Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit tennétek a helyemben?

Mit tennétek a helyemben?

Figyelt kérdés

Nem pont ide való a kérdés de nekem is van egy 9 hónapos kisfiam. A kérdésem az lenne, hogy ti ilyen esetben vennétek szülinapra ajándékot a férjem keresztfiának? Most hétvégén lesz neki, 8 éves kisfiu. Eddig mi mindig vettünk neki mikulásra , névnapra, szülinapra ajándékot. A kersztanya az apukának a huga. Nem én. A mi kisfiunk meg se mikulásra sem a névnapjára nem kapott semmit tölük. Igaz nem is kersztszülők de nekem akkor is fura. Mert valami kis apróságot legaláb én biztosan vennék a gyereknek.

A tesómék kisfiának meg én vagyok a kersztannya. És ők sem a kersztszülei a mi gyerekünknek de ők nagyon sok mindennel elhalmozzák a mi fiunkat. Kb ugy mint mi az ővékét.

Félre ne értsetek nem akarok anyagias lenni. De mi évek óta hordjuk az ajándékokat oda a mi fiunk meg egy csoki mikulást sem kap tölük.

Ti vennétek ezek után valamit a kisfiunka?

Remélem ertelmezhető voltam.



#ajándék #kereszgyerek
2013. jan. 3. 11:49
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:
Nagyon kiváncsi lennék a véleményeitekre! Előre is köszönöm.
2013. jan. 3. 11:50
 2/16 anonim ***** válasza:
50%

Én vennék. Nem a gyerek hibája, hogy hülyék a szülei.

Legfeljebb következő látogatás előtt megemlíteném, hogy minek örülne a kicsi (bár nem tudom, egy 9 hónapos gyereknek miért kell csokit vinni, de ez magánvéelmény)

2013. jan. 3. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

Én 3 esetben jártam így, és minden esetben ugyanúgy jártam el. Én vettem, ők nem vettek. Következő évben még egyszer vettem, ha akkor sem kaptak észbe, akkor én is tojtam rájuk. Minden esetben úgy lett vége, hogy be kellett szüntetnem, egyikük sem kapott észbe, sőt, a 3 közül 1 még morgott is, mikor a 3. évben nem jött a szokásos ajándék.

Szerintem korrekt voltam, de hát mindenki máshogy gondolkodik.

2013. jan. 3. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

A csoki mikulást csak jelképesen írtam, "valamin" például ezt értem.

Én is ugy gondoltam, hogy veszek valamit neki , mert ő gyerek az biztos.

De elég csunyán beszélt a keresztapjával mikuláskor is még ha gyerek akkor is. (apukáját utánozza, pont ugy viselkedik)

Meg volt sértődve nem legó volt a csomagban hanem mindenféle márkás édesságek.

2013. jan. 3. 12:06
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Hát ezt a szüleinek kell elintézni, hogy megköszöni-e vagy hisztizik. Viszont ez egy jó ürügy lehet arra, hogy ne vigyél semmit, hiszen úgyse örül neki.
2013. jan. 3. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Esetleg nincsen valami ötletetek aminek örülne is egy 8 éves kisfiu. Egyébként csak a legó érdekli. De nem szándékszunk ilyesmit venni neki. 10 ezert így főleg nem fogunk rá költeni.
2013. jan. 3. 12:13
 7/16 anonim ***** válasza:
63%

Vegyetek valamit, hiszen a férjed a keresztapa.

Hogy rosszul esik a viszonzatlanság, azt nem csodálom, de esetleg szóvá teheted, de nem hiszem, hogy érne valamit, ez alapból kellene hogy jöjjön!

2013. jan. 3. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Ha már valamit szóvá kel tenni, megette a fene, szokták mondani. De ahogy írta is az egyik válaszoló, párszor még veszünk valamit ha semmi , akkor szép lassan mi is elfelejtkezünk roluk.
2013. jan. 3. 12:25
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
Keresztfiúnknak a tanulókuytustól a ruhákig mindent megvettünk, amikor volt valamilye. Most nekem van egy 6 hónapos fiam, de még mindig nem jöttek megnézni se! Júliusban szültem és meg voltak sértődve, hogy nem mentünk szeptemberben hozzájuk a kersztfiam 3. szülinapjára egy picike babával. Hát róluk is megvan a véleményem!
2013. jan. 3. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
36%
Ha a legót szereti,vegyetek neki legót.Van kis dobozos összeszerelős 1-2ezerért is.Bár ha a gyerek is ilyen utálatos,akkor nem vinnék neki,ne legyen természetes már hogy mindig kap valamit.Nem kicsi,így kit érdekel...:D
2013. jan. 3. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!