Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ti hogyan csináljátok? Többszö...

Ti hogyan csináljátok? Többször kellene enni pépeket a 7,5 hónapos, anyatejes babámnak? .

Figyelt kérdés
6 hónaposan kezdtük a hozzátáplálást. 10 óra körül szoktunk gyümölcsöt, vagy valami újat enni, és 15-kor eszünk zöldséges pépet, csirkemell husival. Eddig mindent, amit adtam imádta (alma, sütőtök, csicsóka, körte, banán, cukkini, cékla, barack, csirkemell). Tervezem bevezetni a répát, krumplit,7 gabonás kekszet)
2012. dec. 26. 18:58
 1/5 anonim ***** válasza:
Ennyi idősen még kell a 3 anyatejes, ennek hiányában tápszeres étkezés. És a maradék alkalmával a hozzátáplált ételek, amik lehetnek azok, amiket említettél vagy a fiam nagyon szerette a direkt babáknak való tejpépet, tejberizspépet. Mivel a fiam 6 hónapos kora után nem fogadta el a tápszert, így a tápszeres étkezéseket kiváltottuk tejpépesre, a többi pedig a gyümölcs, zöldség volt.
2012. dec. 26. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 kíváncsicska ***** válasza:

Hát én így szoktam és a mai napig nagyjából ez a napirend (1 éves múlt és még szopizik):

reggel 7 körül ébred és szopi.

tízórai 10 körül valami gyümölcs általában

ebéd 12 körül (most hogy egyszer alszik) tartalmasabb főzelék

uzsonna (5 óráig inkább nasinak nevezném) 4 -6 körül szintén valami gyümi joghurt vagy puding de ha 6 körül eszik akkor inkább főzelék

vacsi 8kor tejpép és szopi.

Súlyban nem hízik sokat tehát nincs túl etetve.

Amikor kezdtük a hozzátáplálást akkor is ez volt nagyjából csak a kornak megfelelő zöldségből gyümölcsből.

Csak azt nem értem miért nem a répával és a krumplival kezdtél azok azok amik a legkevésbé allergizálnak és a legjobban kombinálhatóak.

Anyatejet hányszor kap még mellé vagy tápszert?

2012. dec. 26. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

1-es!

Nagyon köszönöm a válaszodat!

2-es: 4-szer szopizik anyatejet nappal és egyszer éjszaka.Jó kérdés, hogy miért nem vezettem még be eddig a krumplit és a répát...most azon vagyok;)

2012. dec. 26. 23:36
 4/5 anonim ***** válasza:

Az én lányom 8 hónapos, így eszik:


fél 7: tápszer

10-fél 11: valamilyen pép, alma, banán, körte, szilva, áfonya, barack, cseresznye + valamilyen gabona (keksz, vagy 7 gabonás pép)

12-fél egy: főzelék+husi, plusz pici tápszer

15-fél négy: tápszer

18: pici Sinlac gyümölccsel

19-fél nyolc-nyolc (mikor hogy): tápszer


Gabonát azért evett már nem? Vagyis a glutént már elkezdted bevezetni?

2012. dec. 27. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Kedves 4-es! Nagyon köszönöm a válaszodat!

még nem, most szeretném...nem találtam még (legalábbis az Auchan és Tesco-ban 7 gabonás Milumil kekszet. DM-ben sem)

2012. dec. 27. 15:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!