Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nektek milyen volt a 2....

Nektek milyen volt a 2. gyermeketek babaként? Ugyan olyan mint az első vagy teljesen más?

Figyelt kérdés
A kisfiam egy álom baba, 4 hós és mindenkire mosolyog, keveset sír, éjszaka alszik pár hetes kora óta... Ha tudnám, hogy a másodikkal is ilyen könnyű lenne hamar bevállalnám :)
2012. dec. 28. 14:21
 1/5 anonim ***** válasza:
Az első nekem is ilyen volt. Eleinte a második is, ő 3 hónaposan "romlott el" :) Szóval még nálatok is előfordulhat a kisfiaddal is :)
2012. dec. 28. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Az én 2. fiam teljesen az ellenkezője az elsőnek. A nagyfiam babakorában szinte egésznap sírt, kivéve, ha kézben volt, nem aludt. Ahogy nőtt keveset evett, finnyáskodott, hisztizik mindenért. Az utóbbi dolgok még ma is fennállnak sajnos. A 2. fiam nyugodt baba volt pici korától, jókat aludt, nem sírt, jól evett... Csak az akaratosságban és a hisztiben hasonlít a tesóhoz.
2012. dec. 28. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Szerintem teljesen más. Nekem a második volt olyan mint neked az első!


Az első babám nagyon keveset aludt, sokat sírt, nehezen tanult meg szopizni, fájt a hasa. 2 hónapos koráig nagyon nehéz volt vele. Ugyan most is keveset alszik, 8 óra/ nap és 5 éves.

2012. dec. 28. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Pont fordítva, mint a 2. válaszolónál! :) Az első volt az álombaba, a második pedig... hát 23 hónapos, de kb 5 évet öregedtem és 15 kilót fogytam, amióta megvan... de imádjuk! :)))
2012. dec. 28. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Hát ez az amit nem tudhatsz meg másként, csak ha kipróbálod. :-)) Nekünk az első baba kislány, most már 2 éves és 4 hónapos, de csak 21 hónaposan kezdte átaludni az éjszakát, minden éjjel olyan 4-5 hónapos koráig erőszakosan sírva ébresztett, kaptunk 1 perc türelmi időt, hogy legyen tiszta pelus vagy ott legyen a cici a közelben, utána ordított. Nagyon-nagyon kimerítő első pár hónapunk volt a férjemmel. Persze mindezekkel együtt tök cuki kislányunk volt/van, sosem gondoltunk rá úgy, hogy valami gond lenne vele, elfogadtuk, hogy ilyen, és 16 hónapos volt, mikor sikerült teherbe esni a kistesóval. Fel voltunk készülve a legrosszabbra a férjemmel, ezzel szemben a kisfiunk, aki most 4 hónapos, egy tündér, igazi álom baba. Sosem gondoltuk, hogy lehet ekkora mákunk. Gyönyörűen alszik, 6 hetes kora óta este 9 és 10 között elalszik, s legközelebb 5-kor ébred egy rövid szopira, amibe belealszik, és reggel 7 körül kel fel. A hajnali szopinál (és bármikor, ha megébred éjjel) csak fészkelődik, sosem sír olyankor. Csak szolidan jelzi, hogy esetleg enne. :-) A lányomnál alig tudtunk kicsikarni egy-egy mosolyt, mindig olyan nagyon komolyan nézelődött, a kisfiam amióta tud mosolyogni, azóta szinte egyfolytában azt teszi, és akárki jön hozzánk vagy akárkivel találkozunk, mindenkivel nagyon kedves, mosolygós. Még a csípőszűrésen és a koponya+hasi ultrahangon is csak mosolygott, nagyon örült, hogy foglalkoznak vele. El sem hittem! Tényleg egy álom. :-)


Én azt mondom, vállald be a másodikat is hamar! Nekem semmi gondom a lányommal sem, nagyon okos és ügyes, és egyáltalán nem féltékeny a kistesójára. Néhány hónap múlva meg majd már együtt is tudnak játszani.

2012. dec. 28. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!