Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nagyon nagy szégyen, ha...

Nagyon nagy szégyen, ha turiból veszek baba holmit?

Figyelt kérdés

A kicsik úgy is hamar kinőnek mindent, a turkálóból pedig olcsón juthatok hozzá dolgokhoz, de valahogy rossz érzéssel tölt el, ha arra gondolok, hogy a babám más levetett ruháit hordja majd, ráadásul ismeretlenekét.

Még ha rokonoktól kapnánk, az okés, de az a baj, hogy egyik ismerősömnek sincs babája...


2012. dec. 27. 21:16
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
95%
Kimosod:) Nem szégyen, megéri...
2012. dec. 27. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
7%

Nem szégyen.

De én szégyellném magam a gyerekem előtt, hiába ő még nem érti, ha telne újra is, és mégis használtat adnék neki, ha ezen spórolnék csak azért, mert úgyis hamar kinövi.

Vagy inkább saját magam előtt égne az arcom.

2012. dec. 27. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
7%

Tehát az más, ha nem telik az újra.

De ha igen, ne adjunk már használtat a gyerekre.

2012. dec. 27. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
96%
Dehogy szégyen.
2012. dec. 27. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
97%
Nem szégyen! Botrány, hogy milyen árakon adják a gyerekruhát, majdnem annyiba kerül, mint a miénk, és kinövi pár hónap alatt. Arra meg bőven jó a használt is, hogy lebüfizze, vagy a földön csússzon-másszon benne. Normális körülmények között egy gyerek nem is tudja a babaruhát elhasználni, épp amiatt, hogy kinövi, mielőtt meglátszana rajta bármi is.
2012. dec. 27. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
95%
Szerintem nem szégyen. Néha jobb minőséget lehet kifogni egy turiban, mint egy új ruha a Tesco-ban.
2012. dec. 27. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
96%
Nem de ha megnyugtat vegyél pár újat is aztán ha vendégség megy hozzátok akkor azt ad rá.
2012. dec. 27. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
92%

Szerintem sem szégyen, és szinte vadi újakat is ki lehet fogni (főleg a kis méreteknél jellemző), na meg néha címkéseket is. Egy picibaba különben sem tudja "elhasználni" a holmijait, amikor már csúszik-mászik akkor jobban kopnak, de még úgyis kiszolgálhat több gyereket, főleg, ha eleve jó minőségű volt (és volt kellő mennyiségű váltóruha az adott időszakban a gyereknek).

Most nem akarok fellengzősködni, de ha megtehettem sem vettem többezer forintért nekik ruhát, főleg, ha ugyanazt megkapom fillérekért is, egyszerűen pénzpazarlásnak érzem (magamnak sem veszem meg amit megkapok máshol jóval olcsóbban). És a családban körbejárt az összes gyerekruha, mindig kiválogattuk mielőtt továbbadtuk aszerint, hogy mit adnék még rá a sajátomra jó érzéssel. Amit nem, az ment adományba, amit meg ingen, azt megkapták a rokonbabák, hiába esetleg a 4.-5. kisgazdája lett, ami szép és jó még, azt csak azért ne hordják mert előtte másé volt? ugyan...

Szerintem egyáltalán nem gáz turiból öltözködni, én kimondottan kincseket szoktam találni :) és a gyerekeim nagyon is jól öltözöttnek számítanak, senki meg nem mondja, hogy nem divatbutikból vannak ruházva, folyton kérdezgetik az oviban-bölcsiben is, hogy ezt-azt hol vettem mert milyen cuki/szuper stb. Már egy csomó anyukát rászoktattam a turizásra :D

megveszed, kimosod megfelelően, ha gondolod kivasalod és kész. az újjal is ezt tennéd nem? azt se adjuk rá mosás nélkül, szóval ugyanolyan saját-öblítőillata lesz mindnek mielőtt a kicsidre adod. szintem ne túráztasd magad ezen, lesznek sokkal fajsúlyosabb agyalnivalóid is az idők során ;)

jó babázást :)

2012. dec. 27. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
95%

Az én fiamnak a ruhái 80%-a használt,nem szégyen!

Volt olyan F&F ruhája(új)amit 1 hónap után ki kellett dobnom,mert szétszakadt,és a turisok még mindig tökéletes állapotban vannak!

2012. dec. 27. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
95%
Nem! Én is ott vásárolok!
2012. dec. 27. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!