Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » SEGÍTENÉTEK AKI MÁR JÁRT ÍGY!...

SEGÍTENÉTEK AKI MÁR JÁRT ÍGY! Kisfiam 7hónapos és hörghurut gyulladást állapítottak meg nála az orvosok nagyon nehezen vette a levegőt. Párásítót vegyünk a lakásba vagy páramentesítőt?

Figyelt kérdés
bent a kórházban inhalálták és kapott még ventolin sprayt .itthon is még adunk kell a ventolint mivel tudnám megelőzni hogy újra befulladjon?
2012. dec. 25. 11:47
 1/9 anonim ***** válasza:
Attól függ hogy milyen lakásban laktok!Ha panel akkor ott alacsony a páratártalom(nálunk 30körül) mig pl a téglalakásokban 40-50 körül van.Ott inkább a páramentesitő kell. LEhet hogy egy sópárásitó masina tenne nektek jót. [link] Ilyesmi.. Nekünk van párásitónk,majd tavasszal ilyet veszünk szerintem. LEhet a fiadnak is inkább a hidegpárásitó jönne be, valami illóolajjal is használható fajta.:)
2012. dec. 25. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Nem tudom olvasod e kedves első válaszoló !!hol lehet ilyen készüléket kapni esetleg tudod e mennyi időnként kell benne cserélni utántöltőt és az mennyibe kerül?
2012. dec. 25. 12:19
 3/9 A kérdező kommentje:
mi egy új építésű tégla lakásban lakunk nem panelban szerintem elég magas a páratartalom eléggé levizesednek a falak a sarok is lepenészedik sajnos nem tudom mi lenne nekünk jó:(
2012. dec. 25. 12:22
 4/9 A kérdező kommentje:
vagy arra gondoltam hogy ugye lepenészedik a fal akkor pára mentesítő kellene .de közben jó lenne a sós levegő készülék nem tudom hogy lehetne megoldani a kettőt vagy sehogy?
2012. dec. 25. 12:31
 5/9 anonim ***** válasza:
Mi az Interspárban láttuk a műszaki termékeknél. Kb 8-10ezer ft a kütyü,benne egy tabletta.Az utántöltő tabi volt azt hiszem 2500 vagy 3ezer.. Ha penészeesedik a fal akkor igen,magas. Anyunál is sajnos ez a gond,hogy 60 körül van a párATrtLOM. s 40 az ideális... Mondjuk ez a sópárásitó elvileg csak sós levegőt ad ki,de szerintem párásitani nem fog... első voltam
2012. dec. 25. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Cerseit pára stoppot vegyetek, minden helyiségbe kell 1, 2500 Ft darabja, 1-2 hónapig jó!

Egy tartályba gyüjti össze a levegőből a nedvességet a só tabletta ami benn van.

Azóta mi sem párásodunk, nem penészedik a lakás. Csak minden helyiségbe kell, akkor ér valamit!!!


Párásítót semmi képp sem vegyél!!!

2012. dec. 25. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Párásító kell ilyen esetben. Nekünk ultrahangos párásítónk van, Sparban is lehet kapni. A lényeg, hogy nedesen kell tartani a légutakat.
2012. dec. 25. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
kedves utolsó nem hiszem hogy párásító kellene mert így is túl nagy a pára.
2012. dec. 26. 07:42
 9/9 anonim ***** válasza:

Szobánk páratartalma a köhögés időszakában



A helyiség, melyben napjainkat töltjük, befolyásolja egészségi állapotunkat. A túlságosan alacsony relatív páratartalom ugyanúgy veszélyes lehet, ahogy a túlságosan magas is. Érdemes mérni a nedvességtartalmat, és gondoskodni az állandóságról.



Az alábbiakban a szoba levegőjének optimális páratartalmáról, egészségre gyakorolt hatásáról olvashat bővebb információkat.


Ideális hőmérséklet és nedvességtartalom beltérben


Bár mindenki más-más hőmérsékleten és páratartalomban érzi jól magát, általánosságban a következő értékekhez tarthatjuk magunkat: napközben 21 °C fokon érezzük a legjobban magunkat, ilyen hőmérsékleten tudjuk maximálisan kifejteni erőnket, tudunk gondolkodni. Éjszaka alváshoz 19 °C fok az ideális, melegebb levegőn felületesebben alszunk. Az optimális páratartalom felnőttek számára 40-60 százalékos, gyermekek számára 60-70 százalékos. Az ettől eltérő értékek – fölfele és lefele is – betegségek kialakulásához vezethetnek.


Az optimális páratartalom


A páratartalmat páratartalom-mérővel (hygrométer) ellenőrizhetjük. 40 százalék alatt száraz levegőről beszélünk, ez irritálja a nyálkahártyát, szájszárazságot, torokkaparást idéz elő. A vírusok és a bakteriális fertőzéseknek kedvez. 70 százalék felett azonban a penész és a gomba támad, ráadásul vízkicsapódást is tapasztalhatunk, ezért ezt az állapotot is kerülni kell. A köhögést az 50-60 százalékos páratartalom enyhíti, jó tipp lehet, ha légzésjavító illóolajat cseppentünk a párologtatóba. Ez a nedvességtartalom 21 °C fokon az ideális. Magas páratartalom esetén melegebbnek, alacsony páratartalom esetén hidegebbnek érezzük a hőmérsékletet.


Hogyan párásítsunk?


Elektromos párásító készülékekkel (a hideg párásítás javallottabb, nem kedvez a poratkáknak) folyamatosan biztosíthatjuk az optimális páratartalmat a szobánkban, de a hagyományos módszereket is bevethetjük. A radiátorra tett edényekből meleg pára, az ágy támlájára terített vizes törülközőből hideg pára szabadul fel. A növények gondoskodnak a megfelelő nedvességtartalomról, érdemes foglalkozni velük. nem csupán kívülről, de belülről is pótolni kell a folyadékot, elegendő mennyiségű vizet kell bevinnünk. Ha épp az ellenkezője, a túl magas páratartalom a gond, párátlanító termékekkel biztosíthatjuk a megfelelő közeget.

2012. dec. 26. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!