Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ti mit tennétek a helyemben...

Ti mit tennétek a helyemben vagy milyen tanácsot tudtok adni?

Figyelt kérdés
Van egy 13 hónapos gyönyörű,egészséges és okos kislányom,az apukájával nem vagyunk házasok de itt lakunk náluk Szlovákiában.Az anyósommal egy házban és ez megkeseríti az életünket,sajnos a párom neki ad igazat mindig ezt valahol megértem de mégis bánt,a legnagyobb baj hogy a párom már a kicsi 4 hónapos korától nem dolgozik és nem is talál munkát mivel nem beszél szlovákul mert ő is magyar állampolgár csak az apukája volt szlovák,én elég jó gyest kapok még most de igy is nehéz be osztani a pénzt nem beszélve arról hogy a párom teljesen kifordult magából mert nem érzi magát férfinak a munka hiány miatt.Én szeretnék külön menni Magyarországra albérletbe ott munkája is lenne és nyugalmunk is de ő nem akar hallani rolla ma nagyon összevesztünk és azt mondta menjek haza anyukámékhoz ugy tudja hogy ezt szeretném!Én nem akarom elhagyni mert imádom őt ti mit tennétek tanácstalan vagyok?
2012. dec. 27. 18:12
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Keress neki akár neten is jó munkalehetőségeket Magyarországon, és mutogasd! Valahogy értesd meg vele, hogy a gyerek az első.

És én nem tudom megérteni, hogy miért kell az anyjának igazat adnia...


A gyerek érdeke az első, és neki nyugalom, valamint rendezett anyagi háttér is kell!

2012. dec. 27. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
de ha az bántja hogy nem tud melózni, kinn pedig úgysem kap akkor miért nem akar hazajönni? itt azért csak találna... nem értem :/ ezek szerint neki ott mégis kényelmes?!
2012. dec. 27. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Sajna ilyen típus gondolom, az anyja szoknyáján akar ülni... :S
2012. dec. 27. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Elmennék. Megmondanám a címem és az elérhetőségem, és hogy várja a lakás, család, munka, szóljon, ha felnőtt. Most ül, hisztizik és nyalogatja a sebeit. Egy Férfi és Apa a megélhetés után megy tűzön-vízen át, mert a családja biztonságát akarja biztosítani. Ha erre nem érett meg, akkor kár erőltetni. A döntést a kezébe adnám veszekedés és vádak nélkül. Elmondanám, hogy én mit várok el egy igazi társtól és apától és rábíznám, hogy meglépi-e a nyilvánvalót, vagy sem. De nem tengődnék egy olyan férfi mellett külföldön, aki az anyja mellett érzi biztonságban magát, nem tesz meg mindent azért, hogy munkája legyen, lenézi saját magát, és még a családja sem motiválja. Fordulóponthoz érkeztetek.
2012. dec. 27. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm csajok a válaszokat nagyon kétségbe estem mert nem akarom a kislányt elszakítani az apjától imádják egymást és én is őket de az anyásom egy önző magának való ember aki utál mióta ide költöztem előtte semmi gond nem volt de én nehezen viseltem az igénytelenségét meg a lustaságát és hogy a kicsivel sem tudott törődni,sőt ha vele van csak butítja őt akkor fejlődik a kislány ha anyuméknál vagyunk vagy ők itt vannak,és mivel magamra maradtam szülés után (császároztak)nagyon megharagudtam rá és azóta is mindig kimondom ha nem tetszik valami de ha igazam van a párom akkor is engem hord le anyósom előtt és ebből kifolyólag anyósom is úgy beszél velem ahogy a páromtól hálja.

Ma azt mondta elmehetek de a gyerek marad,hozzáteszem nem vagyunk ide bejelentve hanem anyuékhoz még szerencse, de erre én nagyon megbántottam őt,mert megkérdeztem hogy ugyan miből tartanád el mikor téged is én tartalak el?

Azóta nem beszélünk és anyósom ettől mérhetetlen boldog ilyenkor rendesen látom hogy felvirul és kicsifiamozik egész nap.

2012. dec. 27. 19:12
 6/9 A kérdező kommentje:
Ja és arra nem válaszoltam mért nem akar elköltözni innen mert ezt a házat az apukája építette sajnos meghalt és anyucit meg nem hagyja el persze meg azt mondta hülye lenne albérletbe élni így hogy van egy nagy háza.Elmehetne hetezni de nem sok pénzért nem érné meg hónapozni meg én nem hagyom mert akkor tényleg haza költözök!Mutattam már neki munka lehetőségeket de nem akar az albérletről hallani.Én megértem hogy neki már csak az anya van de akkor a lánya és én senkik vagyunk?Nem tudok vele beszélni mert akkor azt hiszi hogy már nem szeretem és az a vége hogy összeveszünk és 2 napig nem szólunk aztán megy minden ugyan úgy mint eddig.
2012. dec. 27. 19:18
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Merre laktok és mi a férjed végzettsége? Mert én is Szlovákiai vagyok és nagyon sok munka jutott kapásból az eszembe, amihez nem kellene nyelvtudás. Legalább is itt a mi környékünkön. A másik megoldás, ha a határhoz közel éltek, hogy rendszeresen átjárna dolgozni Magyarországra. Ami még az eszembe jutott, hogy én nagyon meggondolnám, hogy akarok-e egy ilyen "férfivel" együtt élni, aki ilyen gyerekesen viselkedik. Egy apának igenis a gyereke kell hogy az első legyen. Ez mellett persze szeretheti az anyukáját is.
2012. dec. 27. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Szia mi Ipolyság mellett lakunk a határ mellett de sajnos Nógrád megye felől és köztudott hogy ott sincs munkalehetőség csak nagyon messze az meg nem megvalósítható innen sajnos csak autóval :( a páromnak van egy értségije és egy központi fűtésszerelői végzettsége, de sajnos a szakmájában csak akkor dolgozhat itt ha beszéli a nyelvet :(

Én elhagyni nem szeretném mert nagyon szeretem és a lányomnak is szüksége van apára de megváltoztatni megpróbálhatom mert ez nem normális hogy az anyja mindenek előtt és én vagyok az utolsó a rangsorban.Még saját magát is elém helyezi :(

2012. dec. 28. 20:00
 9/9 anonim ***** válasza:

Egy nagy óvodás a pasid sajnos :( és iszonyatosan önző, a saját érdekét a gyermeketeké elé helyezi :(


Sajna nem tudok mást elképzelni, mint hogy ultimátumot adsz neki. Vagy a családja, vagy anyucival együtt lakás.

2012. dec. 28. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!