Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyire fontos, hogy HA-s...

Mennyire fontos, hogy HA-s tápszert igyon a babám? Humana Baby Fit nem HA-s, ugye?

Figyelt kérdés
3 hónapos, és nincs tejallergiás a családban, viszont Ő is refluxos, mint a bátyja volt. 3 éve a testvére viszont speciális A.R. + HA-s tápszert ivott, aminek durva ára volt... Nemrég olvastam, a fent említett tápszert sokan dicséritek, de az vajon adható ennyi idősen?
2012. dec. 26. 18:27
 1/9 anonim ***** válasza:
Az én lányom Milumil Ar Optimát kapott már 2 hetes korától. Az sem HA-s tápszer és adható újszülött kortól.
2012. dec. 26. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszi a választ! És az mennyibe kerül (receptre)? Mert a Humama állítólag jóval olcsóbb/harmada a Milumil-hoz képest...
2012. dec. 26. 18:43
 3/9 anonim ***** válasza:
Mi Nestlé Laktogen AR tápszert kaptunk 1 hónapos kortól, receptre a 2 doboz 1930 körül van (egy doboz 800 g-os) Szerintem nagyon jó árban van. A Humana Baby Fit Plus adható bukós babáknak születéstől kezdve és abból a 2 doboz (500 g-os) kb. 1200 legalábbis az egyik ismerősöm ennyiért szokta venni.
2012. dec. 26. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Hát igen, akkor mindegyik jóval olcsóbb, mint amit most iszik: Milumil HA1 optima, receptre 2200 Ft! Ezért lennék kíváncsi a Milumil AR árára is. Ha hól értem, AR tápszerek közül már nincs is HA-s? Gondolom ezért is olcsóbb..
2012. dec. 26. 21:18
 5/9 anonim ***** válasza:

1-es vagyok. A Milumil Ar 1200 Ft (900 gr).

Ha jól tudom a Bebának van olyan AR-es tápszere, ami HA is.

Egyébként én a Milumil AR-t nem feltétlenül ajánlom. Csak példának írtam, hogy az sem HA, mégis adható újszülöttnek. Az én lányom elég szorulásos tőle, de ettől legalább nem bukik. A humanatól nagyon bukott. Többfélét kipróbáltunk már, holnaptól megint kipróbálok egyet (Lactogen Harmony). Nem emlékszem ez mennyibe került. Engem már régen nem érdekel mi mennyi, csak lenne egy olyan, amitől nem bukik, nem fáj a hasa és nem szorulásos. Ez az utolsó, amit tesztelek, de őszintén szólva én már csak a hozzátáplálástól várok csodát. Már almát és répát adtam a babámnak, csak még nem eszik belőle akkora mennyiséget, hogy megoldja a problémát.

2012. dec. 26. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Azóta sikerült elérnem a védőnőmet, de ő határozottan állítja, hogy 4 hónapos kor előtt semmiképpen sem ajánlott nem HA-s tápszert adni, mert nem feltétlenül rögtön jön ki miatta a probléma, hanem később, sőt, egyes gasztroenterelógusok szerint összefüggés is lehet a tejallergia és a bukásra való hajlam között.. Visszakérdeztem, hogy akkor miért gyártanak nem HA-as AR-es tápszert...? Azt mondta, hogy ez a tápszergyártókat nem érdekli, aki meg mégis a nem HA-st adja, annak csak anyagi oka lehet.. hát nem tudom! Január 3-án megyünk dokihoz, majd ott is rákérdezek. Csak az a baj, hogy a kakival amúgy is küszködik, hát még akkor mi lesz, ha AR-eset kap?:(
2012. dec. 27. 15:33
 7/9 anonim ***** válasza:

A védőnők mindig nagyon okosakat mondanak. (bár az enyém nagyon jó).

Én bármelyiket meg tudnám venni a gyereknek, ha csak az árát nézem és ezt a gyerekorvos is tudja. Mégis nem HA tápszert írt fel. Azért ez nem csak a tápszergyártók döntése. Nagyon szigorúan ellenőrzik Őket. Ha egyáltalán nem lehetne ilyet adni egy újszülöttnek, akkor nem kapnának rá engedélyt.

2012. dec. 27. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Sziasztok! Gondoltam, megírom, hogy két napja váltottunk, a dokinőnk a Milumil AR-t írta ki, ami úgy néz ki, beválik. Sokkal - de sokkal kevesebbet bukik, és az első kakija is olyan volt, mint előtte. Remélem ez később sem fog változni és a hasfájás sem játszik (újra) be...

Kedves első Válaszoló, mi a helyzet a Ti új tápszeretekkel?

2013. jan. 4. 13:28
 9/9 anonim ***** válasza:
Nem vált be. A szorulásra jó lett volna, de bukik tőle, így marad a Milumil Ar. Megpróbálok minél több zöldségpürét adni, hátha valamit segít. Már csak kihúzzuk valahogy ezt a pár hónapot.
2013. jan. 4. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!