Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ha egy gyermek fel an kapatva...

Ha egy gyermek fel an kapatva hogyan lehet erről leszoktatni?

Figyelt kérdés
2013. jan. 3. 14:39
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
??? nem értem a kérdést
2013. jan. 3. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Fel van kapatva? Mire gondolsz? Ezt nem értem.

Mennyi idős?

2013. jan. 3. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
??? Szerintem inkább el van kapatva...., nem?
2013. jan. 3. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

nálunk úgy mondják fel van kapatva:):)


sokat sírdogál,de a kézben van,akkor semmi probléma és mosolyog

2013. jan. 3. 14:45
 5/12 anonim ***** válasza:

Elkapatva, felkapkodva nálunk:)


El kell terelni a figyelmét. Játékkal, zenével,ami leköti.

2013. jan. 3. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
73%

Mennyi idős? Mert ha egy babáról van szó, akkor én még mindig azon az állásponton vagyok, hogy egy csecsemőt nem lehet elkapatni, felkapatni, vagy mondjátok ahogy tetszik. :) Egy babának az igényei lehet kielégíteni. És ha ehhez az kell, hogy sokat van kézben, mert hasfájós, jön a foga, stb, akkor hát kézben van.

Ha nagyobb gyerkőc, akkor pedig következetességgel és kitartással. Szép szóval és mindent megbeszélve. Alternatívákat felajánlva. Pl, most nem veszlek az ölembe, de ideülök melléd és nézegetünk egy mesekönyvet, olvasok neked. (Már ha az a gond, hogy a 2 évesd folyton ölben akar lenni).

Mivel a kérdést nem fogalmaztad meg elég pontosan, ennyi jutott eszembe. :)

2013. jan. 3. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
picit megfázott, és tüsszögött a múlt héten a babám, aki 4 hónapos múlt. Sokat sírdogált és emiatt volt kézben,amikor természetesen igényelte. És bár már meggyógyult, azóta ha nincs kézben csak a kis "duruzsolás", sírás megy. először arra gondoltam,hogy biztos van valami probléma, de mihelyst felveszi valaki, azonnal mosolyog, és semmi gond nincs. Ma volt a védőnő és ő is bziony azt mondta hogy ez a baba Fel/el van kapatba:(:(
2013. jan. 3. 15:00
 8/12 anonim ***** válasza:
45%

Szerinted mi olyan érdekes a padlóban? És mennyi izgi dolog van a magasban?

Plusz ő még kicsi, és jó neki ha valakivel lehet.

Drasztikusan ott hagyod, és hagyod bőgni, majd rájön anya nem szereti, családba szoktatós megoldás, amíg dolgod van vinni magaddal-pihenőszék, hordozó, vagy játszószőnyeg, hogy lásson, veled legyen- amikor unatkozol kézben dögönyözni, vele sétálni, és játszani.

Két felkapatott törpivel:)

2013. jan. 3. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

6-os vagyok.

Még ezek után is azt mondom, hogy ...a védőnő egy h.ülye. :)

Nem akarok okoskodni, de az én fiam is sokat volt ölben, amikor baba volt. Pedig még csak hasfájós sem volt. 1,5 éves koráig ölben altattam, mert neki nem ment egyedül, én meg nem akartam magára hagyni egy percre sem. Most 2 éves, olyan gyorsan elröppent az idő, hogy észre sem vettem. Ha lesz tesója, azt sem fogom másként csinálni.

Ha olyan dolgom volt, magamra kötöttem, vagy a játszószőnyegen, vagy pihenőszékben a közelemben volt. Nekem nem volt fontos, hogy "ellegyen magában".

Mindennek ellenére 1,5 évesen már hosszan eljátszott egyedül a szobájában és ez ma sincs másként. Nem hiszem, hogy bármit elrontottam volna. Én soha nem hagytam sírni a gyerekem (tudom, hogy nem ez a terved), vagy nem akartam leszoktatni arról, hogy ölben legyen. Szerintem pont ezért azt tanulta meg, hogy anya ott van, ha kell. Ezért játszik akár egyedül is a szobájában, ha nekem éppen dolgom van.

De persze ez a mi esetünk és az én gondolataim. :)

2013. jan. 3. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Persze,hogy nem a sírni hagyást szeretném választani, nekem is érdekem,hogy kiegyensúlyozott boldog gyermekem legyen. Csak már odáig jutottunk, hogy a nagyobbat nem tudom felöltöztetni, pisilni vinni,vagy én alig jutok el a wc-re,mert olyan szinten nem marad el. Játszunk velel, akkor oké minden, de se babatronázó, se ágyra szerelt körforgó, se hordozó semmi nem vált be:(:(
2013. jan. 3. 15:25
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!