Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Rettegek a bölcsőhaláltól!...

Rettegek a bölcsőhaláltól! Mit tegyek hogy ne féljek?

Figyelt kérdés
nagyon félek a bölcsőhaláltól. Kisfiam 3 hónapos. A kiságya teljesen biztonságos,kemény matrac,hanyatt alszik mindig,anyatejes baba,baldachin,rácsvédő nincs,játékokat kiveszem miután elaludt a pici. Van légzésfigyelőnk,jól szuperál,10mp légzéskimaradást jelez,mégis félek hogy egyszer megszólal :( az újraélesztést is megtanultam,anyósom egészségügyit végzett őis tudja hogy kell,párom is megtanulta. De félek hogy ha ne adja Isten megszólal a gép,bepánikolok :( mit tegyek hogy megnyugodjak,és ne virrasszak minden éjjel? Valahogy nem akarom elhinni hogy egy halálnak nincsenek okai
2012. dec. 29. 01:03
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Ne aggodj! Mar 3 honapos...tuljutott a nehezen. Nekunk bevisitott egyszer olyan honap koruli lehetett, Hiertelen felkaptam es mar vett is levegot. 9 honapos volt mikor kivettuk a legzesfigyelot.
2012. dec. 29. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
én úgy hallottam hogy a 2.a 3.és a 4.hónap a legkritikusabb időszak. Bár erről is megoszlanak a vélemények mert olyat is hallottam hogy az 1.és a 8.hónap kritikus,olyat is hogy hónapról hónapra csökken a kockázat
2012. dec. 29. 01:24
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Nyugodj meg, semmi okod a félelemre.

A statisztika nagyon kis eséllyel utal ilyesmire.

A későbbiek során számtalan veszély, betegség kerülhet szóba, lesz dolgod elég, ha a valós problémákra koncentrálsz. Az eddigiekből úgy tűnik, mindent megtettél, amit lehet.

Nekem öt gyerekem, 4 unokám van és sok tapasztalatot szereztem, elhiheted.

Természetesen nem azt mondom, hogy figyelmen kívül kell hagyni a lehetőséget, de túl sem kell lihegni, mert magadnak ártasz vele és ezen keresztül a kicsinek is.

Jó anyuka vagy és később magabiztosabb leszel, ne aggódj feleslegesen.

BUÉK

2012. dec. 29. 01:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Ha van légzésfigyelő, akkor minden tőled telhetőt megtettél, hogy elkerüld a bölcsőhalált.
2012. dec. 29. 04:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Mindent szuperül betartasz, így a legminimálisabbra csökkentetted a bölcshalál esélyét.

Rizikófaktorok a hason alvás, takaróval való betakarás, játékok, pelenka az ágyban, dohányzás a lakásban. Ha eddig nem riasztott a riasztó akkor nem is fog nagyon.

nekem elsö lányomnál az elsö 3 hónapban rendszeresen riasztott, ö sokszor csak 20 mp-t vett levegöt, de ha utánna olvastál akkor ez is normális, csak idegesítö volt a rendszeres csipogás, de mire beértem már sóhalytott és vett levegöt(sóhalyból tudtam hogy kimaradt a levegö vétel). második lányomnál egyszer sem csipogott.

2012. dec. 29. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
én megfigyeltem a fiam légzését. Max 5mp es kimaradásai vannak,és azse gyakran. A gyerekorvos is aztmondta minek aggódok mikor a fiam teljesen egészséges. De a kisfiam soha nem aludt még el olyan nagyon mélyen. Ha mélyen alszik akkor a zajokra nem ébred fel. Robbantani lehetne mellette. De ha mélyen alszik és én fölé hajolok,megpuszilom,megsimogatom azt mindig észreveszi. Én úgy vok vele jobb félni mint megijedni. Anyósommal is sokat veszekszünk ezmiatt. Párommal meg főleg
2012. dec. 29. 12:29
 7/11 anonim ***** válasza:

nyugi

szerintem mindent megtettél, amit lehet

ott a figyelő, az figyel

s ne adj lenne vmi, akkor tudod mit kell csinálni

nagyon kevés esetben riaszt be valós okból és, ha beriaszt is, akkor is az esetek legnagyobb %-ban már a csipogás is felébreszti a babát vagy ha kiveszed.

TÉnyleg lazzítsál, ne koncentrálj erre és minden rendben lesz.

