Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit tehetnék még érte? Kérlek,...

Mit tehetnék még érte? Kérlek, kérlek adjatok tanácsot

Figyelt kérdés
8 hónapos babám tegnap délután belázasodott. Kapott algoflex baby-t meg Nurofen kúpot 4 óránként felváltva. Aztán hajnalban 39.5 volt a láza (levonva a fél fokot). Hűtőfürdővel sem nagyon ment le, csak 39.1-ig. Kihívtam az ügyeletet, körberöhögtek majd felháborodottan közölték hogy ezzel ők nem tudnak mit kezdeni és hogy folytassam amit eddig. És hogy ma meg se próbáljam az ügyeletet, mert úgysem foglalkoznak velünk. Mit lehet tenni ilyenkor? Hogyan segítsek a babámnak? Nem tud aludni, szenved. Nekem pedig megszakad a szívem. Csak lehet tenni valamit?
2013. jan. 1. 11:00
 1/9 anonim ***** válasza:
Az én kislányom holnap lesz 8 hónapos. Neki semmi lázcsillapító nem használ, csak a borogatás. Állott vizes törölközőbe becsavarom, de csak a mellkasát! Hasát, veséit nem szabad, hogy érje a hideg! És 3-4 percenként cserélgetni neki, és max 1 órán belül le szokta vinni, és 38 felé már nem szokott menni neki, azt meg a kú le szokta vinni, vagy Rubophen szirup.
2013. jan. 1. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! Megpróbálom.
2013. jan. 1. 11:11
 3/9 anonim ***** válasza:
Szívesen! Remélem segítettem! Jobbulást a picinek!
2013. jan. 1. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

A magas lázat nálunk csak a Germicid C szokta levinni, de az mindig hatott. Épp tegnap is pl.

Igaz vényköteles, bár egy-egy gyógyszertárban adnak anélkül is. Írass a dokival, szükség esetén jó ha van otthon. Nurofennel ez is adható felváltva. Algoflex és Panadol soha nem használt az enyémeknek.

2013. jan. 1. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Nyugodtan csinálhatsz teljes test borogatást.Nekünk kórházban engedték,és javasolták is.= hónapos volt a lányom amikor ugyanez volt nálunk.+9,7 volt a láza levonva,bevittük a Heim Pálba,és addig ameddig le nem ment neki 38,5-re ezt a teljes test borogatást csináltuk ott neki.Lepedőt bevizezel teljresen jól kinyomod,és betekered vele,erre rá egy száraz lepedő.3X10 perc alatt ment le egy fokot.Utána nem is ment fel.
2013. jan. 1. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Először is jobbulást a Babukának.

A Nurofen és az Algoflex ugyanazt a hatóanyagot tartalmazza (ibuprofen), így én a helyedben inkább paracetamollal próbálkoznék a továbbiakban. (Nekünk a Benuron szirup nagyon jól bevált.) Az ibuprofen, a hatalmas reklámanyaga ellenére gyermekkorban nem éppen a legjobb lázcsillapító ...

Az ügyeletes megnézte a torkát, meghallgatta a légzését, megnyomkodta a hasát? Mert ha csak a láz az egyetlen kézzelfogható tünet, nem tudsz mit csinálni a lázcsillapításon kívűl.

2013. jan. 1. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, igen, szerencsére minden más rendben van, a láz az egyetlen tünet. A borogatás levitte végre picit a lázat, most szerencsére alszik. Nagyon köszönöm a segítséget, Germicid beszerezve :)
2013. jan. 1. 13:56
 8/9 A kérdező kommentje:
A Benuron vény nélkül kapható?
2013. jan. 1. 13:57
 9/9 anonim ***** válasza:

[link]

Eszerint vény nélküli.

Nálunk is ez volt, a foga jött. De van olyan is, hogy 3 napos láz. Semmi egyéb tünete nincs, csak magas láz. Elmúlik magától.

Vagy vidd el holnap dokihoz. :)

2013. jan. 1. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!