Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Anyatejes babának adtatok vizet?

Anyatejes babának adtatok vizet?

Figyelt kérdés

8 hetes csak anyatehes lányomnak nem tudom adjak e vizet.

A fűtés miatt száraz a levegő. Sokszor én is száraz szájjal ébredek. Éjjel többnyire átalussza az éjszakát de sokszor felébred és szopja félálomban az öklét. Ilyenkor gondoltam ihatna vizet ha szabad adni! Tejet nem adnék mert így is 4 hét alatt 950 grammot hízott!



2012. dec. 25. 07:24
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
11%

Én inkább ánizs vagy köménymagos teát adtam nekik. Ez nem csak a szomjukat oltja, hanem hasfájás ellen is jó volt.

Van ugyan olyan nézet, hogy az anyatej is szomjoltó, de ez nem igaz. Az anyatej étel, és nem ital.

Adj nyugodtan a babádnak, főleg, ha száraz a levegő.

2012. dec. 25. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
47%

amikor felébred és szopja az öklét, akkor felébred teljesen?mert ha visszaalszik én nem kelteném fel mégjobban, hogy igyon vizet.

Teát nem adnék neki, lehet, hogy a köménytea jó a hasfájásra, de az én gyerekem a köménymagtól jól felpuffadt, és kínlódott a széltől, akkor megfogadtam, hogy amíg ilyen pici,többet nem eszem én semmi köménymagosat, nagyon kínlódott tőle!

2012. dec. 25. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
22%
viszont, ha felébred rendesen és nem alszik vissza én csakis vízzel kínálnám
2012. dec. 25. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

És mennyit? Tuti vizet adnék és nem teát. Ti is adtatok?

Nem ébred teljesen fel, csak nyög néhányat, szopja az öklét, emelgeti a fejét (hason alszik) de utána visszaalszik!

2012. dec. 25. 08:26
 5/15 anonim ***** válasza:
46%
4 hét alatt 950 gramm teljesen normális,a legtöbb baba ennyit hízik.állítólag az anyatej szomjoltó is,de éjszaka ha tényleg száraz a levegő,akkor adnék neki folyadékot,mindegy hogy teát vagy vizet.Én 43 fokban szültem,nekünk mondták a kórházban hogy itassuk a babákat,én mecsek teát adtam neki.
2012. dec. 25. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
0%
ja és igény szerint adnék neki vizet.biztos hogy szomjas ha szopizza az öklét.
2012. dec. 25. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
80%
Vegyél párásítót a szobájába, nekünk az oldotta meg ezt a problémát.
2012. dec. 25. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
79%
Ha igény szerint szopizik akkor nem kell neki víz és semmi folyadék csak anyatej. Kisfiam 6 hós koráig csak anyatejes volt, hiába volt nyáron 4-5 hónapos, akkor sem kellett neki a víz a melegben,csak az anyatej.
2012. dec. 25. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Én adtam vizet a Fiamnak, pedig nagy cicimániás. De ha nem sír éjjel, én nem kelteném fel a vízitatás miatt.
2012. dec. 25. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
63%

Én nem adtam. Nyári a lányom, de a kánikulában sem adtam neki, csak gyakrabban szoptattam. Az anyatej tökéletes szomjoltó.

Éjjel, ha nem kel fel rendesen akkor ne adj neki semmit. Ha felkel, akkor szoptasd meg. A hízása teljesen normális, nem tudja túlenni magát. Ebben a korban a lányom még legalább 3szor evett éjjel.

A párásító is jól jöhet, ha száraznak lérzed a levegőt.

2012. dec. 25. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!