Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nem akar egyedül lenni este a...

Nem akar egyedül lenni este a 6 hónaposom?

Figyelt kérdés

Kislányom (anyatejes, még csak gyümölcsöt kap de.) egyik napról a másikra új szokást vett fel. Eddig este megszoptattam a szobájában, és betettem az ágyába. Ő ha fent is volt, szépen csendben elaltatta magát. És hajnalban 6 körül kellett megszoptatni újra. 2 napja, ha beteszem az esti rituálé után az ágyába, akkor sír. Cicit nem akarja újra, felvéve megnyugszik. Megint az ágyba téve sír. Már cumit is adtam neki, és ott maradtam vele a kezét fogva, amíg megnyugodott. (eddig cumi nélkül aludt este) Dentinox-szal is kentem az ínyét, hátha a foga bántja. Egy óra alatt nyugodott meg végül. Az apjával felváltva nyugtatgattuk, hintáztattuk, cicit kínáltam neki (nem kellett). Mi lehet az oka?

Előzmény: hányt a kiságyában az eset előtti este. Ügyeletre is vittük, minden oké. Rossz emlék lehet neki?

A hajnali 6-os etetés után ha az ágyába teszem, akkor elvan, simán alszik még 2 órát, de hallom, hogy beszélget magában. De nem sír, mint este.

Mi lehet az oka az esti nyüginek? Sírni nem hagyjuk, pár perc után már mentünk is be hozzá a szobájában.

Valami megoldást tudtok anyukák? Előre is köszi!


2013. jan. 4. 12:55
 1/5 anonim ***** válasza:

Nem álmos. Amúgy új szokásokat sokszor vesz fel egy gyerek még nagyobb korban is de az elsö 1,5 évben kb havonta változnak a szokások.


Mikor alszik délután? Pl az én 6 hósam ha 4 után alszik már akkor este 8-kor nem tudom letenni. Még pár hete simán elaludt.

2013. jan. 4. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Délelőtt 30 percet, babakocsiban kint 35 percet, du. fürdés előtt 30 perc. Óraműpontosan. Dörzsöli a szemét, jelzi hogy álmos ilyenkor. Cumit kap, amit kiköp pár perc szunya után. Az esti alvás előtt pedig figyelem a jelzéseit. Lehet hogy hamar viszem ágyba?

Napközben elvan, néha ránk sem figyel, annyira játszik valamivel.

2013. jan. 4. 13:04
 3/5 anonim ***** válasza:
Egyet értek az előző válaszolóval. Valóban folyton új szokást vesznek fel az első másfél évben. Ami egyik nap így volt, az másik nap megváltozik, és nem érted miért. Nekünk 7 hónapos kora körül volt nehéz eset a kislányom alvását tekintve, de apróbb változások mindig voltak. Most 16 hónaposan úgy ahogy beállt a napja.
2013. jan. 4. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
FÉl éves korban kezdődhet a szeparációs szorongás is, ami sokszor az esti elalvásnál csócsorodik ki, vagyis, hogy ez a kis "elválás" "félelemmel, aggodalommal" tölti el. Igazán semmi különöset nem kell csinálni ezzel, csak mellette lenni, illetve próbálkozhattok az altatás ide- oda csúsztatásával, kicsit érdemes kisérletezni, hátha segít ha előbb(igen, az is segíthet, mint nálunk, hogy előbbre került az altatás, mert valószínűleg túlfáradt a lányunk, ezért nehezebben ment az elalvás) vagy később fektetitek.
2013. jan. 4. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm, hasznos válaszokat adtatok!
2013. jan. 4. 16:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!