Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nem kevés egy 6 hónapos...

Nem kevés egy 6 hónapos babának napi fél-1 óra alvás? Részletek lent.

Figyelt kérdés
Kislányom mostanában nappal keveset alszik, van hogy csak fél órát délután valamikor. Korábban többet aludt, főleg, ha sétáltunk babakocsival szinte minden nap kb. 1-1,5 órát aludt akkor. Most ha nem megyünk sétálni a rossz idő miatt, alig alszik kb. fél órát, kevésnek találom, de mit tegyek? Úgy néz ki a napirendje, hogy este fél9-9 körül alszik el, hajnalig alszik kb. 5-7 között ébred, eszik, aztán visszaalszik 9-10ig alszik. Délelőtt így már nem is alszik, csak délután 2-3 körül, meg néha még este 6-7 körül fél órát, de nem mindig. Hogy tudnám elérni, hogy délután többet aludjon? Keltsem fel reggel korábban? Mit tanácsoltok? Vagy jó így?
2013. jan. 2. 22:14
 1/5 anonim ***** válasza:
az enyém is 6 hónapos.ő még 3-szor alszik,de van hogy ebből 1-2 elég kurtára sikeredik,talán most változnak.de ha a te picidnek az elég,te meg úgyis látnád ha álmosodna,nyűgösködne,szóval lehet úgy jó ahogy van.de miért nem sétáltok minden nap?ha eső van persze nem. Amúgy jó sok az az 5 óra,amit reggel 9 óta ébren van a picid.
2013. jan. 2. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Szia!

Ha a babád nem nyűgös akkor elég neki ennyi.Az én fiamnak nem volt elég,állandóan nyűglődött nappal egészen addig amig nem kezdett el mászni és emiatt jobban elfáradt na és hamarabb kezdett el ébredni.Reggel 7-kor 9.-9.30 helyett.Ez 6 hónaposan történt.Sajnos nem tudom igy megirni neked,hogy mitől-miért alszik csak ennyit pontosan a kislányod,de az biztos,hogy most kinyilt neki a világ és nem szeretne lemaradni semmiről:)De lehet valami zavarja,vagy egyszerűen sokáig alszik.

2013. jan. 2. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Enyém már 4 hónaposan volt, hogy egyáltalán nem aludt napközben.
2013. jan. 2. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Az én kislányom 5 hónapos korától így aludt nagyjából egészen mostanig, hogy 9 hónapos, és már lefárasztja magát az egész napos kúszás-mászás-pakolással...


De egyébként olvastam is, hogy 5-6 hónapos kor körül jellemző, hogy lecsökken az alvásigényük, mert nem fáradnak ki, nem mozognak még annyit.


Úgyhogy nálunk is 2x fél órát aludt a lánykánk. Az éjszakát átaludta, este 8-től reggel 9-ig, aztán dél körül, majd 4 körül aludt egy fél órát, majd reggelig...

Most viszont, pár hete már napi 2x 1-1,5 órát alszik...még hogy alszik, beájul, elég lerakni az ágyra :)


Úgyhogy szerintem ne csinálj semmit, én sem tettem, majd alakítja ő magának igényei szerint. Persze a lehetőséget teremtsd meg, de ha nem akar aludni, akkor hadd játsszon... Felkelteni semmi esetre sem kelteném fel azért, hogy délután aludjon...

2013. jan. 3. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek! Akkor talán majd idővel ő is változik, talán ha kifárasztja magát többet alszik majd. Felkelteni én sem akarom reggel, ha alszik. Ma pl. sétáltunk délután babakocsival, így aludt több mint 1 órát, de itthon csak 20-30 percet alszik, aztán felébred.
2013. jan. 3. 21:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!