Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tanácsra lenne szükségem...

Tanácsra lenne szükségem mozgásfejlődés fejlesztésével kapcsolatban!?

Figyelt kérdés
Hogy tudom segíteni a babámat abban, hogy fejlődjön a mozgása? 2 hónapos lesz 5-én, de még nem tartja meg a fejét hason fekve. Naponta többször hasra teszem, de mindig sírás lesz belőle 1-2 perc után. Átfordítja a fejét egyik irányból a másikba, de nem igazán emeli meg. Ha háton fekszik akkor a két kezénél fogva fel szoktam húzni, de akkor is csak lóg a feje. Tudom, még semmivel nem vagyunk elkésve (vagyis remélem) de szeretném segíteni a fejlődésben.
2012. dec. 28. 11:24
 1/6 anonim ***** válasza:

Csak azzal tudsz segíteni, hogy sokat rakod hasra.

Én az lánykám is ennyi idősen csak 1-2 percig bírta. De nem kaptam fel egyből, csak ha már nagyon nem tetszett neki a dolog. A védőnő mondta, hogy természetesen, mert nagyon nehéz még nekik, de ezzel erősödnek meg az izmai, úgyhogy muszáj.

Úgyhogy én kb. naponta 10x raktam hasra, ameddig bírta. Odafeküdtem vele szemben, és beszélgettem vele, játszottunk, az elterelte a figyelmét, és mindjárt jobban is bírta, hogy volt értelme a dolognak.

Egyébként úgy is csinálhatod, hogy a hasadra fekteted, és úgy beszélgetsz vele, játszol, úgy több ideig bírják, bár egy kicsit úgy szerintem könnyebb is...

2012. dec. 28. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

ezt a huzogatást felejtsd el nagyon gyorsan. Ezt csak a doki vagy a védönö csinálja hogy megnézze hogy képes-e a fejét tartani, de ez nem torna.


A gyermeked tökéltes 2 hónapos. 2 hósan még nem kell a fejét tartania. kb 3-4 hósan fogja csinálni. Amit tehetsz hogy hason jobban ellegyen, hogy leteszed a kanappéra majd elé térdelsz. itt beszélgetsz vele, és gügyögsz neki, így ha fél percet el van már szuper. majd vissza firdítod ha sír. köv alkalommal már 40mp-t ellesz aztán 1 percet, ezt napi 1-2 alkalommal csináljad.

2012. dec. 28. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Egyetértek a második válaszolóval.Az a felhúzgálás nem torna és ártasz vele csak.

Teljesen jól csinálja a babád,ne sürgesd,hagyd saját ütemében fejlődni.

2012. dec. 28. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

http://www.youtube.com/watch?v=2DZcVAKsBX4


Mi ezt csináljuk 1 hete és imádja. Amúgy tényleg ne húzogasd.

Altasd sokat hason és ne kapd fel egyből ha sír. Automatikusan felemeli a fejét és keres majd téged. De te beszélj hozzá,hogy tudja ott vagy. Napközben is tedd hasra feled szemben és tereld el a figyelmét csörgővel vagy a kezeddel vagy bármivel. Az is jó ha sokat van kézben vagy hordozóba.

2012. dec. 28. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Megnéztem a videót, aranyos. Ezeket a gyakorlatokat 2 hónapos babával is lehet csinálni? A lógatás nekem egy picit meredek.
2012. dec. 28. 18:54
 6/6 anonim ***** válasza:
Igen lehet, baba mama tornán is csinálják. Nekünk kell is ,mert enyhén kötött a csípője a fiamnak. Bár már most jelentős javulást érzek,nem annyira feszes neki. A végén lévő lógatást viszont te még ne csináld. Azt csak akkor lehet ha a baba jól tartja a fejét és ugye nálatok pont ez a baj ,hogy nem.
2012. dec. 28. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!