Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 16. hónapos a fiam. Elég...

16. hónapos a fiam. Elég válógatós. Miket adjak neki enni?

Figyelt kérdés
Még elég sűrűn eszik üveges bébikajcit mert szereti de abból is csak bizonyos fajtákat.Eszik tejes cuccokat is meg gyümi meg párizsis kenyérke...de még nem az igazi valahogy úgy érzem már többet kéne egyen tartalmasabbat.Elég válógatós mikkel probálkozzak???Illetve amit még sajnálok hogy nem issza meg a tejet se kakaó de eddig még a maci kávé se:(
2013. jan. 2. 12:43
 1/2 anonim ***** válasza:
Én lánykám 15 hónapos. Néha ő is válogatna, de ha nem tetszik neki, amit elé rakok, (finomakat főzök változatosan, leves, második), akkor megy az asztaltól. Ezek szerint nem éhes igazán. Délutáni alvása után újból megkínálom ugyanazzal, mondanom sem kell, hogy üres lesz a tányér. Soha nem engedtem, hogy ő irányítson evés témában. Katonás megoldás, de én vagyok a főnök.
2013. jan. 2. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

El lehetne hagyni az üvegeseket. Ha változatosan, sokféle ételt főzöl, hagyod, had kóstolgasson, csipegessen, meglátod, miket szeret a legjobban. Reggelire pakolj ki többfélét, had ízlelje meg, amit megkíván tőletek, játszatok kicsit a kajával, hogy mókás legyen neki egy-egy új íz, új forma.

Tejet próbáltad esetleg müzlivel? Bár az enyém nagyon szereti a tejet, de müzlivel oda-vissza van érte. Imádja a sajtot, felvágottat, virslit csipegetni. Vannak időszakos kedvencei: hol lekváros kenyér, hol kenőmájas, vagy sajtkrémes falatkák, rántotta, bundáskenyér.

Amit ti esztek, azzal kell megkínálni őt is. Egyetek vele egyidőben, hogy lássa, mindenki olyat eszik, együtt pakoljatok ki esetleg (ami nem borul persze). Mindezt akkor, amikor evésideje van, tehát valószínű, hogy éhes is. Ha nem éhes, akkor a kedvenc kajáját is kínálhatod, nem nagyon kell neki.

2013. jan. 2. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!