Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 10 hetes a kisfiam. Normális...

10 hetes a kisfiam. Normális dolog az, hogy egyszerre megtud enni 190ml tápszert? Nem fog felpuffadni tőle nem lesz baja? Most 5,600g

Figyelt kérdés
2012. dec. 25. 22:07
 1/9 anonim ***** válasza:
32%
190 ml??? Jesszus, az én fiam 11 hósan eszik ennyit. :) Szerintem kérdezd erről a gyerekorvost!
2012. dec. 25. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
64%
Sok, sok, sok!!!!!! Mi is ezt csináltuk és pont ennyi idősen. Jól kitágítottuk a gyomrát. 10 nap alatt 700g-ot hízott. Szerintem nem azért sírt, mert éhes volt, hanem valami más baja volt. Ma már teljesen másképp csinálnám. Volt, hogy 10 hónaposan 330ml tápot kapott estére. Persze az egészet visszahányta. Aztán elkezdtem egyre kevesebbet adni neki. Most 14 hónapos és 180-210ml-t kap vacsira (nem eszik mást vacsorára).
2012. dec. 26. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
5%
Szerintem ne hívd emiatt a gyerekorvost! Annyit adj neki, amit megeszik. Ha 100-at, akkor annyit, ha 190-et akkor annyit! Az én anyatejes babám ennyi idős korában volt, hogy 210-et is megevett. Vettem volna el tőle a cicit???, mert az sok neki? Jó a tápszer az más, de akkor is... nem adnék kevesebbet neki, ha ennyit meg tud enni. Két hónapos elmúlt, súlya sem sok. Én babám is ekörül volt ennyi idősen, úgyhogy minden rendben van a babáddal! Egyen, ha ennyi esik jól neki. Ha sok lesz, azt majd látni fogod!
2012. dec. 26. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Az én 4 hónapos kislányom nem egy jó evő baba, ezért mindig megengedem neki, hogy annyit egyen, amennyit akar. Így sem eszik annyit egész nap összesen, amennyit kellene. Meg bír enni 220 milit, de van, amikor csak 100-at hajlandó. Most visszanéztem, 10 hetesen meg bírt enni 190 milit, de nagyon ritkán evett ennyit, általában 140 milit evett ilyenkor. Érdekes, hogy azóta sem nőtt különösebben az étvágya és még csak 6 kiló. A tápszer doboza szerint 10 hetesnek 150 mili vízből ajánja készíteni a tápszert, amiből így majdnem 170 mili lesz a porral együtt. Ha csak annyit adsz neki, akkor sír utána? Hányszor eszik egy nap? Milyen súllyal született?
2012. dec. 26. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Hát szerintem az sok és tényleg kitágul a gyomra. 10 hetes babám 80 ml-t evett 4 óránként (tápszeres) és ígyis most 7,5 kg és 4 és fél hós, már megduplázta a születési súlyát, pedig most sem eszik többet 160 ml-nél. Ami nem sok és szintén 4 óránként. Az én fiam olyan volt, hogy annyit evett volna, ameddig nem ürül ki az üveg, de nem azért mert éhes volt. Ő sosem hagyjná abba az evést. Ezért én mindig kimértem egy pontos adagot és azt ette meg, de se nem többet, se nem kevesebbet. Utána sem volt éhes, mert 4 óránként kérte. Tehát sztem csökkentsd picit az adagot és figyeld meg, hogy mikor kér legözelebb enni, mert sztem sokkal kevesebb is elég lenne neki.
2012. dec. 26. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Szerintem is sok. Konzultálj a gyermekorvossal, és ha megette a porcióját, adj Neki cumit.
2012. dec. 26. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
190ml? Szép! A miénk 6 hónapos és 180ml eszik,szerintem semmi baja nincs a babádnak,csak jó étvágya van:)
2012. dec. 26. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Lányom 5 hetes kora óta 160milit evett,10hetesen már 180-200at.Nem hányja ki,sir ha nem kap,tehát kell neki.Hizik szépen ez a lényeg.Nekem ezt mondta a doki.
2012. dec. 26. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Nálunk a férjem az orvos is a családban, így mindig azonnal jött a válasz a "buta" kérdéseimre - annyit kell adni neki, amennyitől jól lakik, gondolom nem minden étkezésnél eszik azért ennyit... Az én lányom öt naposan 140 ml evett, utána meg 30 ml-t, míg mások kiegyensúlyozottan, mindig 60-70 ml-t. Most 8 hónaposan pont annyit eszik, mint bármelyik 8 hónapos, és kifejezetten slankos, még csak nem is duci. Ha nem nyugtatásnak adod valamilyen random sírásra, hanem ennyi az az adag, amitől jól lakik, akkor ennyi. Ha csak azért eteted, mert sír, akkor az nem biztos, hogy a legjobb megoldás. /Megnyugtatásként: 12 hetesen az én lányom 6200 gramm volt./
2012. dec. 27. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!