Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tényleg "rossz" anya az, aki...

Tényleg "rossz" anya az, aki ad magára attól függetlenül, hogy kicsi gyereke van? (kicsit hosszú)

Figyelt kérdés

Nem provokálásképp írom,senki félre ne értse,de a napokban egy rokonunk nagyon kiakasztott.

Van egy egy éves lányom,és a terhesség alatt és miután megszületett is mindig szakítottam időt arra,hogy adjak magamra,hogy ápolt legyek,mert azt vallom,attól,hogy egy nő anya,még nő is mindemellett!

Természetesen,ezt (magamra fordított időt)nem a gyerekemmel töltött időből vettem el,de nagyon profin megtanultam,hogy lehet egy délutáni alvás alatt rekord gyorsasággal elmosogatni és még magamra is időt szentelni (de igaz ez a takarításra vagy bármilyen házimunkára).

Namármost ez a kedves rokon azt vágta a fejemhez,hogy hát nekem aztán ne legyen szerinte több gyerekem,mert ő még ilyet nem is látott,hogy valakinek jut ideje körmöt lakkozni meg hajat vasalni,urambocsá "sminkelni",és hogy én milyen anya vagyok,hogy nekem ezek a dolgok ennyire fontosak,hogy az erre szánt időt sem a gyerekkel töltöm.

Nem éreztem azt,hogy magyarázkodnom kéne neki,hogy a nap mely szakaszaiban csinálom meg ezeket a dolgokat.

Szóval,ugye van férjem is,érte és magamért is teszem,hogy ezeket "csinálom" magammal,mert én így érzem magam nőnek,feleségnek,anyának,így érzem magam jól! Sokan jobb szó híján "eligénytelenednek" szülés után,sok ilyen van a rokonságban.Én nem hinném,hogy az a fél óra,amibe egy hajmosás+hajvasalás,szemöldökszedés,lakkozás,stb kerül,míg a gyerek alszik és a lakás is csillog akkora bűn lenne!

Mit gondoltok? Vagy tényleg én vagyok a sz.r anya,hogy szeretnék a páromnak és magamnak is tetszeni?

Hangsúlyozom,nem provokálásból írtam ki ezt a kérdést!


2012. dec. 27. 06:48
 1/9 Baranka ***** válasza:
100%
Jaj dehogy vagy szar anya!!!!!!!!!! Az én ismerőseim között van ilyen anya aki szülés után aki eligénytelenedett (bár szülés előtt sem volt nagyon igényes). De többségében olyan anyuka ismerőseim akik nagyon igényesek, akik adnak magukra. Némelyikük 4! gyerek mellett az!
2012. dec. 27. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
55%
az ismerősöd egy idióta.kozmetikus vagyok,mindig is adtam magamra,fontos számomra a külső,még akkor is ha van egy 6 hónapos kisfiam.ha nem adnék magamra,nem érezném jól magam a bőrömben,ezt megérezné a baba is.le kell kakilni mások véleményét.az ismerősöd már jó rég volt megdöntve,egyszerűen csak irigy,ne foglalkozz ilyenekkel.én azt bírom mikor panaszkodnak hogy lógós lett a mellük,de a 12 kiló súlyfölösleget valahogy nem veszik észre.a hajról,körömről már ne is beszéljünk...
2012. dec. 27. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Én ugyan ezt kaptam meg, csak én ismerőstől kaptam meg, nem rokontól! Nekem is 1éves a lányom, és vékonyabb vagyok most, mint a terhességem előtt. Jót tett az anyaság, kivirultam, ezt érzem én is, és ezen az egy ismerősön kívül csak pozitív visszajelzést kapok.

Én ezt kaptam: Azért nézel ki így, mert a gyerekedtől veszed el az időt, a magaddal való törődést fordíthatnád a gyerekedre, azért adtad a gyereket bölcsibe, mert magadra nem jut így időd, (csupán vissza kellett mennem dolgozni, mert ha még maradok, már nem lett volna hova), stb-stb. Pedig én is akkor csinálom ezeket amikor a lányom már alszik. Mondta ezt egy olyan nő, aki 100kg, zsíros a haja, és a boltba is kinyúlt nyakú pólóba, és egy foltos mackónadrágba megy el. (Nem a súlyán van a hangsúly, hanem arra, hogy neki mindegy, hogy néz ki, mert van 2 gyereke+1férje(akivel válnak) és neki már nem kell hogy tetszen senkinek..

