Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Három gyerekesek! Hogy mertéte...

Három gyerekesek! Hogy mertétek bevállalni a 3. at?

Figyelt kérdés
van egy 2 és egy 3,5 évesem. ha lenne 3. az kb másfél év múlva lenne. de ez most már olyan jó h már kicsit szabadabbak vagyunk, kezdenek szépen együtt eljátszani. hogy élitek meg a nagycsaládos életet? lehet ha így félek nem is kellene? vagy ha lesz akkor nem fogom így érezni?
2013. jan. 2. 22:57
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk már négy van, mert bejött a nagycsaládos lét. :)

De amúgy én nagyobb korkülönbséget hagytam a gyerekeim között. De szerintem nagyon jó.

2013. jan. 2. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Mi nálunk a nagyok 6 éves és 4,5 éves . Nagyon nehéz volt viszaszokni , hisz már amint irtad is a nagyok elvoltak . De nem bántam meg , hisz így többet vagyok otthon , meg a kicsi csak fényt vitt az életünkbe , sokkal jobb és szorosabb lett a kapcsolatunk . A nagyok a kicsivel is elvannak . Nálunk 3 fiúcska van . Én se vágytam a nagy családos életre de nem bántam meg . Megfog ez változni , bár elöszőr tényleg nehéz denjó
2013. jan. 2. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
64%
Nálunk is három fiú van, bár nagyobb korkülönbséggel. A nagy 13év a középső 4 múlt, a kicsi pedig 8 hó-s. A nagy sokat segít, játszik a középsővel, dajkálja imádja a kicsit, a középső bohóckodik a kicsinek, aki persze vigyorog ezerrel, tehát elmondhatom, hogy nagyon jó testvérek, szeretik egymást. Én imádom a nagycsaládos életet, ezért is szeretnénk még kb két év múlva még egy babát.
2013. jan. 2. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Mi nem így terveztük, de ikrek lettek, természetesen megtartottuk mindegyiket. Nem volt időm félni, belecsöppentünk a sűrűjébe... csinálni kell, ennyi az egész. Nagyon imdádom őket (2 lány és 1 fiú). Azért több gyereket már nem szeretnénk.
2013. jan. 2. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Mi is belecsöppentünk mivel a 2 nagyobb után (akik még szintén nem nagyok) gyorsan jött a harmadik, védekezés mellett. Megtartottuk mert egyébként is terveztünk 3.at csak jóval későbbre.

Hát most nem vagyok túl pozitív de nagyon nagyon fárasztó 3 kicsi gyerek főleg ha nincs előkapható segítséged (anyu, anyós stb). konkrétabban 5 éve nem alszok egy éjjelt se, mire egyik gyerekem túl van a dackorszakon, kezdi a másik, most a középsővel végre túl vagyunk ezen a koron, erre a harmadik most kezd beleérni...nem beszélve az önellátásról ami nagyobb gyerekektől elvárható de kisebbektől még nem annyira, ők is szeretnének még szoros közelségben lenni, "anyázni" stb. de mindig ott a kicsi is, szóval én nem javaslom, persze gyerektípustól is függ, aláírom, de azt meg előre sose lehet tudni milyen baba születik. nekem a 3.nagyon hasfájós, sírós volt eleinte így az első 3 hónap a két nagyobbal meg egy sírós picivel katasztrófa volt, mondjuk azóta jobb a helyzet etéren, de a nagyobbaimra akkor is úgy érzem nem mindig jut elég minőségi idő. Most 5.5 és 3 évesek, a kicsi pedig 16 hós.

Ha így gondolsz rá még félelemmel akkor még várj szerintem bár nem tudom hány éves vagy és mennyire ér rá a dolog.

Szerintem 3 ilyen kicsi gyerek csak segítség mellett vállalható, mivel vannak azért olyan ismerőseim akiknek ugyanígy van mint nálunk, de ott minimum 1 megbízható normális nagyszülő van akihez hol egyik hol másik hol mind3 elmegy egy kicsit míg anyuka kicsit "fellélegzik" meg a gyerekeknek is jó.

2013. jan. 3. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk is 3fiu van. 2hónap mulva lesz 5éves a nagy, a középső 2,5éves és egy hónap mulva lesz a kicsi 1éves szülinapja.

A kicsti mi is későbbre terveztük, de ő máshogy gondolta.

Nem bántuk egy percig sem, azt sem hogy ő is fiu- sőt!!

:)

Kicsit persze fárasztó, de nálunk nagy az összhang a fiuk között, a picivel is szeretnek játszani, minden este mászás verseny van a folyosón. A nagyok meg nagyon jól elvannak már együtt.

Alkalmazkodik az ember minden szituhoz, ehhez is, és csinálja amit kell. Nehéz, de olyan sokat adnak a picik- mindegyik. Édesek, aranyosak mégha kicsit rosszalkodnak akkor is- szóval szerintem megéri!! :))

2013. jan. 3. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
78%

5 kisgyerekem van (ovisok és kisebbek), most vagyok 15 hetes a 6. babával. Soha nem akartam nagy családot, most mégis így alakult a sorsunk. Szeretem a nagycsaládos létet, szépen elvannak együtt a gyerekek (bár, ha az egyik meghülyül, akkor sajnos mindegyik megy utána, akkor az a nap egy katasztrófa)

Sajnos nincs segítségem, Anyukám nem foglalkozik Velünk, Anyósomék nem élnek. Ezt az egyet megváltoztatnám, ha tudnám, de ugye ezt lehetetlen. Sajnos lassan feszegetni fogom a határaimat, nagyon jó lenne néha egy kis fellélegzés, most nézek egy megbízható bébiszitter után, akire néha rábízhatnánk Őket.

Aki félelmet lrez magában, az várjon még egy kicsit, én soha nem féltem, mégis van, hogy elszöknék.

2013. jan. 3. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
nagyon köszi a sok választ. igazából párom dobta fel az ötletet, nekem addig eszembe sem jutott. de kicsit várok, amíg minden félelmem elszáll. jó olvasni, h milyen boldogok vagytok :)
2013. jan. 3. 13:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!