyel babakocsit meg a quinnyt. Végül a quinny is maradt, mert utazáskor (reptér) tényleg szuper, mert picire hajtható és a táska is az. De mindig olyan furcsa újra tolnom, nem túl jó. Nem azt mondom, hogy vegyél 200ezerért babakocsit (kikában 220 akciós volt a múltkor), de ha nem akarsz többet babakocsit elfogyasztani akkor nézz szét mindig van jó áron régebbi verzió amin nem látszik a használat. Ezt olyan 100 körül vagy akár alatta is beszerezheted és imádni fogod. Nekem sincsenek olyan hatalmas igényem, nem várom el, hogy a babakocsi kávét főzzön nekem, vagy ringassa a gyereket és énekeljen neki... De szeretek sétálni, és szülés után talán az egyetlen kikapcsolódási tevékenységem volt sokáig, és azon túlmenően, hogy a kislányomat szinte egész nap ölben tartottam még a lefáradt karjaimmal a dög nehéz babakocsival is harcolnom kellett... Tényleg megváltás ez a kocsi. Tudom, hogy majdnem a legdrágább babakocsi és ezért sokan azt hiszik ilyet csak sznob anyukák vesznek. De én pl nem igazán járkálok vele bevásárló csarnokokba vagizni vagy hasonló... csak a mellettünk lévő tavacskára szoktam elmenni vele és sokáig sétálunk olyan utakon ahol nem jellemző anyukákkal találkozni, a többi ember meg azt se tudja, hogy ,,miylen" ez a kocsi. Boltba amúgy is autóval megyünk, meg mostmár egyre többször kismotorozunk... Tehát sétálni járunk nem felvágni és még is úgy érzem, hogy szükség volt erre a kocsira, mert amíg ki nem próbálod nem tudom elmondani mennyivel más tolni, irányítani...

Ja! És van egy kis hidacska is amerre sétálgatunk és az egyik végén néhány lépcsőfok is. Persze tud lépcsőzni ez a babakocsi (Ez az egyik egyedülálló funkció amit bár kipróbáltam sosincs rá szükségem), apuka csak felemeli a gyerekkel együtt és átemeli (12 kg a lányom... )Nagyon könnyű a kocsi, de tényleg masszív. Nem tudom miből van, de hiába ugrál és pattog benne a lányom nagyon stabil. Ráadásul beige színben vettük meg (uniszex szín) és döbbenet, hogy beleteszem sáros lábbal a lányomat és nem látszik meg rajta! Még soha nem kellett kimosnom pedig benne eszik, iszik. Nem tudom hogy csinálták:) Szóval érdemes szétnézni, mert ha jó áron ki fogsz egy ilyen kocsit akkor nagyon sok fejfájástól kíméled meg magadat ebben biztos vagyok. Mondanék rosszat a babakocsiról, de az árán kívül nem nagyon tudok. Biztosan van más babakocsi is ami közepesen jónak fog bizonyulni, ha ezt a fajtát nem ismered meg és kívánom, hogy minél kevesebbet kínlódj ezekkel! De ha már nézelődsz én is csak azt tudom mondani, hogy bármit csak lengyelt NE! Sok sikert!

2012. dec. 25. 04:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

Én is ebben az árkategóriában keresgéltem..először nekem is tetszett ez,de utána olvastam,hogy lengyel és bolgár babakocsit nagyon nem érdemes venni.Bár nekünk sok ismerősünknek Coletto van,ami szintén lengyel,és nekik nem volt vele bajuk,de az mondjuk 110 körül van így szettben.

Mi végül Hauckot vettünk,az német márka,neten vettük,így euroban fizettük ki,így volt 210 euro-lábzsákkal,mózessel,hordozóval és joggerral együtt,szóval az jóval 70.000 alatt van,és tök jó.Magyarországon a Brendonban szokott lenni úgy akcióban,hogy van egy újságban hozzá 10 vagy 15 ezer ftos kupon,így nagyjából árban ugyanannyira fog kijönni.

Azt olvastam,hogy német és olasz gyártmányút érdemes venni.A Hauck sztem elérhető, az márkás is,és nem 150 feletti,mint a legtöbb márkás

2012. dec. 25. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!