Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Fogzás, tejcukor érzékenység...

Fogzás, tejcukor érzékenység kérdés? Bőrgyógyászatra menjek vele?

Figyelt kérdés

11 hónapos kislányomnak nyáron kijött 4 foga. Akkor pelenkakiütéses volt a fogzástól, szerencsére használt a kamilla, Sudocream.

Most másfél hét alatt szegénykémnek szintén 4 foga bújt ki egyszerre, és nagyon-nagyon csúnya a nunija, szeméremdombja, a kis combhajlata a pelenkakiütéstől. Nem használ sem a Sudocream, sem a kamilla, First. Vettem a doki javaslatára Merbromini oldatot (piros ecsetelő), Neogranormonnak a pelenkakiütés elleni krémét használom és semmi javulás nincsen. Ahogy egy kicsit elkezd javulni, kakil egyet -amit rögtön kiveszek- és máris lángol neki.

Mindkét pofiján van egy-egy piros folt, mint amikor kifújja a szél az arcbőrt. Ez lehet a fogzástól? Már arra is gondoltam, hogy esetleg tejcukor érzékenység, de nincs hasmenés meg az egyéb tünetek, csak ez a piros pír az arcán.

Ha nem segít semmi kence a fenekére, akkor a bőrgyógyászaton tudnak valami speciális krémet adni?


Bocsánat, kicsit hosszúra sikeredett a kérdésem kommentje!


2013. jan. 5. 20:53
 1/2 alaszka ***** válasza:
Nálunk is ki szokott pirosodni a pofi, ha jönnek a fogai. Főleg éjjel, akkor láng vörös, én körömvirág krémmel kenem az arcát, de általában inkább magától múlik el ez, 1-2 nap alatt. A popsiján biztosan pelenkakiütés van, nem lehet hogy gomba? Enyém 19 hónapos, és ugyanezek voltak most amiket írsz, én Canestennel, Sudo-val és boraxos popsikrémmel kentem felváltva, mert hol piros volt, hol pöttyös. Most jött neki helyre, 4 hétig kentem ezzel a 3-mal folyamatosan.
2013. jan. 5. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Szia! Szerintem jó lesz a Neogranormon, csak valószínűleg a mindennapos használatra való cinkoxidos védőkrémet használod. Ez jó megelőzésre, de ha gond van és már begyulladt a bőre, akkor a klasszikus Neogranormon kenőcsöt kell használni több napon át.
2013. jan. 5. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!