Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hozzátáplálásnál itatni is...

Hozzátáplálásnál itatni is kell a babát? Van még pár kérdesem, válaszolnátok Anyukák?

Figyelt kérdés

Kisbabám 5 hónapos, tízóraira kapott már almát, barackot, répát, ma krumplit. Étkezést még nem váltottunk ki, azaz még szopizik utána.

1.Inkább vízzel kell kínálni kóstoltatás után?

2.Lehetséges egyébként, hogy a répa hasfájást okoz neki?

3.Honan tudom, hogy egy étkezés ki lett váltva?

4. Ma csak 1-2 kanál krumlipürét kapott, de evett volna még, holnap adhatom neki almával?

5. Pl. ha 1 egész almát meg tud enni pürésítve akkor oda adhatom neki?

6. Néznem, méregetnem kell, hogy hány gramm gyümölcsöt vagy főzeléket eszik?

7. Mióta nem csak anyatejet kap sokkal keményebb a széklete, ilyenkor ez a normális, vagy hagyjam pihenni a pocakját pár napig?

8.Ha esetleg itatni kell akkor csőrös pohárból v. cumisüvegből kínáljam és mivel (víz, tea..)?


Köszönöm!


2012. dec. 28. 14:48
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


1. Vízzel érdemes. De ne lepődj meg, ha még hosszú ideig nem fog belőle nagyobb mennyiséget meginni.

2. Lehetséges.

3. Akkor van kiváltva egy étkezés, ha a baba nem szopizik utána. Vagy te döntesz úgy, hogy nem kínálod meg, és ha nem nyűgösködik, akkor jó (ha látod, hogy kérne, persze adjál neki!), vagy felkínálod neki a cicit, de elfordul tőle.

4. Igen, de azért csak 2-3 kanál krumpli legyen egyelőre benne. Holnapután már jöhet több.

5. Szerintem nyugodtan.

6. Elvileg kéne, én nem szoktam.

7. Igen, normális. Most már nem anyatejes a széklete.

8. Ez egy elég megosztó kérdés, szerintem anyatejes babának nem kell cumisüveg. Én az elsőt ahhoz szoktattam, és majdnem két éves volt, mire megtanult rendesen pohárból inni. A másodiknak már rögtön poharat adtam (olyan likőrös poharat, aminek kifelé áll a széle), most 9 hónapos, és gyönyörűen iszik belőle. Tény, hogy így kicsit lassabban tanul meg inni, kisebb mennyiséget, így tovább tart talán az étkezés kiváltása, de nem kell ezzel sietni, pláne nem egy 5 hónaposnál. Elsősorban vizet adj neki, esetleg kis cukortalan kamillateát, de ez sem kötelező.

2012. dec. 28. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm, sokat segítettél!

Ezt most olvastam:

A turmixolás nagyon sok levegôt „tesz” a pépbe, így gyakran okoz hasfájást, ráadásul nehezebben fogadja a csecsemô utána el a rágnivalókat!

Akkor a botmixert is felejtsem el? Olyan pépes lesz tőle minden, úgy jobban eszi.

Bocsi a hülye kérdésekért!

2012. dec. 28. 15:14
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Nyugodtan használj botmixert.:)
2012. dec. 28. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszi:)
2012. dec. 28. 16:15
 5/6 anonim ***** válasza:

1. itathatod vízzel nyugodtan, eleinte egy-két kortyot iszik csak, aztán majd egyre többet, ha viszont csak az anyatejet fogadja el az sem a világ vége, majd próbálkozol később

2. A répa nehezen emészthető, hasfogó, hasmenéses gyerekek diétájába ezért szokták beletenni, okozhat neki hasfájást.

3. Ha nem kér utána tejet, mert jól lakott a péppel, akkor ki van váltva az étkezés.

4. Persze, hogy adhatod, de ne túl sokat, 3 napig fokozatosan 1-2 kanállal emeld az adagot.

5. Nyugodtan

6. Én grammra sose mértem, de mindig ugyanabban a tálkában adtam neki, így saccra sejtettem mennyit evett.

7.Most minden étel új lesz neki. Szépen megtapasztalod, mi az ami megfogja, és mi az ami meghajtja. Időbe telik, míg az emésztőrendszere átáll mert a főzelékeket másképp kell emészteni, mint a tejet. Akkor se ijedj meg, ha bizonyos ételek megszínezik a kakit, vagy úgy látod, egy az egyben köszönnek vissza.

8. A legjobb a víz. Miből, azt majd meglátod. Én Avent varázsitatót adtam a fiamnak, 22 hónapos volt, mire átszoktattam pohárra. Jóval előtte már szépen poharazott, de nagyobb mennyiséget csak abból volt hajlandó inni. Ismerősöm első alkalomtól fogva poharaztatta a gyerekét, neki nem volt ilyen gondja. Ha lesz második, tuti csak pohárból itatom majd.


Az. hogy a turmixolás levegősíti a pépet, nem biztos oka a hasfájásnak. Még meg kell tanulnia kanalazni is, és aközben is nyelhet sok levegőt, meg az ételek emésztését is meg kell tanulnia, az is lehet a hasfájás kiváltó oka. Használj nyugodtan botmixert.

2012. dec. 28. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen Neked is!:)))))))))))
2012. dec. 29. 17:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!