2012. dec. 27. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
És ez így van rendjén. Nem vagy rossz anya. Én is adok magamra, ugyanannyira mint előtte, mert az, hogy megszületett a drágánk, még nem egyenlő azzal, hogy elslamposodjak. Van akinek nem fontos, az sem elítélendő, van akinek pedig igenis fontos, hogy adjon magára, ezt sem szabad és kell elítélni. Az ismerősöd pont egy ilyen "nem adok magamra" tipus, aki pont a másik oldalt nézi le, ami nem szép dolog. )és persze fordítva sem)
2012. dec. 27. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Figyelj, vannak emberek, akik mindenbe belekötnek, ezért nem kell velük foglalkozni!

Ha tegyük fel, az ellenkezője lennél és nem adnál magadra egyáltalán és csak a gyerekkel foglalkoznál, akkor meg az lenne a baj és kapnád a kioktatást, hogy magadhoz láncolod a gyereket és a férjed meg más nőkre kacsingat...


Oké, valóban van az a véglet, hogy valaki már a kórházból is az edzőterembe megy vagy a műkörmöshöz, de itt most nem arról van szó.

Napi fél óráról beszélünk, ha jól értem! Annyi ideje mindenkinek akad magára, csak van, aki a gép előtt mocskolódva, és van, aki a 2. ebédje fölött vagy a 6 szelet torta bezabálásával tölti azt el :)


Ja és én is el vagyok ám titulálva műnőnek, mert a 2 gyerekem mellől van pofám havi 1x elmenni kozmetikushoz szemöldököt festetni, meg a körmöshöz géllakkra. A 2 havonkénti fodrászról ne is beszéljünk...

Ezzel én már egyből egy olyan nő vagyok, aki csak magával foglalkozik...

2012. dec. 27. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
31%
Amíg nem a szoliba jársz, meg fodrászhoz, meg kozmetikushoz, meg edzőterembe, meg vásárolgatni, miközben a gyereket lepasszolod mindig másnak, addig nincs gond.
2012. dec. 27. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 SzCJudit ***** válasza:
92%

Kedves Kérdező! Ha ez a rossz anyaság, akkor én imádok az lenni. Sőt a férjem és a 20 hónapos fiam is imádja. Tegnap programunk volt és sminkelve léptem ki a fürdőből, mire kicsi fiam odajött megsimogatta az arcomat és azt mondta cép. Kell ennél nagyobb elismerés :)

Boldog újévet és örömteli babázást mindenkinek!

2012. dec. 27. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Utolsó! Ez nagyon édes volt :)! És mindenkinek köszönöm,aki írt!
2012. dec. 27. 09:13
 9/9 anonim ***** válasza:

Egyszerűen csak irigy! Szokj hozzá lesz még ilyen! Nekem is sok ilyen irigyem akad... Nálunk is a ház csacsog, ragyog, minden nap, én is sminkelem magam, szépen felöltözök, mert erre van igényem... persze vannak melegítős napok, most is abban vagyok, de előtte is, eztán is ugyan olyan csinos szeretnék lenni...

Azért mert megszületett a lányom, még nem kell elhanyagolni magamat... És edzeni is járok, talán jobban is nézek ki, mint szülés előtt... És a párom kívánatosnak lát, én jól érzem magam a bőrömben, és ha ez mind meg van, akkor a lányom is boldog, mert én kiegyensúlyozott vagyok! És tudod, akik adnak magukra és a környezetükre, azok mind nagyon jól tudják és magyarázkodni se kell, h ugyan úgy van időnk a gyerekünkre, és igen is nagyon sokat foglalkozunk velük... Aki meg más hisz, gondol, mert ő irigy arra, h ő LUSTA ezeket megcsinálni, pukkadjon meg! :)

10 hós kislány anyucija

2012. dec. 28. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!