Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Meddig tisztogattátok babátok...

Meddig tisztogattátok babátok játékait?

Figyelt kérdés

Nem konkrétan fertőtlenítésre gondolok, mert már nem igazán fertőtlenítek, de én még mindig pár naponta áttörlöm törlőkendővel 10 hós kisfiam játékait (főleg inkább akkor, ha beteges, de ha nem beteg akkor is, csak akkor azért nem olyan körültekintően). Ez szerintetek túlzás? (Mert a környezetemben vannak, akik szerint túlságosan tisztaság-mániám van... ami szerintem nem igaz, nekem ez így természetes, én sem teszek megjegyzéseket más szokásaira mit és hogyan csinál a gyerekével. Bocsánat a panaszkodó hangvételért, de ezen általában sikerül mindig felhúznom magam.)

Lenne még egy kérdésem a fogmosással kapcsolatban: még nem mosom a kisfiam fogait, de már 8 van neki. Elkezdjem már?


2012. dec. 27. 17:44
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Őszintén szólva szerintem a fogait fontosabb lenne tisztítani, mint a játékait.
2012. dec. 27. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Játékait sose mostam át. Csúszik-mászik így minek. Fogait már akkor mostam amikor kijött az első 2 7 hónaposan. Nenedent fogkrémmel,és babafogkefével(nem az újrahúzhatossal, mert ugye olyan is van) a rendes nyelessel.
2012. dec. 27. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Kívülállóként másabbnak lát az ember, mint te magadat!

Igen, túlzás ilyen korban már törölgetni pár naponta, hisz úgy is a föloön kúszik mászik a gyerek, a játékok a törlés utána földre kerülnek, ahonnét a gyerek a szàjába veszi, olyan mintha meg sem törölted volna!!!

Ha már egyszer beteg, azért mert azt a játékot megrágta 1 hét múlva, nem esik vissza, nem kapja el a játékról mégegyszer azt a betegséget!!!

Feleslegesen dolgozol a törölgetéssel!


Adhatsz a gyereknek fogkefét, azt rágcsálja, meg esténként te is megsikálhatod neki!


Tavasszal mit fogsz majd csinàlni, ha kint mindent felvesz, megrág, csikket, virágot, padot, hintát....

Ha mindentől óvod, csak betegesebb lesz!

2012. dec. 27. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

hűű

nem mosogattam a játékai de a fogát annál inkább


a foga hamar lyukas lesz ha nem mosod a játékainak semmi baja nem lesz

2012. dec. 27. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Hát... nem gondoltam volna,hogy túlzásba estem. :( Mindig mindenben olyan precíz vagyok. Ez van!
2012. dec. 27. 18:12
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Húha, ne mosogasd, pláne ne törlőkendővel. De semmivel sem kell!:) Inkább a piszkot egye mint a törlőkendő ragacsos maradványait. Amibe aért olyan dolgok vannak amik nem túl szerencsések nyalogatni.

10 hósan az én fiaim, mivel tavasz volt kinnt másztak a kertben reggeltől estig szinte. Ettek koszt bőven, de nem is betegesek most az oviban.

A fogait viszont mossad!!!

2012. dec. 27. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Sziasztok! Voltunk ma a gyerekorvosunknál, és rákérdeztem erre a fogmosás dologra (ha már ott voltunk)... azt mondta még korai elkezdeni, mert többet ártok neki, mint használok. (Anyum szerint is ráér 1 éves kora körül.) Csak gondoltam ezt leírom.
2012. dec. 28. 21:24
 8/9 anonim ***** válasza:
Kérdem hogy mit ártasz??? Fura egy doki.
2012. dec. 28. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Baranka ***** válasza:
Szerintem túlzásba estél. Nekem már olyan Mr Monkos eset vagy. Én sosem törölgettem át a játékait a gyerekemnek, pedig eleinte én is para mami voltam a javából. Most már úgy vagyok vele, hogy minek. Fene sem tudja miket eszik meg mikor nem látom.
2012. dec. 31. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!