Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyi idős volt a gyermeked,...

Mennyi idős volt a gyermeked, amikor elküldted az asztaltól? (folyt. Köv. )

Figyelt kérdés

Szóval, hogy evés közben nem bírt magával, és hiába szóltál rá, hogy evés van, ő tovább szórakoztatta magát?!

Az én lányom még csak 7 hónapos, de minden érdekli evés közben :D Persze közben tátog a kajáért :))

Kíváncsi vagyok, hogy ezt már mennyi idősen értik meg hogy miért lettek elküldve. 1 éves? 2?


2012. dec. 26. 16:37
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
34%
Miért kell ezért elküldeni??? Ilyenek a gyerekek.
2012. dec. 26. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%

1,5 éves koráig szerintem minden gyerek ilyen, nézelődik, babrál... Evés közben, nem lehet még tőle elvárni hogy üljön szépen, és egyen!

Olyan 2,5 évesen, mikor már beszél, érti amit mondassz neki, akkor lett mondva ha nem eszel ebédet, nem kell, fel lehet állni az asztaltól, majd eszel este!

2012. dec. 26. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
58%

Én sosem küldtem/küldöm el a gyerekeimet az asztaltól. Az én dolgom megtanítani a gyerekemnek a normális viselkedést az asztalnál.

Az én lányaim 4 illetve 1,5 évesek, a harmadik pocaklakó. A nagyobbik gyönyörűen eszik, a kicsivel még vannak problémák, de sosem küldöm el az asztaltól:)

2012. dec. 26. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
0%
2 évesen. Mert akkor már tudta mi az elvárás, és direkt szórakozott. De gyors megtanulta, hogy minek mi a következménye. A rászólás nem segített én meg nem fogok könyörögni és kiröhögtetni magam. Tudja azóta az asztalnál evés van és. Később a nagytesó 4 évesen újra elkezdett szórakozni. Egy két kihagyott ebéd, és ezáltal ugyanaz az uzsonna utána már ő sem szórakozik.
2012. dec. 26. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
Hát az enyém 2,5 éves és sokszor az asztalnál tartani nem lehet... (Nem hatja meg egyébként, ha nem kap enni ebből kifolyólag, akár napokig bírja, már teszteltük többször. De ez egy másik kérdés lenne.)
2012. dec. 26. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:
Szerintem ez "jó" dolog. Mi nálunk is így volt, ha szórakoztunk, nem volt ebéd, majd lesz vacsora. Akkor persze nem tetszett, de utána tudtunk is viselkedni az asztalnál, ha meg mégsem, (mert azért csak gyerekek voltunk)akkor meg már csak megkérdezték anyuék, hogy el szeretnénk menni az asztaltól.. és tudtuk hogy ott akkor nincs helye a szórakozásnak :))
2012. dec. 26. 17:10
 7/19 A kérdező kommentje:
Persze, gyereke válogatja.. úgy mint az utolsónál is. Tesómnak az volt a büntetés, ha rossz volt, hogy ott kellett maradni az asztalnál amíg nem végzett mindenki :D
2012. dec. 26. 17:11
 8/19 anonim ***** válasza:
50%

A gyerek ismerkedig , a kajával a határokkal stb ..és még sokáig így lesz .Türelme nem lesz ott ücsörögni.Beteg vagy ha ezért bünteted.

Majd 7 évesen elvárható bizonyos engedmények mellet ,aztán 12 től megint nem.Gyerek.

2012. dec. 26. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:

Azért álljunk meg egy szóra. Azért lennék beteg, mert nem hagynám hogy a gyerek ebéd közben, ugráljon, kiabáljon, stb?

Nagyon sok mindenben engedékenyebb vagyok most is, mint a párom, de vannak bizonyos dolgok, amik nekem fontosak, és ezek között van az is hogy ha a gyerek nem képes az asztalnál ülve szépen enni, akkor nem kell ott lennie az asztalnál.

2012. dec. 26. 18:24
 10/19 anonim ***** válasza:

Egy gyereknek már tényleg nem kell ott lenni az asztalnál, ha inkább szórakozna. Viszont egy 7 hónapos még baba és az egy éves is még épp csak kisgyerek. Tőlük ezt nem várhatod el. Te is emlékszel rá, hogy a szüleid is így tettek. Viszont hány éves korodban??? Mert nem hiszem, hogy arra emlékeznél, hogy 7 hónaposan, de még 1 évesen sem.


Nem tudom milyen szabályok közt nevelitek a babátokat, ha ezek után még Te tartod magad engedékenyebbnek. És nincs is közöm hozzá. Bírálni sem akarlak. Viszont a baba érdekében ne próbáljatok olyan dolgokat elvárni tőle, ami nem az idegrendszeri fejlődésével összeegyeztethető. Egy ekkora baba még nem tud "viselkedni". Nem azért mert rossz vagy szófogadatlan. Hanem mert nincs kész rá agyilag. Hidd el, ha helyes példát mutatsz, előbb vagy utóbb (a fejlődése üteméhez mérten), de megtanulja, hogy kell viselkedni.

2012. dec. 26. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!