Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikortól kezdi el egy gyerek...

Mikortól kezdi el egy gyerek az óvodát? Mindig szeptemberben, vagy már felvehetik hamarabb, mikor már betöltötte a 3 évet?

Figyelt kérdés

kisfiam 2014 februárban lesz 3 éves

mivel első gyerek,igazából fogalmam sincs,hogyan kell elkezdeni neki az óvoda keresést.


2013. jan. 1. 17:10
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
51%
idén tavasszal beíratod, jövő februárban kezdhet
2013. jan. 1. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
3 éves korában mehet oviba, ha van hely. Kezdd el a keresést!
2013. jan. 1. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

az n lányom most lesz februárban 3 éves és most kezdi az ovit,amikor betölti a 3-at

de mindenképp kezdj ovit keresni,hogy felvételiztethesd.

2013. jan. 1. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Van, ahol 2.5 éves korban is felveszik, ha van hely és szobatiszta a gyermek. Nagyvárosban körzetesek az óvodák, meg lehet nézni a net-en is, hogy az utcátok melyik óvodához tartozik. Beviszed az adatokat, megmondják, mikor van a beíratás. Ha van hely, februárban is beszoktatják, a bölcsisek viszont általában szeptemberben mennek át a kiscsoportba. Ha nem telítettek, akkor nem körzetes óvodába is mehettek, vannak alapítványiak - pl. egyházi. Szóval keresd fel az óvodavezetőt, és ő elmondja a helyi szokásokat!
2013. jan. 1. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Nálunk szeptemberben van csak kezdés. Megyeszékhely, sok ovi van, a legtöbbnél így van.
2013. jan. 1. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2013. jan. 1. 17:21
 7/11 anonim ***** válasza:
bocs az off-ért: az ovi hány éves kortól kötelező? Tehát legkésőbb mikor kell oviba mennie a lányomnak? Tudom, hogy szeretik a gyerekek és sokat tanulnak. Azért kérdezem mert mi az apukával mind a ketten itthon vagyunk vele (távmunkában dolgozunk és mellette saját vállalkozásunk van ami szintén itthoni munkát jelent. így ha az egyikünk a gép előtt van a másikunk mindig vált és addig a lányunkkal van, vagy ugye mind a ketten legtöbbet) Mivel a rokonságban baba sincs így rendszeresen járunk játszóházba vele ahol gyerekekkel ismerkedhet és mi is ott vagyunk olyankor. Így persze nekem is nehéz lenne egy teljes napig messze tudni magamtól, soha nem vigyáznak rá nagyszülők meg hasonló mert mindig együtt vagyunk. Ők egyébként is rengeteget dolgoznak a munkahelyükön így mi érünk rá igazán nem a mamik és a papik. Tehát mi van akkor, ha a szülöknek nem kell munkahelyre járniuk és mennyi idős korban ,,KELL" beíratni, ha szeretném, hogy neki is jó legyen azért persze és törvényt se sértsünk, de nem ,,felvigyázás" miatt kell óvodába mennie. Illetve ha kell, akkor létezik olyan magán óvoda ahol akkor megy amikor mi szeretnénk vagy ennek is van valami minimum idő vagy bármi? Persze szeretném az iskolás évekre is felkészíteni majd, mivel ez az ovi célja is így jó lenne azt is tudni, hogy van-e olyan magán iskola ami a legrugalmasabb ilyen téren és hogy mit takar ez mert szerintem az ovi célja egyben az iskolába való felkészítés is. Kb napi 4-4 órát dolgozunk amit akár éjszaka is, ha ő alszik. Így bármikor tudnék vele tanulni, vagy hasonló. DE A szocializálódáshoz egyedül kevés vagyok, ehhez szükséges iskolába járni. nagyon még nem is gondoltam át ezt a dolgot. De ahogy olvastam a kérdést szöget ütött a fejemben, hogy mennyire nem szeretném és mennyire nem várom, hogy majd itthon várjam amíg végez :(
2013. jan. 1. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Ma csak a nagycsoport kötelező, iskola előtti évben, éppen a képességek-készségek szintre hozása érdekében azoknál a gyerekeknél, akik otthon töltik a megelőző éveket. Van szó róla, hogy az óvoda 3 éves kortól kötelező lesz, de még nem döntöttek róla, vagyis nem vezették be.
2013. jan. 1. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Nagyon szépen köszönöm a válaszodat. Akkor ezek szerint (ha addig be nem vezetik) Elég, ha együtt járunk foglalkozásokra gyerekek közé és szakkörökre a nagycsoportig? Lemaradni nem szeretnénk. Inkább tényleg csak az a rossz érzés, hogy itthon malmozhatunk apával amíg ő ovizna. Addigra keresünk valami hobbit magunknak vagy nem tudom:D Olyan rettentő hamar elmúlnak a babás napok:S Már másfél éves. A tavalyi szilveszterünk képein látom hogy rohan az idő...
2013. jan. 1. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Az emberek többsége kényszerből adja be a gyermekét óvodába, hisz dolgoznia kell. Legjobb a gyermeknek otthon.Persze meg kell kapnia azt a fejlesztést anyanyelvi-matematikai-kézügyesség-ének-környezetismeret terén, amit az óvoda a 3-4 éve alatt kétségtelenül megad. Én úgy gondolom, a nagycsoportot viszont mindenképpen el kellene végeznie, a teljes évet, hogy szokja a társakhoz való alkalmazkodást, az önkiszolgálást, a pedagógus utasításainak elfogadását. Az sem mellékes, hogy az immunrendszere szokja a hatásokat, jobb, ha óvodában esik túl a megbetegedéseken, mint majd az első osztályban. A hiányzások ott már kritikusak. Én úgy gondolom, a kis-középső csoport kiváltható otthoni, igényes gyermekneveléssel.
2013. jan. 1. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!