Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikor fog ez az evés változni?

Mikor fog ez az evés változni?

Figyelt kérdés
Az első 1-2 hétben sokat kínlódtunk az evéssel,sokszor evett keveset a babám,nem is hízott.Aztán beindult a hízás,kicsit jobban is evett.Most 6 hetes,de megint kínlódunk,sokszor eszik keveset és vagy nagyon mohón vagy szinte egyből elalszik a cicin,hogy sehogy se tudom a szájába tuszkolni.Aztán persze egy óra múlva megint éhes.Ráadásul minden evés úgy zajlik,hogy elkezd enni aztán meg sír,erőlködik,szerintem a hasa fáj.Pedig adok is neki erre cseppeket,de úgy látszik semmit nem használ.Lehet,hogy azért eszik kevesebbet mert fáj a hasa? Mit tudok ezzel kezdeni? Vagy majd idővel változik?
2013. jan. 2. 12:57
 1/2 anonim ***** válasza:
Az első 3 hónapban a kisfiam nekem is hasfájós volt,és semmivel nem tudtam elmulasztani a hasfájást.Betöltötte a 3 hónapot és mint akit elvágtak,meg is szünt a hasfájás.Amennyiszer cicizni akar annyiszor tedd rá a cicire,mert igy áll be a megfelelő menniységű tejcsi,amire szüksége van.Ha hasfájós baba,kicsit lehet nehezebben szopizik,legalábbis a fiamnál igy volt.Tudom,hoyg fárasztó,de tedd mindig cicire,ha nyűgösködik,vagy éhes.Nem feltétlenül kell a védőnők álltali szigorú 2-3 órás szoptatást betartani,mert a szopizás,evés gyerekfügő,ha kell neki,akkor csak hagy egyen.És vigyázz nagyon,mit eszel,mert a puffasztós dolgoktól jobban fájhat a hasa.
2013. jan. 2. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

- Büfiztesd meg evés közben mert lehet hogy azért hagyja hamar abba, mert beszorult levegőtől fáj a hasa.

- mérd az evéseket, hogy mennyit eszik egyszerre. Hasfájás lehet a túl sok evéstől is. Testsúlykilogrammonként 150 gramm az ideális egy napra, ennél sokkal több vagy sokkal kevesebb esetén lehet gyanakodni, hogy a mennyiséggel baj van.

- adj neki cumit, lehet hogy időnként nem éhes, hanem csak nyugatni akarja magát a cicivel, aztán persze nem tetszik neki hogy folyik a tej :)

- nem tudom milyen cseppeket adsz, de különfélék vannak más-más problémákra.

- nem tudom eszel-e tejterméket, de érdemes megpróbálni szüneteltetni, mert az is okozhat hasfájást

2013. jan. 2. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!