Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Keresztelő szerintetek négy...

Keresztelő szerintetek négy hetesen korai? Családi "ünnepség" lenne utána!

Figyelt kérdés

Tesóm szerint korai még,mivel elég nagy a család,négy tesóm van,férjemnek is kettő.

Szerintetek? Mennyi idősen kellene?

Én tartom az érvek ellenére is a négy hetet...

(Lányom dec. közepén született,január közepén lenne a "banzáj")



2012. dec. 26. 19:31
1 2 3 4
 1/35 A kérdező kommentje:
Házasok nem vagyunk még,de vallásosak igen!
2012. dec. 26. 19:33
 2/35 A kérdező kommentje:

Nem azzal van a baja,hogy négy hetesen lenne megkeresztelve,hanem a "sok" emberrel,akik kb. 20 fő.

De nekem nincs ellenemre ez...

Szerintetek igaza van?

2012. dec. 26. 19:35
 3/35 anonim ***** válasza:
Szerintem nincs, én is minél előbb szeretném a keresztelőt.
2012. dec. 26. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 anonim ***** válasza:
Én inkább a hideg templom miatt halasztanám későbbre. Mi májusban kereszteltük, és akkor volt 9 hónapos. Nem bírta volna ki az istentisztelet végéig, és valakinek ki kellett volna vele menni. És bent is elég hideg van, nemhogy kint. De persze ez csak az én véleményem, végül is télen is keresztelnek babákat. Csak az én álláspontomat írtam le.
2012. dec. 26. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is baromi korai. A 6 hetes gyerekágyas időszakot legalább ki kéne várni. Mi 8 hónapos korában kereszteltük, áprilisban, mivel a keresztapa akkor jött haza külföldről. De még akkor is majd' megfagytunk a templomban. Én amúgy sem "eresztenék" össze annyi embert egy 4 hetes csecsemővel. Viszont ha te már eldöntötted, nem értem a kérdést. Mondjuk az is fura, hogy annyira nem vagy vallásos, hogy házasodj, de az aprócska kis csecsemőddel már "rohansz" a templomba... Ez nekem eléggé zavaros. Csak amiatt írom, mert te külön megemlítetted.
2012. dec. 26. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 anonim ***** válasza:
19%

Feladsz rá egy bundazsákot meg alá is jól felöltözteted aztán simán keresztelheted. Pont ma mondta anyu, hogy engem 4 hetesen kereszteltek november végén.

Engem is zavarna, ha nem lenne megkeresztelve.

2012. dec. 26. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 anonim ***** válasza:

Mi is 8 honaposan kereszteltuk Juliusban. Jo ido volt, Baba egeszseges eros volt kezrol kezre jart...lehet orultnek tartassz, de en 8 hetig senkit nem engedtem a kozelebe. Ahogy letelt a 8 het, megnyitottuk az ajtokat...2 hetre ra kapasbol benyalt es virust aminek a neve RSV. Korhaz, oxigen, otthonra pipa es maszk...mi meg jol megusztuk. Ismeroseink babaja 2 hetig volt a korhazban es vegul astmaval vegezte.

Te tudod mit csinalsz, a te gyermeked. De emlekeztetlek ra, hogy infuenza szezon van. Eleg csak egy "szia"-t lehelnie egy beteg embernek a Baba felett.

2012. dec. 26. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 anonim ***** válasza:
Nem bántásként utolsó de ezért nem szabad mindenkit eltiltani a gyerek mellől hetekig.
2012. dec. 26. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 anonim ***** válasza:
Én egy 4 hetes babával biztos nem tartanék családi banzájt. Szerintem túl korai,könnyen megfázhat, elkaphat valamit a vendégektől. Én nem tartottam távol senkit a babámtól pár hetes korában sem, de azért ezt biztos nem csináltam volna. Mellesleg mi múlik azon, ha egy kicsit idősebb korában keresztelik meg?
2012. dec. 26. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 anonim ***** válasza:
Én tutira várnék még vele tavaszig. Hova a nagy sietség?
2012. dec. 26. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!