Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Édeskömény vagy kamilla tea...

Édeskömény vagy kamilla tea jobb a baba hasfájására? Adhatom mindkettőt, vagy csak egyiket, egy 5 hetes babának hány ml-t lehet adni egyszerre és hányszor?

Figyelt kérdés
Nagyon fáj a babám pocija,az elmúlt két napban rengeteget sírt,ma éjjel szinte végig max 20 percekre szundított el hajnali 5ig,előző éjjel pedig 3 órát nyűglődött és a nappalok sem jobbak.Látszik a kis arcán,hogy fáj neki. Ezt a két teát olvastam,a védőnő azt mondta 3x 20ml,de azt kb 1 perc alatt megissza,elég az?Hozzátenném az édeskömény eddig sokat nem segített. A másik,hogy ki hogyan csinálja,mert mire megcsinálom,plussz kihűl annyira sok idő megy el,lehet hidegen is adni,vagy mikrózni? Mennyi ideig állhat?Gondolom reggelit már ne melegítsem este

2012. dec. 29. 10:19
 1/8 anonim ***** válasza:
48%

Én Az édesköménytől jobban kínozni fogják a szelek.Ezért én a kamilla teát javaslom,ez megnyutatja a pociját.Az infacolt,vagy a espumisan cseppet még nem próbáltad?Vagy nem szeretnél ilyesmit adni?


A kislányom is nagyon hasfájós volt,de nekünk semmi nem használt igazán.Sajnos 12 hetes koráig így teltek a napjaink.

2012. dec. 29. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
-én
2012. dec. 29. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Sad simplexet kaptunk,ma vettünk espumizalt,infecolt nem kaptunk,lehet áttérek a kamilla teára
2012. dec. 29. 12:46
 4/8 anonim ***** válasza:
50%

édeskömény teát adhatsz hasfájásra.


a kamilla tea gyulladáscsökkentő hatású, teljesen értelmetlen hasfájásra adni. ha teszel bele cukrot (1dlbe 2 mokkáskanál cukor) akkor hashajtó hatású (a cukor felel az erjedésért, nélküle pont az ellenkező hatást tudod kiváltani, szorulása lesz a sima kamilla teától), de csak havonta 3x szabad adni a babának kamilla teát mert nagyon szárítja a beleket, ha hosszabb távon kapja, tönkreteheted vele a bélrendszerét.


tehát édesköményt adhatsz hasfájásra, kamillát cukorral szorulásra, de csak alkalmanként.


egyébként a sima édeskömény teát 3 hónapos kortól adható, vannak kifejezetten csecsemő teák, ebben nagyon kevés édeskömény van és icipici kamilla, így ezeket lehet rendszeresen is adni ilyen picinek.

de érdemes kipróbálni a pocakfájásra való készítményeket, pl. infacol, angolvíz vagy van gyógyszertári kevert is, ezt orvos írja fel receptre, ezek tényleg erre vannak kitalálva, nagyon hatásosak

2012. dec. 29. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

előző vagyok.

a lényeg lemaradt, vegyél szélcsövet, ez segít távozni a szeleknek, semmi felesleges készítménynek nem kell így átmenni a belein!

kamillával tényleg óvatosan bánj

2012. dec. 29. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Múlt héten voltam a kisfiammal a gasztroenterológián,tejfehérje allergia miatt, ott azt mondta a doktornő, hogy ne adjak neki édesköményt,mert az igaz,hogy megpukiztatja,de termeli is a gázt,úgyhogy felejtsem el. Egyszer adtam neki cukros kamillateát székrekedésre,olyan hasgörcse lett tőle,hogy csak na,úgyhogy szerintem azt is felejtsd el. El kell,hogy keserítselek nem használt nekünk se semmi,talàn egy kicsit a Colief csepp, próbáld ki.
2012. dec. 29. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:

Sziasztok!

Én az Infacolt ajánlom! Nekünk bevált! Etetés előtt kell adni a kicsinek, és nekünk már az alkalmazás után sokat segített!

2013. máj. 8. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

nem ettem se tojást, se zöldségeket, se gyümölcsöt.

amin napok óta élek az a diétás kenyér, egy szelet felvágottal.

egy hét alatt pedig maximum 1 bögre tejet ittam,de erre is oda fogok akkor figyelni, bár ez napokkal ezelőtt volt, ma biztosan nem ettől fáj már a hasa

2015. nov. 5. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!