Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 4 hetes babám általában 2,2...

4 hetes babám általában 2,2 és fél óránként eszik, de kezd kitolódni 3-ra. Ha elalszik étkezési idő előtt és átaludja, akkor ébreszteni kell, vagy azt jelenti, hogy nem éhes?

Figyelt kérdés
2012. dec. 26. 17:31
 1/8 anonim ***** válasza:
Ne ébreszd fel, ha éhes lesz majd jelzi.
2012. dec. 26. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Még akkor sem kell felébreszteni, ha 4 órát alszik egyfolytában. Ha éhes lesz, akkor felébred magától is.
2012. dec. 26. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm:)Nem fog csökkenni a súlya, ha gyakrabban lesz ilyen?Hogy lehet, hogy nem éhes, ha máskor meg 2 óránként megéhezik?
2012. dec. 26. 17:47
 4/8 anonim ***** válasza:
Ha alszik, nem dolgozza le, amit megevett. Ne aggódj, tudja a babád, mi a jó neki. Bízz a természetben!
2012. dec. 26. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Háát én is úgy voltam vele hogy nem ébresztem, aztán az lett a vége hogy elkezdett nappal 4-5 órákat kibírni, éjjel meg csicsergett nekem folyamatosan. Azóta inkább felkeltem nappal, és mindenképp adok neki legalább 3,5 de inkább 3 óránként enni, és láss csodát, azóta éjszaka bír ki 4-5 órákat :-)
2012. dec. 26. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Lányom 3 hetesen 4óránként evett nappal,este 7után csak hajnal 3-4kor evett.Most 2,5hónapos,van hogy reggelig alszik,de a minimum hogy este 7től alszik 1ig,utána még 6 órát,vagy 3-4ig és még 4-5órát,tehát mindenképp reggel 7ig kb.Ő napközben ha anyatejet kap,akkor felébred eszik,majd rá 1-2órára mielőtt aludni megy,megint eszik fél adagot vagy negyedet.Egy adagja 180-200ml tej vagy 160-180ml tápszer.Bár most pár napja nem eszik nagyon,alig lehet belediktálni és rágja a kezét egész nap,lehet fogzik lassan.Majd felébred ő ha éhes,ha hizik nem kel kelteni.Lányom 3400grammal született,4.-én lesz 3 hónapos és ma volt 6100gramm és 3 hetesen is már aludt hajnalig,5hetesen már párszor reggelig,meg most is alszik már reggelig,de igy növekedési szakaszában felébred 1-4között enni egyszer.
2012. dec. 26. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Nekem is 4 hetes a babám, napközben két és fél, három óránként eszik, este tizenegykor cumisüvegből adok lefejt anyatejet neki, kb kilencven milit, és utána még szopizik, hogy rendesen el tudjon aludni. Így alszik kb fél ötig (azt hozzá kell tennem, hogy bár tizenegykor kap kajcsizni de kb egyig mojol még, nézegeti apát meg ilyenek, de azért egy körül bealszik). Éjszaka semmi pénzért nem kelteném fel, sőt örülök, hogy alszik. De volt rá példa, hogy napközben hat órát végig aludt.


Az az igazság, hogy az elején hagyni kell, hogy akkor keljen, amikor éhes, de ha túl sokat alszik, akkor leesik a vércukra, és ha éhes sem kel fel, úgyhogy max 5 órát hagyd aludni. Most egy hónap környékén már átállhatsz lassan arra, hogy 3 óránként kelted, de ezt is úgy kell nézni, hogy egy etetés kezdetétől számolsz a következő etetés kezdetéig, tehát ha eszik egy órát, akkor csak két órát hagyod aludni.


Remélem tudtam segíteni.

2012. dec. 26. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
@6-os, az enyém 3,5 hónapos, ugyanilyen korban kezdte rágni a kis kezét.Lehet, hogy most van egy növekedési ugrás küszöbén, akkor tényleg kevesebbet eszik kicsit, aztán hamar helyrejön, pár nap. Nálunk így volt.
2012. dec. 27. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!