Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Minden 14 hónapos ilyen, vagy...

Minden 14 hónapos ilyen, vagy túlmozgásos lesz? Aggódjak?

Figyelt kérdés

14 hónapos a kislányom. A problémám, hogy egyszerűen képtelen megállni akár egyetlen percre is, iszonyatosan mozgékony. Nincs el ölben 5-10 másodpercnél többet, folyamatosan jön-megy, minél fáradtabb, annál jobban pörög, képtelenség leülni vele mesekönyvet nézegetni, vagy bármi "érdekeset". Mindig mozgásban van, nálunk nincs olyan, hogy odajön és megölel, csak akkor kapaszkodik, hogy vegyem fel, ha elesik és megüti magát, de akkor is max. csak 5 másodpercre bújik, és már kezd is nyűglődni, hogy tegyem le - még le sem ér a lába, de már kalimpál, indul tovább. Nem érdeklik a játékai, nincs semmi, ami huzamosabb időre (értsd.: 3 percre) lekötné. Az evése kész rémálom: ölben eszik két falatot, aztán már rugkapál, feszíti magát, szeretne a földre menni járkálni, így legalább háromnegyed óra, mire beleimádkozom egy kistál ételt. (Etetőszéket már nem is használunk, mert mindig kimászott belőle, hiába volt bekötve [rájött, hogy bújjon ki belőle], járókában is mindig mászkál, babakocsiból is mászik kifelé.)

Idegileg és fizikailag teljesen lemerültem, mert semmi másból nem áll a napom, csak hogy rohanok a totyogó gyerekem után, szobából ki, szobába be, fürdőszoba, konyha, ebédlő szoba, ebédlő fürdőszoba, szoba, konyha, stb. Egyszerűen nem fárad el a kicsi (velem ellentétben), az altatása is rémálom.

Ha elaludt, már nincs gond, végigalussza az éjszakát, napközben azonban kész csoda, ha alszik egyszer 25 percet, ünnepnapokon kétszer 20 percet.


Más 14 hónaposa is ilyen? Hogy egyszerűen túlmozgásos, semmire nem figyel, nem köti le egyetlen árva játék sem, vagy kezdhetek aggódni?


2012. dec. 29. 23:32
 1/2 anonim ***** válasza:

Mintha az én fiamról írnál...Ugyanez a helyzet vele.

Én még nem aggódom, mert bár hajmeresztő mutatványokra képes, emellett látom, hogy nem csak mozgásfejlődésben jár nagyon elől, de értelmileg is "kielégítő". Rámutat már néhány dologra, ha elkérek tőle valamit, legtöbbször oda is adja, ha mondom, hogy dobd ide a labdát, megteszi nevetve. Egy-két szót próbál mondani, de azt azért nem viszi túlzásba. (szerintem nincs elkésve) Viszont vele sem lehet leülni legózni, vagy könyvetolvasni...Állandóan jön-megy, futkározik. Nagyon aktív kisbaba kora óta.

Viszont szerintem azért a gyerekek nagy többsége ilyen. Örül, hogy már önállóan képes járni, tenni-venni, pláne rátesz, ha még egy ilyen örökmozgó alkat.

Ne aggódj, valószínűleg ha nagyobb lesz, be "kell" íratnod sportolni, hogy levezesse az energiáit. :) :)

2012. dec. 29. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Az en fiam is ilyen volt! Raadasul vittem magammal dolgozni! A vege az lett, hogy kaptunk valakitol egy gyerek porazt. Nagyon bevallt! Volt aki megszolt erte...de amikor a gyerekemet a parkolo kocsik kozott kaptam el rohanva a mozgo jarmuvek ele!!!!! Nem erdekel, hogy ki es mit mond! A biztonsag mindennel fontosabb. Vettunk neki egy "Thudguard" nevu sisakot ami britt gyartmany. Nagyon jo hasznat vesszuk meg most is, pedig elmult 2! Lesznek meg hajmeresztobb mutatvanyai is...fiam modszeresen az ablakban dekkolt mint egy macska, jo Isten tudja hanyszor esett! Olyan kemeny kislegeny, hogy elesik es nem szol, kel fel es megy tovabb. Iden nyaron racsukta az ujjara a vaskaput...na gondolhatod a kormenek kaput volt! Aztan felmszott egy beton viragtartora ahol kapasbol elzakozott es a masik szelebe pont beverte a szemoldokcsontjat amitol aztan hetekig tarto mokesza lett - persze meg ravert ugyanarra a serulesre parszor....Volt, hogy nekiszaladt a keritesnek...mert meg kis billego volt akit elhuz az a kis okos feje.

Megmondom, voltak napok amikor bevagtam egy pohar bort a lazulas erdekeben.

Oktober vegen mult 2. Most is tele van energiaval, de mar hallgat a szep szora. Anyum sokat segitett nekem abban az idoben amikor 14 honapos volt es voltak napok amikor o is totalkaros volt az egyszem unokajatol....kepes volt tobb felnottet is kicsinalni es ahogy olvasom a te lanykad is ilyen. Minden valtozik, es semmi sem tart orokke.

Nallunk is ment a koslatas kaja kozben...kulonosen etteremben....na a szulinapom nyar kozepen volt az utolso, hogy a kolkom ugy ment mint akinek mindig surgos dolga van! Elmentunk baratokkal egy gyerekmuzeumba....hmmmm...babaszek az ebedloben...fogtam jol odakotoztem! Uvoltott kb 20 percig. Mindenki minket nezett. En ugy tettem, mintha mi sem tortenne, mosolyogtam az emberekre a gyerekem mellettem a kinok kinjat elte at aztan egyszer csak csend lett! Azota olyan etterembe megyunk, amilyenbe csak akarunk!

Kitartas!

2012. dec. 30. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!