Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Elkezdenétek ilyen feltételek...

Elkezdenétek ilyen feltételek mellett a hozzátáplálást?

Figyelt kérdés

4 hónapos anyatejes a babám. Kezdetőktől fogva 3-4 naponta van széklete, sokat és nehezen is pukizik, de egy hete iszonyatosan fáj a hasa. korábban próbáltunk már Espumisant, Infacolt, nem segített.

Ma a dokinéni Normaflore-t és Duphalac szirupot javasolt.


Szép óvatosan nem kezdhetném meg a hozzátáplálást olyan gyümölccsel vagy zöldséggel,ami pl székletlazító sütőtök?


2012. dec. 27. 13:31
 1/8 anonim ***** válasza:
Talán kezdjétek el Sinlaccal, kérdezd meg az orvosotokat, hátha kiírja.... A hozzátáplálás nem minden esetben segít ezen sajnos, nálunk pl. csak azután lett székrekedés, miután mást is kapott tápszeren kívül. Ami még nekünk segített, az a Biogaia csepp, és a Protexin. A protexint egyszer kapta 5 napig, nagyon jó volt, a Biogaiat viszont 4 hónapos korától egészen mostanáig (most 8 hónapos), és az teljesen helyretette a szorulást. :) Drukkolok!
2012. dec. 27. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Nem lesz jobb töle. Söt szerintem még jobban megfogja.


èn 4-hót betöltve kezdtem a hozzá ráplálást de azért mert egyik lányomnak sem volt hasfájása vagy gyomor problémája.


ha ennyire hasfájós ne gyümölcsel kezd, azok iszonyatosan savasak. inkább kezd sütötökkel, répával, paszternákkal.

2012. dec. 27. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Kemény is a széklete? Mert az, hogy 3-4 naponta van, még önmagában nem lenne probléma.
2012. dec. 27. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Nem, nem kemény a széklete, teljesen olyan állagú,amilyennek lennie kell. Viszont egy hete nagyon sokat sír, feszíti magát, húzkodja a lábát, kabálózik szopizás közben is. Semmi puffasztót, és új ételt sem ettem,amit eddig en ettem volna. Este is egy órán keresztül sírt szegénykém,mire a tornáztatás után jött ki egy kis puki:(
2012. dec. 27. 13:46
 5/8 anonim ***** válasza:
Tejet szoktál inni?
2012. dec. 27. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Akkor szerintem nem székrekedéses, tehát nem azt kellene kezelni (székletlazító étellel, duphalaccal), hanem a hasfájását. A hasfájáson pedig nem hiszem, hogy segítene a hozzátáplálás, sőt.
2012. dec. 27. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Nem iszom tejet,mert epekövem van,és görcsölök tőle
2012. dec. 27. 13:56
 8/8 anonim ***** válasza:

A csecsemő bélrendszere fél éves korára "érik" be.

Ha van elég anyatejed, azt javaslom várd meg a fél éves kort.

Az én babámnak is volt ilyen ritkánkakilós időszaka.

Gondolom mindent beépített :)

Esetleg segít a bő folyadék, steril víz,illetve a hasmasszírozás, de csak a megfelelő irányban, ezt megmutatja a védőnő, de le is írhatom, ha gondolod.

Kellemes ünnepeket!

2012. dec. 27. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!