Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Amikor ti elkezdtétek a...

Amikor ti elkezdtétek a hozzátáplálást mennyi idő múlva váltottatok ki egy étkezést?

Figyelt kérdés
én több mint egy hónapja kezdtem el de még nem váltottam ki egy étkezést sem!ez baj?hogy csináljam?
2013. jan. 6. 12:41
 1/4 anonim ***** válasza:

én sem váltok ki , mert anyatejes, hanem a délutáni alvás után kap kaját, éppen amit bevezetek -bevezethetek.

tehát pl ma kap almás krumplit, és még holnap is, most itt tartok, keverem már a 6 hónaposnak való dolgokat.

aztán répás krumplit, stb.

van bőven anyatejem,és csak azért adom neki, hogy szokja az ízeket, meg eméssze meg őket, lássam nincs-e baja tőle, meg persze élvezi is, úgy látom.

általában evés után is kell neki adnom szopit, mert szomjas picit, de nem gond.

vizet teát nem akar inni, szóval marad a cici.

2013. jan. 6. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

ui:

hiszek benne, hogy majd szépen fokozatosan, ha fogy a tejem, akkor leválasztja magát.

addigra viszont már minden szükséges dologhoz hozzá lesz szokva

2013. jan. 6. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Kisfiamnál 4 hónaposan kezdtük a hozzátáplálást és 5 hónaposan váltottuk az ebédet, rá másfél hónapra az uzsonnát, most 8 hónaposan a tízórait.Több módszer is van, elég változó hogy milyen étkezést váltanak ki.Nekem a védőnő az ebédet mondta, de sokszor olvasom, hogy a tízórai kiváltásával vagy az uzsonna kiváltásával kezdték.Mi az ebédet váltottuk ki főzelékkel, tehát csak 4-szer kapott tápszert akkor.Szerintem már megpróbálhatsz kiváltani egyet.Védőnőt esetleg kérdezd meg ő melyik étkezést ajánlja.
2013. jan. 6. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Én is az első hozzászólóhoz csatlakozom. Az étkezések görcsös kiváltása már idejétmúlt nézet.

Nekem a doki és a védőnő is azt mondta, hogy 1 éves korig a fő táplálék az anyatej legyen, és ez a kóstolgatás ideje. Nekem 2 gyerekem van, és mind a kettő 2 éves korig szopott, 1 éves korig napi 5-6 alkalommal. A hozzátáplálással 1 éves korig alig haladtunk, max. ha fél üveg bébiételt ettek meg. Az első gyerekkel persze halálra aggódtam magam, de a doki is megnyugtatott, hogy szépen fejlődik a gyerek, és örüljek, hogy tudom szoptatni, az a legjobb a gyereknek. A másodikkal már nem is aggódtam, hogy nem eszik.

Persze vannak olyan babák is, akik megízlelik a babakaját, és onnantól nem is kérik a cicit. Az enyémek nem ilyenek voltak, ezek szerint a tied sem, ne aggódj, és ne erőltesd az evést. Ha éhes lenne, enne, nyugi.

2013. jan. 6. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!