Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tényleg igaz, hogy ha így...

Tényleg igaz, hogy ha így neveljük a gyermekünket, akkor elfordul tőlem (az anyukájától)?

Figyelt kérdés
A férjem nagyon sokat dolgozik és mikor szabadságon van, akkor durván mondva átadom neki a gyerkőcöt és egy kicsit kettesben tevékenykednek. Ráadásul most nagyon a apás a csajszi, úgyhogy ha a férjem jelen van, akkor csüng rajta :) De ez így van rendjén. Erre azt mondták nekem, hogy ne csináljak ilyet, mindig én rendezzem a gyereket, mert el fog tőlem fordulni... Bár én biztos vagyok benne jól csinálunk mindent, ezek nagyon tudnak bántani... Szerintetek?
2012. dec. 26. 16:10
 1/3 anonim ***** válasza:

Egy gyerek nem attól fog tőled elfordulni, ha az apukája otthon van, akkor ő foglalkozik vele, hanem ha te nem foglalkozol vele egyáltalán. Nem látod el, nem szereted. De ha érzi a szeretetedet és a törődésedet, de ha a férjed otthon van és egy kicsit ő is foglalkozik vele, akkor nem fog elfordulni tőled.

Gondolom nem úgy csinálsz, hogy rá se szagolsz a gyerekedre, ha otthon van az apukája. Biztos akkor is megszereted, beszélsz hozzá vagy adsz neki enni, meg ilyenek, csak az idő nagy részét ilyenkor az apukájával tölti. És ezzel így nincs semmi baj.

2012. dec. 26. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
ugy birom az ilyen embereket, akik ilyen baromsagokat mondanak a masiknak. dehogy fordul el a gyereked azert, mert ha apa otthon van o foglalkozik vele tobbet. Semmi baj sincs es nem is lesz ebbol ne aggodj... en ma megkaptam egy okos rokontol, hogy cukrozzam meg fahejazzam meg az almat a 4(!!!!!) honapos fiamnak es akkor sokkal jobban fog neki izleni... egyik fulemen be masikon ki.
2012. dec. 26. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Nem tudom, de a kérdés nekem is aktuális. 2 éves a fiunk. A következő a helyzet: a párom egy ideje sajnos munkanélküli, és általában itthon van. Plusz van egy tizenéves gyerekünk már. Mostanában érzem, hogy változtatnom kell, mert legkevesebbet velem van a kisfiunk, és úgy látom, kezd eltávolodni tőlem! Ha a nővére éppen nincs suliban, és itthon nem tanul, akkor többnyire együtt vannak, ő vigyáz rá. Ha főznöm kell, márpedig minden nap kell szinte, akkor apával van a kicsi. Vele alszik ebéd után, és vele ébred reggel is, amikor átmászik az ágyunkba hajnalban. Lehet, hogy ez nem általános helyzet, de nálunk most így alakult. A férjem boldog, hogy ilyen sok időt tölthet a fiával, anno a másik gyereknél alig volt itthon, mindig dolgozott. Na de nem ez a lényeg, mert persze ez átmeneti állapot, és nem is jó, hogy nincs most éppen állása, de én szomorúan tapasztalom, hogy a fiunk már egyre kevésbé kötődik hozzám...
2012. dec. 26. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!