Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért nem tud aludni a babám?

Miért nem tud aludni a babám?

Figyelt kérdés

Kislányom 9 hónapos. Az egy dolog, hogy születése óta még egyetlen éjszakát sem aludt végig, de sajnos az utóbbi hónapokban egyre romlik az alvása.

Napközben vagy kétszer fél órát alszik, és akkor este nem lehet 11 előtt elaltatni, vagy délelőtt alszik egy hosszabbat, és akkor este 7-kor már kidől. De akárhogyan is legyen, maximum 2 órát alszik egy huzamban, utána felébred szopizni. Ha már én is alszom, akkor magunk mellé veszem, de ott is állandóan ébred, nyűglődik, tekereg, semmi se jó neki.

Nem a saját kényelmem miatt aggódom, amikor anya lettem, tudtam, hogy ez bizonyos kényelmetlenségekkel jár, de úgy gondolom, ez a helyzet neki sem jó. Állandóan karikás a szeme.

Nappal egyébként ritka kiegyensúlyozott, nyugodt baba, ritkán fordul elő, hogy sírva követne, és órákig eljátszik magában. Sokaktól hallom, hogy ha a gyerek alszik, semmit nem tudnak megcsinálni, ő nem ilyen, nem lóg rajtam egyáltalán.

Mit tehetnék? Volt valaki hasonló helyzetben? Sírni hagyni nem fogom, egyrészt elvből ellene vagyok, másrészt egyszer már kínomban megpróbáltam, akkor öt percen belül felébredt a nagyobbik, és vigasztalhattam kettőt.


2013. jan. 1. 08:31
 1/5 anonim ***** válasza:

Valószínűleg túl van pörögve a baba, azért nem alszik. Most van a szeparációs szorongás kezdetén is, plusz vélhetőleg rengeteget fejlődött mostanában a mozgása, biztosan áll már, talán el is indult, erről nem írtál, de legalábbis mászik. Ilyenkor eléggé jellemző, hogy akár az éjszaka közepén felpattannak és gyakorolnak. :-) Csak azt tudom mondani, kitartás, hamarosan elmúlik ez az időszak, próbáljátok kibírni. Mindent jól csinálsz, azzal, hogy magad mellé veszed, a lehető legtöbbet adsz neki - alakulni fog az alvása is.

Ha bírod, próbáld napközben kendőben vagy mei-taiban magadon altatni, ha nehéz, őt már simán kötheted a hátadra is, a másik ami bevált nálunk, hogy kiraktam a teraszra aludni őket, ott mindig mélyebben és hosszabban aludtak. Három gyerkőcöm van, a legkisebbel még ezen problémák előtt vagyunk, ő még csak hathónapos, de sokkal jobbakat alszik napközben kinn a babakocsiban. Próbáld ki, hátha nálatok is beválik.

Az esti elalvás időpontja pedig viszonylag jól szabályozható, ha előrébb hozod a fürdetési és vacsora időpontot, vagyis a teljes esti rutint. Nálunk már két esetben bevált, hogy korábban kezdtük a dolgokat, így még nem túlpörögve, nem túlságosan fáradtan kerültek ágyba, jobban is aludtak ilyenkor. 9 hónapos babánál az este hatkor fürdetés, majd alvás teljesen bevált nekünk.

2013. jan. 1. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ!

A délelőtti nagy alvás nálunk is a babakocsiban van. :) Tényleg nagyon jól elnyomja a levegő, csak aztán délután gyakran nem szeretne aludni. Van csatos háti hordozónk, de ha nem álmos, abban sem alszik.

Igen, lehet, hogy előrébb kéne hozni az esti rutint. Általában 8-kor van a fürdés, utána mese, szopi, alvás, a nagy ehhez szokott, őt nem lehetne korábban fektetni.

2013. jan. 1. 08:55
 3/5 gabszem ***** válasza:
Nem lehet , hogy nem lakik jól?
2013. jan. 1. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Fürdés előtt egy ideje főzeléket eszik, reméltünk tőle változást, de semmi.
2013. jan. 1. 13:31
 5/5 anonim ***** válasza:

A legnagyobbamat és a középsőt én mindig eltérő időben fektettem, pont az eltérő igényeik miatt. Főleg, hogy egy kilenc hónaposnak nem ugyanaz a mese kell, nem ugyanaz a rutin, mint a nagyobb gyerkőcnek. Neked ugyan dupla meló, de a gyerekeknek jó, ha külön fekteted őket és rájuk szabod az esti rutint. Egy idő után úgyis "összenőnek" ebből a szempontból.

A legkisebbem mostanában akkor fekszik, mint a nagyok, de nálunk nem volt óraátállítás gyerekek szempontjából, tehát a jelenlegi idő szerint nem nyolckor, hanem hétkor alszanak mind. :-)

2013. jan. 1. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!