Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 6 hónapos a kislányom, már 3...

Renika kérdése:

6 hónapos a kislányom, már 3 hónapja nem szopizik. Kakaót tejet mikortól adjak neki?

Figyelt kérdés
Reggelire tejpépet adok neki már ha eszik, nem mindig akar. Ebédre főzeléket eszik, uzsira is, majd krémtúrót vagy johurtot, vacsira meg tápszert. Éjjel többször felsír nyüszizik de csak álmába adokj neki teát majd a cumiját és alszik tovább. Ez miért lehet?
2012. dec. 31. 21:04
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
71%
Ugye, ez most vicc? Krémtúró és joghurt egy 6 hónaposnak?
2012. dec. 31. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
17%

Nyugodtan adj neki tejet, kakaót és joghurtot is. Nem kell hallgatni az ellenzőkre. Mi is kaptunk gyerekkorunkban, sokan már a születésüktől kezdve. Ha a mi szervezetünk feltudta dolgozni, akkor a babáinké is feltudja. Ennyit nem változik az emésztőrendszer egy generáció alatt.

Mindhárom gyerekemnek adtam már 4-5 hónaposan tejet,. Mindegyik egészséges és nem allergiás semmire.

2012. dec. 31. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
74%

Köszönöm a lepontozást! :)

Én nem vagyok a tej ellen, sőt! Valamilyen szinten osztom is az előző véleményét. A mai ajánlásokkal sem igazán értek egyet, de azért nehogy már egy 6 hónapos baba sima tejet és kakaót igyon! Meg krémtúró... Azzal is bőven ráérne még. Legalább 10-12 hós koráig kapjon tápszert, azután fokozatosan szokassa a tejhez, ha már tovább nem tudja megvenni a tápszert, vagy nem akar várni.

Szerinted miért sír fel éjjel többször, miért nyüszizik? Mert rosszat álmodik?

2012. dec. 31. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
85%

Hú, szerintem inkább hanyagold még azt a krémtúrót és joghurtot. Tejes dolgokat egy éves kor után ajánlott csak adni a babának, lehetséges hogy ezért is kel fel sírva éjjel, mert fáj a pocija.


Védőnőt nem kérdezted meg erről??

2012. dec. 31. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
82%
szerintem is korai még!!én is ugy tudom hogy 1évet ha betöltötte majd utána
2012. dec. 31. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
64%

Reggelire és vacsorára még mindenképpen tápszer kéne 1 éves koráig. Joghurt, tejföl, sajt, túró legkorábban 8 hónapos kortól, tehéntej leghamarabb 1, de inkább 3 éves kortól ajánlott.


Biztosan a hasa fáj az idegen fehérjétől.


Az intoleranciák és allergiák (a mostani hasfájáson, esetleg pöttyösödésen kívül) előjöhetnek 30-40-50 évesen is. Minek kockáztatni?


[link]

2012. dec. 31. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
61%
Második, remélem csak buta vagy és nem rosszindulatú :(
2012. dec. 31. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
75%
Le lehet pontozni,de tönkreteszed a gyereked gyomrát!!
2012. dec. 31. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
73%

Sokunk születése óta kakaót iszik? :))))

1 éves kora után adhatsz neki egyébként tejet és kakaót.

2012. dec. 31. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
27%

Valóban érdekes dolgok ezek. Én ilyen idősen már javában tejbegrízt kaptam és élek..

Sőtt 15 éve már 2 hónapos kortól lehetett kapni bébiételeket, a védőnőnk szerint 5 hónapos korig semmit nem kell adni (csak tápszert)

Én magamra hallgatok nem a szakkönyvekre meg védőnőre, elvégre sem az én, sem a korombeliek emésztőrendszere nem ment tönkre...

Jöhet a lepontozás a szakkönyves mamiktól :)

2012. dec. 31. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!