Inkább a szép dolgokra koncentrálj vele kapcsolatba :-))

2012. dec. 29. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Picit magadat kellene rendbe tenni. Mindig szorongós voltál, vagy csak a szülés óta van ez? Az állandó ellenőrzési kényszer, nyugtalanság, indokolttá teheti a szakszerű segítség igénybevételét. Ellenkező esetben ez fokozódhat és a babád fogja látni a kárát a túlzott mértékű aggodalomnak.


Amúgy milyen a viszonyod a halálhoz úgy általában? Esetleg volt olyan gyász, amit a mai napig nem dolgoztál fel? A család stabilan melletted áll? Szülés utáni depresszió nincsen nálad? Tervezett baba volt a pici?

A halál ellen sajnos nem lehet tenni semmit, mert mindenkit egyszer utolér. Amit emberileg megtehetsz, azt megtetted. Normális esetben az ember nem gondol állandóan arra lehetőségre, hogy bármikor meghalhat, illetve, hogy bárkit bármikor elveszíthet. Ennek valami oka van nálad. Én nem a babádért, hanem érted aggódom.

2012. dec. 29. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Én ugyan ilyen voltam mint te...volt légzésfigyelőnk is amiről persze mindig lefetrengett a gyerek és visított a masina....sose aludtunk...kinyúltam. Én úgy nyugodtam meg AMIT TE NE KÖVESS!!!, hogy magam mellé fektettem és én voltam a légzésfigyelő. Nyugodtabb voltam mert mindig ráláttam és hallottam a szuszogását. Viszont cserébe 6 éves koráig nem tudtam kirakni mellőlem, csak úgy aludt el ha valakihez hozzá tudott bújni...

A 2.fiúnknál már nem használtunk légzésfigyelőt a saját kiságyába aludt és nem lett semmi gondja.

Ahogy az előttem szóló írta...mindent megtettél amit csak lehet azért, hogy elkerüld a bajt.

2012. dec. 29. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
bipoláris depresszióm van. Amit kezeltetni fogok mihelyt a dokim visszajön a szabadságról. Nem volt tervezett baba, tavaly súlyos petefészek daganattal műtöttek és közölték h soha nemlehet gyerekem. Tavaly karácsonykor teherbe estem a fiammal 21 évesen,utolsó éves voltam a suliban. Az apja elhagyott,a családom kitagadott mert h most milesz az iskolával,a karrier az elsődleges ráérek 40-50 évesen gyereket szülni,amikor már van karrier,lakás,autó,vagyon. Az apja követelte h vetessük el a babát mert ő nemakar gyereket,főleg nem tőlem,és nemakarja h a családja megtudja h gyereke van egy gójtól,ugyanis az apuka zsidó. 3hónapos terhes voltam mikor megismertem a páromat aki a nevére vette a fiamat,és 7 hós terhes voltam mikor összeköltöztünk. Volt egy bnőm aki elítélt mert egyedül is vállaltam a fiamat,most már azért ítél el mert találtam egy embert aki szeret,és elfogad,és sajátjaként szereti a fiamat. Mert h akk elkellett volna vetetni,vagy örökbe kellett volna adni,mert ez így nem elfogadható. És ez a bnőm nagyon megbántott,sosem voltam haragtartó,ő az egyetlen akinek a mai napig nemtudok megbocsátani. A halálról az az elképzelésem h átmegyek egy másik létformába,de bármikor visszajöhetek ide. Olyan haláleset amit nem hevertem ki nemvolt. Mindig szorongós voltam,és gyerekkorom óta depis vagyok,mert a családom sosem szeretett mert anyám nemakart engem csak annak idején kifutott az időből és már nemtudott elvetetni. Amiért persze az egész család engem okolt. 1éves koromban anyám be akart adni az intézetbe,de öreganyám lebeszélte róla,mert h mit fognak szólni az emberek a faluban. Bántalmazott gyerek voltam,apám elmesélte h anyám újszülött koromban vert meg először. A barátnőm pl ezt is a fejemhez vágta,h én a családomat okolom mindenért,holott én inkább megértem őket. Bár én imádom a fiamat sosem bántanám,és ha vmi történne vele magamat okolnám,ahogy a családom viselkedéséért is magamat okolom. Még azért is h anno anyám nem cselekedett időben. Azért is örültem annyira a fiamnak h végre aki szeretettel és nem undorral,megvetéssel néz rám,akinek én vagyok a legkedvesebb,aki engem szeret a legobban. Dióhéjban ennyi
2012. dec. 29. 19:41
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!