Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » GYET után is köteles a munkahe...

GYET után is köteles a munkahely visszavenni?

Figyelt kérdés
2012. dec. 26. 19:48
 1/7 anonim ***** válasza:
23%
Nem hiszem, hiszen annak nincs időbeli korlátja, tehát ha szülsz négy gyereket, otthon maradsz velük mondjuk 10-12 évig, ennyi időt senkire nem várnak.
2012. dec. 26. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Nem hiszed, vagy tudod mit mond a jogszabály? Én olyan helyen dolgozom, ahol betartják ezeket. Tehát, ha törvény szerint vissza kell, hogy vegyenek, akkor 10 év múlva is meglesz a helyem.
2012. dec. 26. 21:38
 3/7 anonim ***** válasza:
61%
Szia sajna juni ota uj törvény van sajna nem!engem februárban visszavettek kötelező volt a gyerek 3 éves koráig ugye..aztán jött a törvény és sajna ki is rugtak oktoberben....már nincs meg a törvény nem véd semmi!
2012. dec. 29. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
80%
Nem szüntethető meg a munkaviszonyod gyet alatt, és amikor lejár vissza kell vegyen, de megteheti, hogy az első napodon közli a felmondást.
2012. dec. 29. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Igazából erre voltam kíváncsi, hogy megszűnik, vagy megszüntethető-e a munkaviszony GYET alatt.

Ahol én dolgozom ott nem gond, ha valaki 10 évig otthon van. Mindenkit visszavesznek és senkit nem küldenek el, amikor visszamegy. Vannak olyan kolléganők, akik 3-4 gyereket szültek és 10-12 év után jöttek vissza, csak nem tudtam, hogy ez GYET-nél is működik-e.

2012. dec. 29. 14:16
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Ma 14.04 vagyok, miért lettem lepontozva? A helyes válasz miatt?


Akkor tessék, bemásolom a törvény szövegét, ha már valami nagyon okos úgy gondolja, hogy a helyes válasz haszontalan:


(3) A munkáltató felmondással nem szüntetheti meg a munkaviszonyt


c) a gyermek gondozása céljából igénybe vett fizetés nélküli szabadság (128. §, 130. §),


tartama alatt.


130. § A munkavállalónak gyermeke személyes gondozása érdekében - a 128. §-ban foglaltakon túl - fizetés nélküli szabadság jár a gyermek tizedik életéve betöltéséig a gyermekgondozási segély folyósításának tartama alatt.


Remélem kedves lepontozó így már elfogadható :S Komolyan mondom, időnként elgondolkodom rajta, hogy minek is válaszolok a kérdésekre, ha ezt kapom cserébe. Pedig a többi válasz csak találgatás volt...

2012. dec. 29. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Sajnálom. Tőlem mindenki zöld kezet kapott.
2012. dec. 29. 14:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!